Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Grdi raček v laboda - novi odzivi

Default avatar

Labodka

Recimo, da so se iz vas nekoč norčevali, posmehovali, vas imeli za grdo. Fantje vihali nos, imeli za grdo punco. V glavnem vse najslabše. Potem recimo so povabili fantje, moški, vse druge ženske na ples, samo tebe ne in tako naprej.
Potem pa se grdi raček spremeni v laboda (tako vizuelno kot glede družabnosti, zgovornosti). In bi se vsi kar cedili okrog. Kako se obnašati do moških, ki so se ti nekoč posmehovali, zdaj pa vse medeni?
Default avatar

krivokljun

Labodka je napisal/a:
Kako se obnašati do moških, ki so se ti nekoč posmehovali, zdaj pa vse medeni?
Če ta labod ni zrasel samo vizuelno, ampak tudi duhovno, bo take osebe pustil daleč za seboj in se ukvarjal s tistimi ljudmi, ki mu nekaj pomenijo in se vzajemno cenijo.
Default avatar

Labodka

Napisala sem vizuelno in značajsko :).
Ljudi pa ne moreš vseh odvreči.

Daleč od tega, da bi bila zdaj neka lepotica. Preprosto sem shujašala, lase si pobarvala, se uredila, naličila, nova frizura, bolj ženstvena oblačila in predvsem to moški privablja.

Kar se pa osebnosti tiče pa sem se tudi spremenila, ampak ne toliko, to pa bolj ženske opazijo.
Default avatar

krivokljun

Labodka je napisal/a:
Napisala sem vizuelno in značajsko :).
Ljudi pa ne moreš vseh odvreči.
Napisala si vizuelno in družabnostno, slednje nima veze s karakterjem. Lahko si družaben, pa ti gre marsikdo na živce. In kot že rečeno, če si zrasla tudi značajsko (kot pišeš), potem se jim ne boš maščevala za preteklost oz. ne boš vidla smisla v tem, da se zdaj naslajaš nad njihovo medenostjo. Okej, saj paše za naš ego, ampak od tega nimaš kaj dosti.

Jaz se na tvoje mestu ne bi ukvarjala z njimi oz. na njihove besede polagala preveč pozornosti. Če so to službeni stiki, imej z njimi minimalen poslovni stik. Saj si se menda spremenila zaradi sebe, ne zaradi ugajanja?
Default avatar

Labodka

Stvar je v tem, da prej preprosto nisem nikomur ugajala, fantje, moški se niso zanimali zame. Niti za ples nisem dobila nikogar recimo.
Po svoje stvar razumem. Kdo pa bi maral grdo račko, če je bilo pa okrog na kupe lepših deklet, žensk?
Je pa stvar v tem, da pa zdaj vidim, da je pa res stvar v tem, da videz moškim ogromno pomeni.
Pa daleč od tega, da bi se imela za lepotico, daleč od tega, da bi štrlelela ven, bi rekla, da čisto povprečje, prej pa grda račka, zato taka očitna razlika.
Default avatar

Labodka

Shujšala sem zato, ker je to tako zdravo, ker mi je tako telo lepše, ker se bolje počutim.
Ličiti in oblačiti bolj ženstveno sem se pa začela, ker sem dojela, da smo pač v takem svetu, da to mora biti, da je ženska privlačna.
Prej, dokler sem samo shujšala, tudi ni bilo zanimanja zame. Mene je marsikdaj kdo zanimal, samo jaz njega nisem.
Default avatar

krivokljun

Osebno ne verjamem, da je lahko nekdo tako grd, da nikomur ni všeč. Sem vidla precej "grdih" oseb, ki so dobili partnerje/ke, tako da sem mnenja, da stvari stojijo izključno v energiji, ki jo nekdo oddaja.
Default avatar

Labodka

Žal se motiš.
Default avatar

Robi...

Labodka je napisal/a:
Recimo, da so se iz vas nekoč norčevali, posmehovali, vas imeli za grdo. Fantje vihali nos, imeli za grdo punco. V glavnem vse najslabše. Potem recimo so povabili fantje, moški, vse druge ženske na ples, samo tebe ne in tako naprej.
Potem pa se grdi raček spremeni v laboda (tako vizuelno kot glede družabnosti, zgovornosti). In bi se vsi kar cedili okrog. Kako se obnašati do moških, ki so se ti nekoč posmehovali, zdaj pa vse medeni?
Daj jih na ignore, ker so značajsko revni.
Default avatar

Labodka

Torej naj dam vse na ignore? Vse moške?
Default avatar

Robi...

