Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najdražji vrtci v Evropi!

Najdražji vrtci v Evropi!

To vlado bi bilo nujno treba ovaditi zaradi genocida nad narodom. Boste videli, zaradi tega ker mora ena mama, ki dobi zasluži na mesec 700 €, plačati za vrtec več kot 300 bo padla nataliteta.
Italija je v krizi, pa so vrtci skoraj zastonj.
Ta vlada hoče iz nas narediti sužnje, dosegla pa bo, da nas čez 100 let ne bo več!

Tako je

Rečeno je bilo: eni najdražjih, glede na povprečno plačo.

Tako se naredi iz muhe slon.

Pa dobro, to da imamo najdražje vrtce v EU, ni od včeraj. Se mi zdi, da bi morali še prej ovaditi Drnovška pa Ropa pa tudi Pahor je (so)kriv.
Sicer pa minister Turk: Cene vrtcev so zelo visoke, treba jih je potisniti proti povprečju v Evropi
http://www.siol.net/novice/slovenija/2012/10/ziga_turk_vrtci_varcevanje.aspx

….Na ministrstvu se po besedah Turka “resno ukvarjajo” tudi s cenami vrtcev. Ti so v razmerju s povprečno plačo drugi najdražji v Evropi. Cene so visoke, zato si je treba po mnenju ministra prizadevati, da jih “potisnemo proti evropskemu povprečju”. Cenejši vrtci bi po njegovem pomenili prihranek za starše, občine in proračune….

Itak, ljudje slišijo in vidijo samo kar jim paše.

Kaj tebi ni jasno? En najdražjih glede na povprečno plačo pomeni, da ga nekje najtežje plačuješ. Kaj me briga, če imajo nekje 10 jurjev plače in jurja vrtca, to je še vedno 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} njihove plače.
Ko je naš hodil v vrtec, smo plačevali 1/4 družinskega dohodka!

Kaj tebi ni jasno? En najdražjih glede na povprečno plačo pomeni, da ga nekje najtežje plačuješ. Kaj me briga, če imajo nekje 10 jurjev plače in jurja vrtca, to je še vedno 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} njihove plače.
Ko je naš hodil v vrtec, smo plačevali 1/4 družinskega dohodka![/quote]

No, ravno to sem želela povedati. Eden najdražjih še ni najdražji. Če smo najdražji, naj rečejo najdražji (lahko tudi glede na plačo). Če pa smo eden najdražjih, to pomeni, da jih je nekaj še dražjih.

Ceno vrtca določi občina. Kaj ima s tem vlada? Kaj ima s tem JJ???

Pa zna se. Jajo je kriv :-)))

Ja, res je, se strinjam.
Ceprav, na NL so vrtci cca 1500 ojrou.

Porodniska je 3 mesece.

Povprecna, good placa je pa nekje 2.500 ojrou…

Kaj tebi ni jasno? En najdražjih glede na povprečno plačo pomeni, da ga nekje najtežje plačuješ. Kaj me briga, če imajo nekje 10 jurjev plače in jurja vrtca, to je še vedno 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} njihove plače.
Ko je naš hodil v vrtec, smo plačevali 1/4 družinskega dohodka![/quote]

No, ravno to sem želela povedati. Eden najdražjih še ni najdražji. Če smo najdražji, naj rečejo najdražji (lahko tudi glede na plačo). Če pa smo eden najdražjih, to pomeni, da jih je nekaj še dražjih.[/quote]

Ste pa malenkostni! A ni vseeno, eden najdražjih ali najdražji? A to kaj spremeni? V tujini so ponekod v času krize zvišali otroške dodatke, da bi družine lažje preživeli, pri nas jih pa nižajo, ceno vrtca po Svetlikovem zakonu pa višajo. Minister Turk pa govori, da se nekaj trudijo, da bi mislili, kako skrbi za področje, ki ga pokriva.

Ve verjamete temu Turku? Jaz mu ne verjamem več čisto nič, kako se je samo lagal glede združevanja šol. Medtem ko je on govoril kako potekajo konstruktivni pogovori, so nasprotno vsi ravnatelji trdili da pogovorov sploh ni bilo in da je bilo že vse odločeno. Tale se ves čas laže kot pes teče. Nič mu ne verjamem, dokler ne pokaže od kod ima te podatke.


Ne, ni vseeno! In multi kulti minister naj kar neha. Njegova prejšnja vlada je dovolila,da so recimo bili drugi otroci v vrtcu azstonj! in ne boste verjeli, tja naj bi padla tudi ta druga Zmagotova hči, kljub njegovi poslanski plači!
Mogoče tudi mama Urška pa ata Ivan nimata tolko,da bi padla v 9. razred. Če je 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} družin, ki plačajo vrtec največ do 60 evrov,potem je nadaljnjih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ki plačajo do 150, ostala tretjina pa vseeno manj od 300 (II.st.skupina),razen tistih v Grosuplju, kjer je vrtec najdražji v Sloveniji! Vrtec po enotni ceni, pa ne bo nobenih preračunavanj, pa nobenih razlik ! Pa noben ta drug otrok zastonj! Enako za vse, ker imajo vsi enake storitve !

