Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A ste zamenjali dobavitelja plina?

A ste zamenjali dobavitelja plina?

Sem v dilemi, zamenjati ali ne. Zdaj sem pri Energetiki Lj., bi pa zamenjala za Gen-i. Pozimi so zaradi ogrevanja položnice kar visoke. Sem se prijavila za tisti popust za prvih 500 prijavljencev, pa to velja samo, če se obvezeš oz. podpiseš, da dobavitelja ne boš menjal dve leti. Tu je ta “hakeljc”. Ne bom podpisala in resno razmišljam o prestopu h Gen-i. Hvaležba bom za vaša mnenja in nasvete.

Saj sedaj vsi znižujejo cene, preveri prvo pri svojem dobavitelju, kakšna bo nova cena.
Pa preveri, da pri novem dobavitelju ni fiksna cena za dve leti, ker naj bi šle cene še dol.

Jaz bi menjal ze iz principa (za elektriko sem, za plin pa ne morem, ker imamo plinohram), ker so to storili sele, ko je prisel nekdo z nizjimi cenami. Se pravi so klasicni oportunisti. Kar ni nic narobe, naj sluzijo, ce lahko. Ampak ne na meni.

mene pa moti, da zgolj kuham na plin, in trenutni dobavitelj daje ovestila o znižanju, ko pa pogledaš še drobni tisk, pod številkami, vidiš da ne padeš not.
saj 5m3 nima neke cene, ma tud 7€ je preveč, ker smao marže al kaj so že nanesejo.

drugače pa je težava dalinjsko ogrevanja, ki ga imamo, za njih se ne misli nihče najt da bi zniževal cene al kaj. ker oni pa služijo.
poznam ljudi ki kuhajo in grejejo na plin, tudi vodo, pa imajo poleti ceno le 18€, jaz samo poleti energetiki plačam 30€, pa je to samo topla sanitarna voda. pa ni neka poraba, do max. 3m3. ampak ja je treba še to pa to plčaat, madona mam več postavk na računu ko ………….

Jaz nima plina, sem pa šla ma GEN zaradi elektrike in je res velika razlika v plačilo. Svetujem ti, da greš tudi z elektriko k njim.

Pri elektriki nimam take porabe, 28-30 €, zato ne vem, ali sploh splača.

Mi smo zamenjali takoj, ko smo lahko. Zdaj lahko Energetika zaradi mene tudi zniža pod ceno GENija, pa ne gremo nazaj. Zato, ker bi lahko znižali že zdavnaj, pa niso, ker so bili monooplisti in so mastno služili. Zdaj pa, ko imamo končno nekaj izbire pa naj gredo nekam.

Sem zamenjal takoj, saj ne maram, da me nekdo leta in leta nateguje in jo odnese brez kazni….

Da. Prav tako tudi dobavitelja elektrike.Po izračunih prihranim za oboje cca 30 E mesečno.

saj ljudje, je lepo in pohvalno, da se pozanimate kaj in kje je ceneje..
ponavadi pa ko se takole pogovarjam z ljudmi..
kasneje kdo pove..
da mobi ma pa ne vem kak hud …za 400€..oz naročnina da te kap..
al pa so na siolu z nevem kolk programi..naročnina..sitnica..
skratka a ni vseeno kje “ven” vržete denar..
oz povedano drugače, eni ga vržejo pri energiji, drugi na telefoniji al pa na drogah ali na kozmetiki..
da ne govorim kolk denarja vržete npr pri avtu..

pa saj ni glih tak, da bi vas dobavitelji plina leta in leta nategovali.
slućajno se je zgodilo, da je letos slučajno na terminskem trgu cena padla, in to je izkoristil genI.
medtem, ko so imeli ostali dobavitelji pač dolgoročne pogodbe, ki so ostale enake…

lahko se tudi zgodi, da bodo tisti, ki pač s ceno plina špekulirajo, čez dve leti plačevali astronomske cene… in nastradali boste odjemalci…. ker jih bodo zaračunali vam. saj s pogodbo imate ceno določeno samo do januarja drugega leta…

pa saj ni glih tak, da bi vas dobavitelji plina leta in leta nategovali.
slućajno se je zgodilo, da je letos slučajno na terminskem trgu cena padla, in to je izkoristil genI.
medtem, ko so imeli ostali dobavitelji pač dolgoročne pogodbe, ki so ostale enake…

lahko se tudi zgodi, da bodo tisti, ki pač s ceno plina špekulirajo, čez dve leti plačevali astronomske cene… in nastradali boste odjemalci…. ker jih bodo zaračunali vam. saj s pogodbo imate ceno določeno samo do januarja drugega leta…[/quote]

😀

In slučajno so ostali dobavitelji ravno sedaj tudi znižali za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Dolgoročnim pogodbam navkljub. Hehe …

pa saj ni glih tak, da bi vas dobavitelji plina leta in leta nategovali.
slućajno se je zgodilo, da je letos slučajno na terminskem trgu cena padla, in to je izkoristil genI.
medtem, ko so imeli ostali dobavitelji pač dolgoročne pogodbe, ki so ostale enake…

lahko se tudi zgodi, da bodo tisti, ki pač s ceno plina špekulirajo, čez dve leti plačevali astronomske cene… in nastradali boste odjemalci…. ker jih bodo zaračunali vam. saj s pogodbo imate ceno določeno samo do januarja drugega leta…[/quote]

