Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Uhani, težave in kratki lasje

Uhani, težave in kratki lasje

Zanima me sledeče. Zelo so mi všeč uhani, 2x sem imela preluknjana ušesa in obakrat se mi je vse vnelo, kljub alkoholu, rednemu čiščenju, … Imela sem medicinske uhane, do zlatih nisem nikoli prišla. tako sem se 2 meseca mučila z medicinskimi, čeprav naj bi si po 14. dneh dala zlate not – baje je tako pravilo. No, ker me je vse bolelo, si nisem upala medicinskih ven vzet, potem pa sem jih itak mogla, ker ni blo več vzdržno.

Zanima me, če je možno, da z zlatimi ne bi imela težav?
Kot drugo me zanima kakšni uhani pašejo na kratke lase? Majhni, veliki, viseči,… In ali je rumeno zlato že zelo iz mode? Poleg tega me še zanima, če ima uhan barvni kamenček, tak ki se sveti… ali je pomembno, da se ujema z barvo oblačil? Zelo mi je všeč roza lučka, pa ne vem, če bi se potem lahko oblekla rdečo majčko npr.

Prvo si pojdi luknje naredit v pirsing studio z iglo, ker je higiena na precej višjem nivoju kot pri zlatarjih s pištolo. Tam ti bodo dali na izbiro (mislim da) tri vrste materialov, ki ne povzročajo alergij (kirurško jeklo, titan, bioplast). Uhani, ki ti jih takoj po luknjanju vstavijo, so prej sterilno zaprti. Možnosti za okužbo so minimalne.

Potem se bo šele pokazalo, ali imaš težave zaradi materiala uhanov, ali zaradi okužbe.

Zdaj vprašanja, iz katerega materiala so bili ti medicinski uhani. Morali bi biti iz kirurškega jekla.

Drugače pa je zlato bolj alergeno kot kirurško jeklo, titan ali pa bioplast, ker vsebuje nikelj, ki je ena najbolj alergenih kovin.

Sama nimam preluknjanih ušes, ker imam pač odklonilen odnos do kakršnegakoli posega same sebe nad svojim telesom. Pa pustiva to, vsak po svoje.- Zelo rada pa nosim pripete uhane. Ker sem tudi sama kratkolaska in to nameravam tudi ostati, ker mi taka frizura paše, nosim uhane, ki jih pripnem na mečico. Najraje nosim bele biserčke. Pa tudi kakšno trikotno varianto, tudi manjšo štirioglato ipd. vse ubrano z obleko. Nikoli pa ne nosim uhanov, ki “bingljajo”, ker se mi zdi, da to ne paše h kratkim lasem.
Jaz ti svetujem, da odnehaš in pozabiš na to, da bi nosila uhane v preluknjanih ušesih , ker ti jih pač telo odklanja. Izbira uhanov, ki jih boš pripenjala je neskončna. In tudi bolečin ne bo več.

nova
Uredništvo priporoča

Vsekakor so viseči uhani tudi za kratkolaske, če jih seveda znate nositi. Če imate take težave z uhani si nikar ne dajejte več lukenj…prenehajte, telo nekaj zavrača, kot je ena omenila dobijo se uhani za pripet in si tako pomagajte.

Kje se dobijo uhani za pripet??? In kakšni so? se vidi, da so pripeti??? Meni je to čudno!!!! Imate kakšno sliko?

Kje se dobijo uhani za pripet??? In kakšni so? se vidi, da so pripeti??? Meni je to čudno!!!! Imate kakšno sliko?[/quote]

Dobijo se povsod tam, kjer drugače prodajajo uhane. Je pa izbira precej bolj omejena in seveda se vidi, da so uhani pripeti, pa še boli, ko jih nosiš.

Ena varianta so tudi taki, ki jih gor nalepiš.

Ampak, kot se napisala že zgoraj, če so luknje narejene tako kot je treba in je higiena na višku, boš lahko nosila tudi uhane v ušesu.

če se odpravljaš kaj v Avstrijo (v Sloveniji še nisem zasledila njihovih proizvodov), ti priporočam naslednjo trgovino: claires (http://www.shoppingcityseiersberg.at/shops/claires/?lang=sl), kjer sem si nevede kupila par teh uhančkov, s katerimi ne rabiš preluknjenih uh..

npr. http://www.claires.com/store/goods/Teens/cat420024/Party-Jewelry/p65683/Crystal-CZ-Clip-On-Earrings/

drugače pa ti najverjetneje res ne paše material medicinskih. če boš začela nositi druge materiale in ti bo odgovarjalo,pa vseeno upoštevaj da si odstraniš vsak večer in da niso pretežki za uhe.
za kratke lase ti priporočam manjše uhane – kakšne biserčke in mnogo drugih modelov, če želiš viseče, naj bodo za kakšen centimeter.

poglej si strani trgovin. zelo dobro so založene:
six – (ne najdem linka) – samostojne trgovine po slo, tudi v C&A
accessorize – (http://eu.accessorize.com/eu/jewellery/earrings) – po slo

New Report

Close