Vrtci so res dragi glede na povprečne plače, ampak se morate zavedati, kakšen standard naši vrtcu ponujajo, o čemer lahko v eni Italiji, ki ima pač cenejše vrtce, samo sanjajo.

V tujini v vrtcih ne dela dipl. uni. kader, ampak (npr. v Švici) celo navadne gospodinje kot neke vrste prostovoljstvo.
Prav tako imajo redko kje v tujini celodnevno oskrbo vključno s prehrano (4 obroki) – ponekod nimajo niti enega obroka.
Prav tako nimajo nobenega kurikuluma, ampak zgolj in samo varstvo, ne hodijo na nobene izlete, letovanja itd., če že, pa vedno v spremstvu nezaposlenih mamic-prostovoljk.

Malo širše je treba pogledati. In potem lahko vidimo, da imamo glede na standard, ki ga naši vrtci ponujajo, dobesedno đabe vrtec v primerjavi z ostalimi državami.


Ne, ni vseeno! In multi kulti minister naj kar neha. Njegova prejšnja vlada je dovolila,da so recimo bili drugi otroci v vrtcu azstonj! in ne boste verjeli, tja naj bi padla tudi ta druga Zmagotova hči, kljub njegovi poslanski plači!
Mogoče tudi mama Urška pa ata Ivan nimata tolko,da bi padla v 9. razred. Če je 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} družin, ki plačajo vrtec največ do 60 evrov,potem je nadaljnjih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ki plačajo do 150, ostala tretjina pa vseeno manj od 300 (II.st.skupina),razen tistih v Grosuplju, kjer je vrtec najdražji v Sloveniji! Vrtec po enotni ceni, pa ne bo nobenih preračunavanj, pa nobenih razlik ! Pa noben ta drug otrok zastonj! Enako za vse, ker imajo vsi enake storitve ![/quote]

To pa ni res, zastonj vrtec za 2. Otroka je sprejela Janseva vlada v casu odhhajanja .

Vse to je samo mazanje oci in opravicevanje za visoke cene!
Kaj imajo otroci od kurikuluma? Ma, neme farbat, ker nimajo nič! V soli jih zacnejo poneumljat in vkalupljat, tako da tistih nekaj rosnih let, ko jih kao super strokovno vzgajajo, ne pomeni nic!
Edina res dobra stvar so obroki in to pozdravljam, ampak glede na odstevek hrane, ko otrok ni v vrtcu, tudi ti obroki niso tako dragi!

Točno to! Mazanje oči z nekakšnim kurikulumom in podobnimi neumnostmi.
Jaz sem še generacija, ki je svoja otroška leta preživel ‘na ulici’ in ravno temu se imam zahvalit, da sem kolikor toliko pri zdravi pameti. Sedaj pa je kao edino prav in ‘zdravo za otroka’, da se ga vkaluplja takorekoč od zibke dalje. Posledice pa so vidne pri današnji mladini razmišljanja

Najdražji in najslabši. Vrtec draži kup prisklednikov, ki izvajajo “aktivnosti” in si preko njih polnijo žepe. Saj otrokom pa će ne bomo odrekli izletov, izobraževanj, poskusov, … Otroci potrebujejo mir, varnost in sveži zrak, vzgojiteljice pa znajo dovolj, da otroke počasi socializirajo. Ne pa da kup na pol bolnih otrok vlečejo z aktivnosti na aktivnost. Ko bodo odpadle vse finančne pijavke in bo cena vrtca enotna, takrat bo vrtec umirjen, zdrav in spodbuden za razvoj otrok.
Otroke sem imela v slovenskih vrtcih, zadnja tri leta pa so v tujini. Imamo eno (1) aktivnost na leto, več prostora, več osebja, otroci so veliko zunaj, jokajo praktično nikoli, cena je enota, 100€ na mesec na otroka. Denar je, samo ne tam, kjer bi moral biti.

