Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Streha – pogled v nebo pri Citroenu ali Peugeotu

Streha – pogled v nebo pri Citroenu ali Peugeotu

Pozdravljeni,
prosim tiste, ki imate te strehe pri svojih avtomobilih, da poveste svoje izkušnje (Citroen – večfunkcijska streha modutop ali Peugeot streha zenit). Kako se obnesejo poleti, ko pripeka sonce. Ali je vroče otrokom odzadaj.

Hvala za odgovore!
Neva

Imaš Citroena od prej že? Če ne, če ti jo tapravi, priporočam testno vožnjo – s celo familijo.
Pri nas sta dva od štirih skoraj bruhala zaradi zibanja.

kolikor vem, se ta streha lahko zastre, da sonce ne pripeka not…

nova
Uredništvo priporoča

Imajo tudi drugi modeli stekleno streho, npr. Nisssan je tudi eden izmed njih.

Z gumbom nad vzvratnim ogledalom v potniški kabini odpreš zapreš elektronsko zastiralo strehe po potrebi in željah: delno ali pa popolnoma.

Je pa prijetno, ko se voziš z odprto streho, imaš tak občutek širine in svobode, neutesnjenosti – fino za tiste, ki imajo klavstrosfobijo, otroci pa uživajo, ko gledajo, kako pada dež po steklu zviška ( je prav zabavno, se zamotijo), pa naravni vir svetlobe je, da se oči dobro prilagajajo naokoli.

Poleti pa sploh ne občutiš dodatne vročine, ker je med steklom in notranjo streho nekaj cm prostora in se ustvari barierni toplotni sendvič-enako kot med rklasičnimi roletami in oknom naprimer.

Pa tudi za čiščenje in vdrževanje je steklena streha super – ne obledi barva kovine, ptičje oranžne dreke spraviš dol brez težav s čistilom za steklo-lahko podrgneš, pri kalsični strehi pa moraš pazit na lak 🙂

Ne ta streha se ne more zapret, zato mi je malo zoprno. In ni cela streha samo 4 take luknje ima .

Meni pri C3 ni bilo všeč, da senčnika ne moreš dat stransko. Torej mali senčnik, ki ga obrneš dol in tudi na stran pri navadnih avtomobilih, pri tem ni šel na stran. Ker se iz službe pogosto vozim ob uri sončnega zahoda od strani mi je bilo to zelo moteče in se samo zaradi tega nisem odločila za ta avto.

Pozdrav!

Ines

Pri peugeotu jo v najhujši pripeki zapreš. Drugače je pa lep občutek, sploh vožnja zadaj.

Sama vozim peugeot 307 s tako streho. Če povem po pravici, mi ta sreha prav nič ne pomeni. Pač, ko sem kupovala nov avto, me je prodajalec prepričal, da je takšna streha fajn, a jaz v njej ne vidim čisto nič. Ko vozim pač gledam na cesto in ne v nebo.
Aja, pa avto je bil kar nekaj dražji zaradi te strehe.
Povzetek: nikoli več.

Citroena ljubiš ali ne ljubiš. Vmes ne obstaja. Pri nas so prisotni že od otroštva in ga ne zamenjam za nobenega BMW ja li Audija ali podobnega težkokategornika. Pri nas je to ljubezen do groba. Ziba? Ja, izredno mehki in udobni so, hvala bogu, da to vsem ne odgovarja, sicer bi bili na cesti sami Citroeni.

verjetno je ta, ki je bruhala na testni vožnji citroena, le tega kupova leta 1980, in to diano ali spačka.
sedaj pa samo natolcuje.
sodobni citroeni se ne nagibajo, imajo zelo dober kompromis med udobjem in trdo vožnjo.
če pa bi bruhajoča oseba sprobala kakega s hidroaktivnim vzmetenjem, bi verjetno občutila še marsikaj drugega, oz. ne bi občutila nič.

amapk zaprisežene nemce je težko prepričat v kaj drugega, tako kot je komunajzarje težko prepričat v verodostojnost rodetovega neočetovstva ( ker je ravno trenutno aktualna tema na monu)

Tudi jaz vozim Peugeo s tako streho.
Kot rečeno ,vozniku ne nudi veliko – malce več dnevne svetlobe. Poleti ko pripeka sonce pa raje zaprem, saj mi je drugače presvetlo.

Za tiste zadaj je pa zanimivo.

Torej, če se voziš pretežno sama, menim da ni ne vem kaj.
če so tukaj otroci , pa go for it

Moje osebno mnenje je, da je škoda denarja za tovrstne steklene strehe.

Morda otrokom to kaj pomeni, a kaj ko ti hitro to prerastejo in jim bo zanimivo mogoče eno leto. Za ta denar bi se raje odločil za samodejni menjalnik, če se recimo pogosto prevažate v gneči po mestu. Pa tudi na relacijah prav pride, pač enostavnejša vožnja.

Lep pozdrav, Iztok http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju http://avto.over.net/ http://iztokfranko.tumblr.com/

New Report

Close