😀

In slučajno so ostali dobavitelji ravno sedaj tudi znižali za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Dolgoročnim pogodbam navkljub. Hehe …[/quote]

so se uspeli nekak spogajat – tudi na podlagi tega, da so izgubili odjemalce zaradi previsoke cene.

glej, saj si nisem kaj izmislila. so vse cene plina na borzi.
in letos so zaradi presežkov pač prvič padle. kaj bo pa čez 1 leto, se pa ne ve…

😀

In slučajno so ostali dobavitelji ravno sedaj tudi znižali za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Dolgoročnim pogodbam navkljub. Hehe …[/quote]

so se uspeli nekak spogajat – tudi na podlagi tega, da so izgubili odjemalce zaradi previsoke cene.

glej, saj si nisem kaj izmislila. so vse cene plina na borzi.
in letos so zaradi presežkov pač prvič padle. kaj bo pa čez 1 leto, se pa ne ve…[/quote]

Lej, jaz ti ne oporekam, ker ne vem. Čist verjamem, da so padle ravno letos. Pravo vprašanje je, ali bi ostali znižali letos cene tudi, če ne bi vstopil gen-i. Jaz mislim, da ne bi, ker bi se zgovarjali na dvig cen na svetovnih trgih (to delajo vsi, od a do ž, ne glede na branžo).

@PRI PLINU
Mislim, da nimaš prav. Zakaj? Ker je plin po drugih državah v Evropi cenejši. In to ne zgolj letos.

so se uspeli nekak spogajat – tudi na podlagi tega, da so izgubili odjemalce zaradi previsoke cene.

glej, saj si nisem kaj izmislila. so vse cene plina na borzi.
in letos so zaradi presežkov pač prvič padle. kaj bo pa čez 1 leto, se pa ne ve…[/quote]

Lej, jaz ti ne oporekam, ker ne vem. Čist verjamem, da so padle ravno letos. Pravo vprašanje je, ali bi ostali znižali letos cene tudi, če ne bi vstopil gen-i. Jaz mislim, da ne bi, ker bi se zgovarjali na dvig cen na svetovnih trgih (to delajo vsi, od a do ž, ne glede na branžo).[/quote]

verjetno ne bi… ampak ni point v tem… kaj bi in kaj ne bi. point je v tem, kaj bo čez pol leta. tisti, ki imajo dolgoročne pogodbe imajo zagarantirano ceno… tisti, ki pa kupujejo presežke na trgu (geni) pa bodo morali mogoče plin kupit po dosti višji ceni…. o tem govorim….
da boste mogoče ta poceni plin naslednje leto drago plačali….

Lej, jaz ti ne oporekam, ker ne vem. Čist verjamem, da so padle ravno letos. Pravo vprašanje je, ali bi ostali znižali letos cene tudi, če ne bi vstopil gen-i. Jaz mislim, da ne bi, ker bi se zgovarjali na dvig cen na svetovnih trgih (to delajo vsi, od a do ž, ne glede na branžo).[/quote]

verjetno ne bi… ampak ni point v tem… kaj bi in kaj ne bi. point je v tem, kaj bo čez pol leta. tisti, ki imajo dolgoročne pogodbe imajo zagarantirano ceno… tisti, ki pa kupujejo presežke na trgu (geni) pa bodo morali mogoče plin kupit po dosti višji ceni…. o tem govorim….
da boste mogoče ta poceni plin naslednje leto drago plačali….[/quote]

Sej, isto so govorili tudi za elektriko, pa je gen-i se danes po vec letih cenejsi.

Lej, jaz ti ne oporekam, ker ne vem. Čist verjamem, da so padle ravno letos. Pravo vprašanje je, ali bi ostali znižali letos cene tudi, če ne bi vstopil gen-i. Jaz mislim, da ne bi, ker bi se zgovarjali na dvig cen na svetovnih trgih (to delajo vsi, od a do ž, ne glede na branžo).[/quote]

verjetno ne bi… ampak ni point v tem… kaj bi in kaj ne bi. point je v tem, kaj bo čez pol leta. tisti, ki imajo dolgoročne pogodbe imajo zagarantirano ceno… tisti, ki pa kupujejo presežke na trgu (geni) pa bodo morali mogoče plin kupit po dosti višji ceni…. o tem govorim….
da boste mogoče ta poceni plin naslednje leto drago plačali….[/quote]

OK,če se bo to res zgodilo, bomo pa nazaj k prestopili. Geni te prav z ničemer ne veže, da si pri njih.

verjetno ne bi… ampak ni point v tem… kaj bi in kaj ne bi. point je v tem, kaj bo čez pol leta. tisti, ki imajo dolgoročne pogodbe imajo zagarantirano ceno… tisti, ki pa kupujejo presežke na trgu (geni) pa bodo morali mogoče plin kupit po dosti višji ceni…. o tem govorim….
da boste mogoče ta poceni plin naslednje leto drago plačali….[/quote]

OK,če se bo to res zgodilo, bomo pa nazaj k prestopili. Geni te prav z ničemer ne veže, da si pri njih.[/quote]

Če sem prav povzela vse te info v zadnjem mesecu glede cene plina- v svetu so cene plina padale že nekaj let. Seveda pa so naše firme izkoristile monopol in cen niso znižale. Saj zastonj pa nismo ena najbolj dragih držav v EU. Kar vem ima Gen-i vsaj pri elektriki zavezo, da ponujajo najcenejšo elektriko- mislim, da se ni za bat, da bo cena poskočila.
Sem delala v marketingu- na splošno imajo pri nas trgovci take marže, da dol padeš. Plačujemo pa navadni državljani.

New Report

Close