Vse to je samo mazanje oci in opravicevanje za visoke cene!
Kaj imajo otroci od kurikuluma? Ma, neme farbat, ker nimajo nič! V soli jih zacnejo poneumljat in vkalupljat, tako da tistih nekaj rosnih let, ko jih kao super strokovno vzgajajo, ne pomeni nic!
Edina res dobra stvar so obroki in to pozdravljam, ampak glede na odstevek hrane, ko otrok ni v vrtcu, tudi ti obroki niso tako dragi![/quote]

Multikulti minister meni, da ste babe za šporhet! Tako kot njegov strankarski kolega iz Velikih Lašč! In če ste za šporhetom, potem ne rabite vrtca, ampak zgolj in samo igralne urice tam za ene 3 ure. Potem je to lahko poceni, ni treba kuharice, snažilke, ni treba nikogar razen župnika! In prostori so tudi zastonj, ker je vrtec kar v župnišču!
Zate, brez pameti , pa menim,da bi bilo dobro, da vzgajaš svojo svojat doma, ker če se meša z mojimi, se bo od mojih nalezla delčka pameti, kar bi tvoji svojati gotovo škodovalo, ne samo na kratki ampak tudi na dolgi rok!
In začni že krilato golazen uporabljat – nastavi tipkovnico!

Ja, res je, se strinjam.
Ceprav, na NL so vrtci cca 1500 ojrou.

Porodniska je 3 mesece.

Povprecna, good placa je pa nekje 2.500 ojrou…[/quote]

Ampak, pazi to. Na nizozemskem dobi tista druzina, kjer sta oba starsa zaposlena, kar konkretne otroske dodatke. Ce je eden ali oba brezposelna, so precej nizji!

Vse to je samo mazanje oci in opravicevanje za visoke cene!
Kaj imajo otroci od kurikuluma? Ma, neme farbat, ker nimajo nič! V soli jih zacnejo poneumljat in vkalupljat, tako da tistih nekaj rosnih let, ko jih kao super strokovno vzgajajo, ne pomeni nic!
Edina res dobra stvar so obroki in to pozdravljam, ampak glede na odstevek hrane, ko otrok ni v vrtcu, tudi ti obroki niso tako dragi![/quote]

Multikulti minister meni, da ste babe za šporhet! Tako kot njegov strankarski kolega iz Velikih Lašč! In če ste za šporhetom, potem ne rabite vrtca, ampak zgolj in samo igralne urice tam za ene 3 ure. Potem je to lahko poceni, ni treba kuharice, snažilke, ni treba nikogar razen župnika! In prostori so tudi zastonj, ker je vrtec kar v župnišču!
Zate, brez pameti , pa menim,da bi bilo dobro, da vzgajaš svojo svojat doma, ker če se meša z mojimi, se bo od mojih nalezla delčka pameti, kar bi tvoji svojati gotovo škodovalo, ne samo na kratki ampak tudi na dolgi rok!
In začni že krilato golazen uporabljat – nastavi tipkovnico![/quote]

Marija pomagaj, kako je sploh kdo pred kurikulumom koncal vrtec, da o soli in faksu ne govorim! Verjetno so vsi dr.-ji, ki jih premore nasa drzava, v vrtec hodili na Marsu, kjer so pred 30, 40, 50 in vec leti imeli vrtce s kurikulumom…

Nedokazano najdražji in definitivno ne slabi. Jaz sem s svojim zadovoljna in si niti ne predstavljam o kakšnih aktivnostih ti nakladaš. Če imajo en večji izlet na 3 mesece je to že ogromno. O čem ti sploh blodiš, saj niti Turk ni kaj govoril o tem, da bi naredili enotne cene za vse? In kje ta Indija Koromandija od vrtca?


Marija pomagaj babšetu poiskat krilato golazen na tipkovnici ! Bomo dal kakšen cent bližnjemu fajmoštru ! IN ne boš verjela, imeli tudi toliko let nazaj!

Hja, tezko je primerjat jabolka in hruske!
Samo podatek o ceni pove bore malo, dokler nimamo specifikacije, kaj tocno se za placan vrtec dobi.
V tujini vecinoma lahko le sanjajo o vrtcih, ki pokrijejo cel delovni dan, ki nudijo prehrano, kjer imajo jasli, kjer se z otroki ukvarjajo strokovno ipd.
Mnogokje se vrtec cez opoldne zapre, mame pridrvijo po otroke, jih peljejo domov, jim dajo kosilo in jih pripeljejo cez par ur nazaj, same pa tecejo v sluzbe nazaj …. In ze to stane veliko, poleg tega vrtcev ni na vsakem koraku, tako kot pri nas. Mnoge so zato prisiljene ostati doma, dokler otroci ne grejo v solo.
A ve bi to raje prakticirale? Preden se vam mudi prikimavat, se prepricajte o cem natancno sploh tece beseda.

No pa smo spet tam!
Ko zmanjka argumentov pa je potrebno fajmoštra na plan povleči.
Kaj pa če je tale maza nekje v tujini, kjer krilatih golazni ne poznajo. Saj vem, da ni problem to prenastavit, ampak lenoba (ali sistemski administrator) le naredi svoje.
“maza za oci” (brez krilatih golazni) ima še kako prav. Razni “kukurikuli” pač niso vrhunec predšolskega varstva. Je fino če so, toda brez njih tudi gre. Včasih še bolje.

New Report

Close