Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek udarec v dojko in rak

udarec v dojko in rak

Kaj menite, ali udarec v dojko, sicer ne premočen, lahko povzroči raka na dojki? Sin me je pri igri nekako odrinil z nogo, ravno v dojko, ne premočno, pa vendarle …


najprej se pouči kaj sploh JE rak.
isto kot bi te jaz vprašala: sosed mi je luleka pokazal koliko je možnosti da sem zanosila 🙂

Če imaš modrico na dojki, ki NI posledica udarca je to že sumljivo, če te je pa otrok pomotoma udaril, pa od tega prav gotovo ne boš dobila raka….

(si malo hipohondrična, ali pa imate raka v družini?)

Vem za dva, ki sta utrpela tezje udarnine in cez leta na tistem mestu dobila raka… Nakljucje ali ne, ne vem… Dohtarji pravijo da ni mozno…

http://med.over.net/forum5/read.php?112,2144180,2144188#msg-2144188

V primeru močnejšega udarca ali poškodbe dojk lahko v tkivu nastanejo otekline, potpludbe, brazgotine ali fibroze, zadebelitve kože ter vnetje prizadetega predela. Včasih tudi kalcinacije in tumorjem podobne formacije, ki “lahko” v prihodnosti motijo in ovirajo diagnosticiranje bolezni v dojkah.
Pri tem pa je treba povdariti, da ni dokaza, da bi poškodba tkiva vplivala na pojav raka, zato poskušajte nastale težave prebroditi čimbolj mirno.
Po močnejšem udarcu je potrebno kar nekaj časa, da se poškodba revitalizira.
Prizadeti predel pokažite svojemu zdravniku ginekologu ob naslednjem pregledu.
V primeru tipnih sprememb ali če se bo bolečina stopnjevala, namesto popuščala, pa predčasno.
Obolelega predela ne tipajte prepogosto in močno, ker s tem prizadeti del še dodatno razbolite.

Poznam okrog 200 ljudi, ki so dobili težje udarnine in NISO dobili raka ne na tistem mestu ne drugje.

A veš koliko odrgnin smo si prislužili že kot otroci? Pa saj kolena do nekega desetega leta niso niti en dan “čista”! Potem bi morali vsi, ki dobijo raka, tega imeti kje na kolenih in goleni. Pa na komolcih verjetno tudi, še kaka glava pride v poštev.

Govorim o globokih poskodbah mehkih tkiv, ki so nastale pri tezji nesreci, ne o padcih na kolena…

moja ginka pravi, da to ni možno! pa po moje ji je za verjet.

Rak- Gre za obolenje celic telesa.osnove ženska monovka nooo

Mene je pred kakimi 20 leti konj močno ugriznil v spodnji predel leve dojke….razen močne podplutbe še danes nisem dobila raka.

Ginekologi in onkologi pravijo, da ne udarci v dojko, ne modrci s kovinsko kostjo in ne antiperspiranti z aluminijevimi spojinami ne povzročajo raka.

Prosim, prosim, prosim – ne nakladaj (spet).

Mene je ob postavitvi diagnoze karcinoma na dojki onkolog najprej vprašal, če sem se kdaj udarila.
Tudi moji mami so postavili isto vprašanje.
Mu grem povedat, da nima pojma?

Prestrašena, ne obremenjuj se z udarcem. Vse je mogoče, a verjetnost, da bi zbolela zaradi udarca, je zelo majhna. Pa tudi če, ni nujno, da bi bil kriv ravno udarec. Pomisli, kolikokrat je vsak udarjen. Rak dojke je celo med najbolj ozdravljivimi, lažje se ga odkrije, tako da nikar ne bodi zdaj prestrašena. Udarci se vidijo tudi na kosteh in marsikdaj moraš še nekrat slikat organ, ker vidijo, da je neka senca oz. da se nekaj tam dogaja. Živi tako, kot da ni bilo nič in verjemi, da boš še velikorakt udarjena.

Prosim, prosim, prosim – ne nakladaj (spet).

Mene je ob postavitvi diagnoze karcinoma na dojki onkolog najprej vprašal, če sem se kdaj udarila.
Tudi moji mami so postavili isto vprašanje.
Mu grem povedat, da nima pojma?[/quote]

Moje babice ni vprašal, ko so ji raka potrdili. Tudi mene ne, ko sem z mamografskimi izvidi prišla k njemu, ker sem odkrila bulico, vprašal me je le, ali smo imeli raka dojke v družini po mamini strani.
Pa na srečo pri meni ni bilo nič 🙂

Prosim, prosim, prosim – ne nakladaj (spet).

Mene je ob postavitvi diagnoze karcinoma na dojki onkolog najprej vprašal, če sem se kdaj udarila.
Tudi moji mami so postavili isto vprašanje.
Mu grem povedat, da nima pojma?[/quote]

http://vizita.si/zdravnik/?qst_id=23624

Rak na dojki
Ključne besede: rak, dojka, udarec, bolečina, ultrazvok, mamografija

Simptomi: Rak dojke

Deli telesa: DOJKE

Opis: Spoštovani, pred letom dni sem začutila bolečine v desni dojki, ki so se širile pod pazduho. UZ pregled ni odkril ničesar. Sedaj sem bila zaradi blagih, ampak vztrajnih bolečin ponovno na UZ in … več

Vprašanje: Spoštovani, pred letom dni sem začutila bolečine v desni dojki, ki so se širile pod pazduho. UZ pregled ni odkril ničesar. Sedaj sem bila zaradi blagih, ampak vztrajnih bolečin ponovno na UZ in pregled ponovno ni odkril ničesar, razen gostejšega tkiva. Zanima me naslednje: ali lahko močan udarec v dojko, ki sem ga dobila kot otrok (najstnica), povzroči raka? Dojka me je bolela kar dolgo časa po udarcu. Zelo me skrbi za posledice, saj imam malega otroka, ki ga je treba “spraviti do kruha”, enega pa načrtujem v kratkem, toda strah pred rakom mi jemlje vso voljo do življenja. Kaj mi svetujete? Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

Odgovor: Spoštovana! Udarec ne more povzročiti raka na dojki ne glede na to, kdaj ste ga doživeli. UZ pregled ni ustrezen način za odkrivanje začetnega raka dojke. Svetujem vam zdravniški pregled in ,če bo potrebno, še mamografijo in vse nadaljnje preiskave. Če želite, lahko pokličete v mojo ordinacijo 01 437 77 99 zaradi dogovora glede pregleda in ostalih preiskav. LP prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med., 03.08.2003

Barca, hvala.

Prosim, prosim, prosim – ne nakladaj (spet).

Mene je ob postavitvi diagnoze karcinoma na dojki onkolog najprej vprašal, če sem se kdaj udarila.
Tudi moji mami so postavili isto vprašanje.
Mu grem povedat, da nima pojma?[/quote]

Pa si vprašala, zakaj je to vprašal?

Včasih pride do brazgotinjenja tkiva in v izogib nesporazumom, zakaj je nekje “nenormalno” tkivo, vprašajo tudi kaj takšnega. Ne zato, ker naj bi se rak razvil iz udarca. Kvečjemu je lahko tako, da če že dobiš raka, je več možnosti, da bo do nenormalnega razvoja celic prišlo tam, kjer je bilo tkivo poškodovano – ne da je poškodba razlog za raka. Štekaš?

pred osmimi leti me je hčerka z glavo s silo udarila v desno dojko, bolelo je zelo, naredili so mi UZ in vzeli bris, ker od takrat mi teče ven zelenorjavkasta tekočina, imam preglede brisa, to pa je tudi vse

New Report

Close