Forum.Over.Net

Starševski čvek

Če mi je pa kaj nagravžno so to tetovaže in pirsingi

Default avatar

Dejte razložit

Ravno gledam eno oddajo o tetoviranju in res ne razumem teh ljudi, ki si dajo toliko tetovaž. Ajde ne rečem ena luštna majhna tetovažica na diskretnem mestu to je še sprejemljivo, čeprav tudi tega ne razumem glih najbolje zakaj si nekdo želi iznakazit svojo kožo za celo življenje, ampak kot rečeno ajde majhna tetovažica še gre. Ko si pa dajo tiste gdre, čudne tetovaže povsod, pa po rokah pa po vratu pa celo po obrazu joj groza me je tega, to mi je res do konca grdo.
In tisti pirsingi po faci in po jeziku tudi odurno, taki osebi bi s takim užitkom spulila tist pirsing, ker mi je res do konca moteče.

A lahko razložite tisti, ki se tako iznakazite zakaj to počnete?
Default avatar

Yo_

Zato, da se lahko omejenci zgrtažajo in si žrejo živce :p
Default avatar

FriLLox

jaz sem imel pred časom kar nekaj piercingov, sedaj sicer nobenega več. se pa nameravam iti tetovirati v prihodnosti.

Dejte razložit

Yo_ je napisal/a:
A zato si zmeraj tako "pametna", ker si vsa potetovirana in prebodena?
Default avatar

pemina

Zato pa se isti puritanci med sabo najdete... :)
Default avatar

pomeni??

Yo_ je napisal/a:
Ta ti imaš oboje?
Default avatar

Dejte razložit

FriLLox je napisal/a:
Pa dej razloži zakaj. Kaj te žene k temu? Kaj pa če ti tetovaža čez par let ne bo všeč?
Default avatar

pirsingh

Meni niso všeč, niti ljudje, ki jih imajo.Zakaj jih imajo, je čisto njihova stvar.
Default avatar

Briana

Imam eno tetovažo in imela sem pirsing.
V bližnji prihodnosti želim še eno tetovažo :) Meni so lepe, če jih naredi strokovnjak, da niso kar nek zmazek.
Default avatar

acjom

Sama jih nimam; me je strah bolečine :), so mi pa tatooji in pirsingi všeč na ljudeh. Zakaj? Pojma nimam
Sin ima tatoo na hrbtu, če bo želela hči kaj podobnega ji bom dovolila ( no, letom primerno :).

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

tatujka

No, jaz pa si ogledujem tatuje in moram se samo še odločiti, kam in kaj. Ampak enega majhnega. Hči (polnoletna) si je dala pirsing v nos in mene ne moti. Bi me pa motilo, če bi imela to v jeziku, obrveh ipd.
Default avatar

vegi-ca

Večina žensk ima pirsing dandanes. Uhani v ušesih so ravno to, veš.
Default avatar

meni je pa hecno tole

meni so tetovaže čist ok. sama nimam nobene, so mi pa všeč na drugih.

kar mi je hecno, je to, da ko si nekdo začne delat tetovaže, potem ponavadi ne zna nehat. začne z eno, potem pa kar nadaljuje. vsaj večina tetoviranih, ki jih poznam, še ni končala s tatuji...
Default avatar

A*

UMETNOST OKRAŠEVANJA TELESA

Umetnost najrazličnejših oblik okraševanja in poslikave telesa sega globoko v našo preteklost. Najstarejša oznaka mumificiranega trupla (tetovaža) sega približno 5200 let nazaj. V starem Rimu so prebodeni deli telesa, piercingi, veljali kot simbol aristokracije in moči; rimski vojaki so si prebadali prsne bradavičke in na ta način izkazovali svojo moškost. Novozelandski in avstralski domorodci, Maori in Aborigini so si obredno barvali svoja telesa z naravnimi barvami, pridobljenimi z peska, rastlin in živali - danes to tehniko imenujemo body painting. Tehnike so ostale in se izpopolnile, namen pa se je spremenil. Ne gre več toliko za obredno kultno slavljenje družbe oziroma božanstva, pač pa za modo, modne trende in estetiko.

Tetoviranje - Povezava med svetovoma duha in telesa

Po obrazih, trupu in udih poslikani žgani kipi iz gline pričajo o obstoju tetoviranja že v mladi kameni dobi. Razna ljudstva, kot so Egipčani, Beduinci, stari Grki, Japonci in še mnogi drugi so v preteklosti razvila svojo avtohtono tehniko poslikave telesa. Tako so v starem Egiptu tetovirali predvsem ženske, te so nosile okoli vratu amulet oziroma tetovažo polboga Besa, zaščitnika plodnosti. Evropejci so na svojih popotovanjih odkrivali nova ljudstva in
tako nove oblike tetovaž. Beseda tattoo izvira iz samoanske besede tat(a)u in pomeni „risati“ oziroma „označiti“.

VIR (styling over net) Torej, tetovaže so poznali že v kameni dobi! imam 2 pirsinga, sledi še tatu, juhej!
Default avatar

Yo_

pomeni?? je napisal/a:
A ni to grozno?
:)))))))))))))))))))))
Default avatar

meni se pa ti gravzas, pa kaj naj zdaj??

Imam enega manjsega na roki. Dala delat za 18.roj.dan, nikoli mi ni bilo zal in nikoli mi ne bo. Ima poseben pomen - ZAME. Vidi se, ce nosim kratke rokave. Kaj si pa misli nakljucni mimoidoci, ko vidi moj tattoo mi pa dol visi. Se ne obremenjujem z drugimi in ti svetujem isto! Nisi mi ga ne placala, niti te nisem prislila da zijas v mene ali moj tattoo, tako da mirno rotiraj svojo ozko usmerjeno glavo stran in mirno zivi v svetu barbik in ponijev, kjer je vse v enakem odtenku rozaste, do konca svojih dni!
Default avatar

čist nič grozno

Yo_ je napisal/a:
Zakaj grozno!? Če se dobro počutiš, ni nič grozno.
Default avatar

FriLLox

jaz sem imel piercinge v obrvi, nosu, ustnici, uhlju...

degeneriranci

Kot vidim, še niti eden ni znal odgovorit, zakaj to počne. Niti Yo. Pač si mislijo, da so frajerji. Zame so taki ljudje degeneriranci. Svojo telo uničevat na tak način, ne hvala. Častim svoje telo s tem, da lepo skrbim zanj, med to pa nikakor ne spada zbadanje ali vnašanje tinte v telo.
Default avatar

ne moreš vsega

Dejte razložit je napisal/a:
Pač ne moreš vsega razumet.
Tud men tole ni všeč, se pa ne poglabljam v to, zakaj to počnejo. Pač naj, če jim je všeč.
Oni pa najbrž mene ne bi razumeli, da mi je to čist mimo...
Seveda pa nisem tak sadist, da bi jim piercinge kar pulila.
Prazvaprav ne razumem, zakaj to lahko nekoga moti prav do sovražnosti - a mi lahko to pa ti razložiš?