Sex v mestu

Odgovarjajo: Eva

50 odtenkov sive

Default avatar
Me zanima, ali je kdo od vas prebral knjigo 50 odtenkov sive? Jz sem prebrala ravno prvi knjigo in komaj čakam da jutri dobim drugo v roke.

Je še koga tako posrkala knjiga?
Default avatar
Ni ravno Dr. roman, ampak za ženske, ki sicer živijo v stereotipih je dobra. Lahko sanjajo, naučile se pa ne bodo nič!!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar
Aja, no, moj namen branja knjige ni bil učit se ali naučit se kaj iz nje, ampak kot sama zgodba, erotika, mi je pa zelo všeč.

Si jo ti prebral?
Default avatar
sapra73 je napisal/a:
Mhm!
Default avatar
In ti ni bila všeč? Jz sem včeraj začela z branjem druge knjige...je bolj nežna kot prva...ampak mi je zaenkrat tudi všeč.

Kako pa ti vidiš to knjigo? Mal več mi povej.
Default avatar
Moj okus je pač nekoliko drugačen, a to ne pomeni, da drugim knjiga ne sme biti všeč. (tudi druga)
Default avatar
Ja itak, sej nam drugim je všeč tudi druga knjiga in komaj že čakam na tretjo.
Sem mislila, da bo kej več odziva o debati na knjige, pa sva tukaj samo midva. :)
Default avatar
Ene ne upajo priznati, da so jo brale in doživljale tisto česar si želijo, pa ne upajo, za večino moške populacije, je pa .... ne ne bom napisal!
Default avatar
Postajam radovedna, a v naši knjižnici ne pridem do tovrstnih knjig, če jih prej ne rezerviram. Tega pa ne bom! Takoj ali nič.
Default avatar
Navdušena nad knjigo in komaj čakam da dobim v roke drugi del in potem še tretji...malo drugačna in ne preveč popolna knjiga...in dejansko se te stvari dogajajo, mogoče ne ravno na tak način. Mi je všeč kako je pisateljica na nek način ponazorila tematiko današnjega sveta....eni ljubimo tako, drugi drugače....vsak na svoj- edinstven način.
Default avatar
Jaz jo berem. Mi ja fajn,za sprostitev, ampak mi ni tako zelo všeč, kot sem pričakovala. Mogoče zato, ker mi dominanca v tej meri ni všeč. Je pa vsekakor za prebrat...
Default avatar
meni sta ble knjigi zakon, komej čakam na razplet v tretji.
Default avatar
Vse tri knjige so super lahko, erotično branje , ki v ženski (meni:):)) prebudi hudo močno željo po tem, da bi mojega kar takoj odpeljala v spalnico:)
No, vsekakor včasih morda malo preveč ah-anja in oooh-anja, ampak za kakšno nedeljsko deževno vreme je pa perfektna. Ali pa tudi - če jo ženska na glas bere svojemu partnerju, no vsaj moj je bil nad branjem navdušen (no, bolj nad vsebino:):):))

Vsekakor vzpodbudi erotiko doma....priporočam:)
Default avatar
'50 odtenkov sive' sicer nisem prebrala, jo bom pa verjetno enkrat v prihodnosti;)...

Ko ravno govorite o erotičnih knjigah, sta mi na misel prišle dve avtorici:
- Erica Jong (Strah pred letenjem, Zadnji blues, Padala in poljubi, Serenissima... ) in
- Anais Nin (Osvobojeni eros, Ptičke/Venerina delta, Henry in June...)

Obe v svoja dela vključujeta erotiko in se ukvarjata s spolnostjo, predvsem pa z žensko seksualnostjo. Jaz sem prebrala 'Strah pred letenjem', in mi je bila zelo všeč in začela brat 'Venerino delto', kjer so dokaj nazorno opisani različni erotični prizori in zgodbe... ostale imam v planu... obe avtorici sta dokaj provokativni in se mi zdi, da želita na nek način vzpodbuditi ženske, da se osvobodijo spon povezanih s seksualnostjo, zrušiti tabuje:)...

v glavnem znajo vzbuditi določene želje, kot je že predhodnica napisala;)
------------------------
"And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair."
(Khalil Gibran)
Default avatar
Sem pred kratkim dobil v roke 50 odtenkov sive - dolgčas z eno besedo. Vsaj slovenski prevod je katastrofa.
Dobronamerno odsvetujem.
Default avatar
Trenutno berem Igra prestolov, ko zaključim s tem pa se spravim na te odtenke....
Default avatar
meni je celotna triologija super. odkar sem prebrala knjige, sem popolnoma spremenila svojo spolnost in fantazije. všeč so mi postale čisto drugačne stvari in tudi na splošno zdaj vem kaj iščem pri partnerju.

ne glede na kritike kako je knjiga jezikovno šibka, mi je bolj pomembno to da si jo zapomneš. nekako kar ne moreš nehati razmišljati o prizorih. tudi moje kolegice priznavajo da so spremenile pogled na spolnost in predvsem pozabile na predsodke v postelji.

osebno jo priporočam:)
Default avatar
a ni teh 50 odtenkov podobno kot je bila Angelika (kot najstnik sem uspel vsako knjigo prebrati od konca reklam pred Dnevnikom do odhoda zjutraj v šolo ☺ )
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-
[sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub]Number One[/sub]

Moderatorji

Eva
Eva Evica