Labodka je napisal/a:
Zakaj vse ?
So se ti vsi moški posmehovali ?
Default avatar

Marko

Labodka je napisal/a:
Kaj pa ti drugega preostane? Če boš sprejela samo enega, to ne bo pošteno do drugih. :)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Labodka

Glej Robi, če vzamem tvoje razmišljanje, ne smem ingorirat le tistih, ki so se kaj zmenili zame, ki sem jim bila zanimiva, ki so me povabili na ples, ki so se družili z mano kaj več kot za to, da so dobili kako uslugo od mene. Hu, problem je v tem, da ni potem nobenega, ki naj ga ne bi ignorirala.
Default avatar

Labodka

Včasih sem trdila, da je plehko to, da moški ne marajo žensk, ki niso najbolj lepe, se jezila na tem, da se ostale ženske lišpajo, lepo oblačijo in tako naprej. In trdila, da me bo pravi moški imel rad, četudi bom okrog hodila v kavbojkah in široko majici pa nikoli v življenju uporabila make-upa. No potem pa sem ugotovila, da bom s takim razmišljanjem ostala vedno samska pa čeprav suhica.
Pa sem začela spreminjat stvari pri sebi in svojem videzu. Predvsem videzu v smislu ženstvenosti.
Default avatar

Robi...

Labodka je napisal/a:
Glej Robi, če vzamem tvoje razmišljanje, ne smem ingorirat le tistih, ki so se kaj zmenili zame, ki sem jim bila zanimiva, ki so me povabili na ples, ki so se družili z mano kaj več kot za to, da so dobili kako uslugo od mene. Hu, problem je v tem, da ni potem nobenega, ki naj ga ne bi ignorirala.
Sprašuješ:
Kako se obnašati do moških, ki so se ti nekoč posmehovali, zdaj pa vse medeni?
In če trdiš, da bi morala vse dati na ignore, potem to pomeni, da so se ti vsi moški v Sloveniji posmehovali ?
Default avatar

zmedena_samica

Joj, nimam takšnih izkušenj - sem vesela, da si naredila spremembe. To, kako se boš vedla do drugih je povsem tvoja odločitev, pravijo pa da ljudje običajno ne pozabimo, kakšne občutke je kdo v nas vzbudil, če so bili slabi se umaknemo. Če so bili dobri, prijetni se odpremo. Znati odpuščati je milostno in pomirjujoče.
[center]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."
[sub]-Triumph[/sub][/center]
Default avatar

krivokljun

Labodka je napisal/a:
Žal se motiš.
lol Ne motim se, zgoraj napisano je moje mnenje in ne rabiva se strinjat :)

Kar si pisala glede ličenja in družbenih pričakovanj, mislim da boš samo razočarana. Dokler boš delala stvari zaradi ugajanja drugim, tako dolgo boš gojila neka pričakovanja do drugih ljudi. In nekateri jih bodo izpolnili, drugi spet ne.

Če se ne čutiš kot ženska, da bi se ličila in oblačila femme, je nesmiselno sebe posiljevat s to dogmo. Ker se ne boš počutila dobro v tej vlogi, ki jo igraš.
Default avatar

Marko

Labodka je napisal/a:
Včasih sem trdila, da je plehko to, da moški ne marajo žensk, ki niso najbolj lepe, se jezila na tem, da se ostale ženske lišpajo, lepo oblačijo in tako naprej. In trdila, da me bo pravi moški imel rad, četudi bom okrog hodila v kavbojkah in široko majici pa nikoli v življenju uporabila make-upa. No potem pa sem ugotovila, da bom s takim razmišljanjem ostala vedno samska pa čeprav suhica.
Pa sem začela spreminjat stvari pri sebi in svojem videzu. Predvsem videzu v smislu ženstvenosti.
Fajn, da si začela delat na sebi in spreminjat pri sebi. Mogoče pa samo še nisi vsega, kar je potrebno spremenila. Meni se vseeno zdi, da si malo preveč usmerila v svoj videz. Nič pa še nisi povedala o svojem značaju. Kaj se je spremenilo z videzom pri tvojem razmišljanju?
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Robi...

Krivokljun je napisal/a:
Kar si pisala glede ličenja in družbenih pričakovanj, mislim da boš samo razočarana. Dokler boš delala stvari zaradi ugajanja drugim, tako dolgo boš gojila neka pričakovanja do drugih ljudi. In nekateri jih bodo izpolnili, drugi spet ne.
to je res.
Raje delaj na samozavesti, ne pa na tem, da boš ugajala drugim, ker s tem zanikaš lastno identiteto. Zanikaš pa jo ravno zato, ker imaš nizko samozavest, kar tvoja preteklost le potrjuje.
Default avatar

Labodka

Robi, kje že to trdim?
Jaz trdim, da nisem zanimala niti enega samega, veliko fantov v šoli (odrasli se bolj zadržijo) pa se je režalo in se mi posmehovalo kako sem grda.
Torej zdaj so medeni in tisti, ki so se posmehovali in tisti, ki se sicer niso posmehovali so mi pa jasno pokazali, da sem jim nezanimiva ženska. Nekoč med istimi ljudmi, nisem bila niti enemu zanimiva, isti ljudje danes, vsi medeni.

Sicer pa roko na srce, tudi jaz opazim koga, ki se je močno spremenil, marsikdo postane privlačen, ker se spremeni, shujša, se uredi. Tako, da v bistvu jih nimam kaj obsojat. Če pa tudi sama opazim kakega takega, ki je bil prej neprivlačen (posmehovala se seveda nikomur nisem), zdaj pa je privlačen, ker je reicmo shujašal.