Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek popularno je prostovoljstvo

popularno je prostovoljstvo

V zadnjem času opažam, da je povsod popularno prostovoljstvo. V službi, v šoli, v društvih, v cerkvi… vsi bi morali sodelovati, se angažirati, stroške, ki pri tem nastajajo pa prevzeti nase. Glede na to, da delodajalci zahtevajo čedalje več za enako plačo in cene rastejo iz dneva v dan si tega enostavno ne morem več privoščiti. Pa sem edina, ki to izpostavi in me čudno gledajo. Ker vedno nesebično pomagam, smatram, da je to, da sem nekomu pomagala s svojim delom, časom, izkušnjami dovolj. In zato pričakujem, da mi bodo povrnili vsaj stroške, recimo prevoza. Vedno znova sem “špilferderber” in včeraj sem se izpisala iz športnega društva samo zato, ker enostavno ne razumejo, da mi je že vse postalo odveč. Vadbo plačam, potem pa ni ne konca ne kraja raznoraznih uslug. Ker imam tak poklic, da jim lahko pomagam, se pričakuje, da je vse zastonj.
Kako se greste prostovoljstvo ostali? Zahtevate povritev osnovnih stroškov ali potiho škripate z zobmi?

Kot prostovoljka na področju zaščite živali delam že 25 let. Kaj ni jasno? A ti si mislila s tem služit?

In še nekaj bom napisala, ker na takem forumu ne bom več sodelovala, ker me je sram, kaj se tu greste, s čim služijo lastniki portala in na kakšnem nivoju!
Bom pa še nekaj napisala, kar nekateri veste, drugi pač ne.
Ne delujem samo kot prostovoljka v sistemu zaščite živali.
Ja, vsakič, ko grem na onkologijo in gledam v oči otrok, ki jih morda nikoli več ne bom videla, mi gre po glavi samo in izključno to, kdo mi bo povrnil leta dela, leta truda, leta misli nanje, leta nasmehov, leta solza. Včasih ne leta, včasih veš, da so samo dnevi, morda kakšen teden. Ali ura?
To je ironija, s tem preživim. V srcu za vsakega od njih naslikam lepo, srečno življenje…
Pojdite v prostovoljstvo, če imate srce in moč.
Če pa mislite na zaslužek… naj vas bo pa sram!

Jaz se grem prostovoljstvo v lastni režiji! Poizkusil sem tudi z nekim društvom, pa sem hitro dojel, da dva služita, ostali smo bili pa ovce.
Torej, ni težav najti koga pomoči potrebnega, če se le malo okoli ozremo!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

S prostovoljstvom se ukvarjam bolj ali manj aktivno ze 20 let.

In delati prostovoljno ne pomeni delati zastonj! Prava organizacija ti pokrije steoske. Sploh, ce gre za sluzbo.

Yo, dihaj. Mislim, da avtorica ne deluje v kakem prostovoljnem društvu, temveč se je angažirala v svojem klubu oziroma društvu, pa so namesto prsta počasi pograbili celo roko. In jo razumem, da se ji počasi rahlo fržmaga, sploh če je v tem klubu denar za marsikaj drugega, za kak strošek povrnit pa ne.

Avtorica, ker očitno imaš energijo, voljo, zdaj pa tudi višek časa, ko nisi več v društvu, se raje odloči za pravo prostovoljstvo, kjer boš točno vedela, da si prostovoljka – če ti je seveda do tega. Meni je včasih prav nerodno, kako hvaležni so ljudje za vsako najmanjšo drobtinico (ja, v klubu enega mojih otrok je pa tako, da so se po ponujenem prstu zdaj prigrebli že do dveh, namesto da bi še koga drugega prosili za en prst …).

Prostovoljstvo se je preveč razpaslo v tem smislu, da podjetja, društva, … želijo prostovoljce, da bi bilo vse zastonj, da bi jim pa povrnili vsaj stroške prevoza, malice, to pa ne, je za njih že prevelik storšek. Ko pa na koncu leta potegnejo črto in z prostovoljci zaslužijo je pa za njih to druga pesem.

Kakor koli že, vsem podjetjem in društvom se pozna, če jim delajo prostovoljci. Oni imajo denar, prostovoljci pa naj se obrišejo pod nosom. Zgrešena politika, pa načeloma podpiram prostovoljstvo.

Pa lep dan, vsem, ki se pustite izkoriščati na gesti prostovoljstva.

to je tko kot unicef.
Cel kup prostovoljcev dela zastonj. Ostali na položajih pa mastno služijo na račun prostovoljnega dela in prostovoljnih prispevkov!

zame že zdavnaj ni več prostovoljnih prispevkov in prostovoljnega dela v smislu, da si organizator al kdorkoli da potem kaj izplačat sam sebi.

Od kdaj je pa prostovoljstvo služba?

Od kdaj je pa prostovoljstvo služba?[/quote]

Tudi to obstaja. Pri recimo prekvalifikaciji opravljaš delo prostovoljno, zavod pa ti preko delodajalca poravna stroške izobrazevanja, malice in prevoza. Delo ti ne šteje v delovno dobo. Imamo kar nekaj takih pri nas.

Ja, ampak ni o tem govora v temi, a ne?

New Report

Close