Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdrav zajtrk

zdrav zajtrk

Prosim za par idej za zdrav zajtrk. Hvala.


google.si


google.si[/quote]

No, ena ideja je že … Samo jaz sem pričakovala kaj bolj užitnega.


google.si[/quote]

No, ena ideja je že … Samo jaz sem pričakovala kaj bolj užitnega.[/quote]
Dobra)))

Pijača: sveže iztisnjen sok pomaranče ali limonada

Hrana: karkoli, samo res malo. Lahko rezina kruha, šnitka salame, sir, kumarica

– jogurt s kosmiči (samo potem imaš lahko hitro prebavo….)
. kuhano jajce + paradižnik
– pol hrenovke + zenf
– rezina kruha, maslo + žlica medu
– kakšni domači namazi + toast
– pest orehov, rozin
– banana, jabolko
– bela kava in nadrobljen (star) kruh
– polenta in šalica mleka
– paštete, pol ribje konzerve + kruh

……….pa skodelica prave kave in si top šit!

Barcafe, brez sladkorja in 7 kapljic mleka!
Zraven pa cik iz tobaka zvit.
Mljac!

toast ali pa samo popečeni kruhki s kakim namazom?

Vedno zajtrkujem spar polnozrnate kosmiče + sojino meko (vanilija)

Hrenovka,mleko,paštete,jogurt pa res ni zdrava prehrana!!!

Hrenovka,mleko,paštete,jogurt pa res ni zdrava prehrana!!![/quote]

Si že kdaj slišala za zmernost? Ni se treba tega nažret!
Si že kdaj slišala za domače paštetke, kislo mleko, domače klobasice, ……domače?

Ti si ena od tistih, ki jeste semena, koruzo, kuskus, piro….. OKEJ BEJBA! Vsak tele ma svoj vesele!

Polnozrnat kos kruha, maslo, med, čaj ali mleko ali pa kava.
Mleko in kosmiči.
Koruzni žganci in mleko.

Jaz danes: kos pol črnega kruha + nutella ter skodelica mleka.

Obrazložitev: če še niste videli, v Mülerju nutello smatrajo kot zdravo prehrano :))

Toliko od mene … Pa dober tek!

Cool. Nekaj sladkega za zajtrk je sploh dobrodošlo. Deluje pozitivno na živčni sistem.
Evo, si takoj naspedirana in dobre volje. Lep dan še naprej!

Menda že ene 30 let ne jem zajtrka, pa sem začuda še živa, zdrava in migetajoča….

Vse te salame, jajca, hrenovke, kreme, namaze, sladki kosmiči, ki jih omenjate so zame nezdravi, povrhu kruh, ki ga vsi omenjate je zame le mašilo, nekaj, kar jemo zato, da napolnimo želodec, kakšne bistvene funkcije v telesu kruh že zdavnaj nima več (moje mnenje); dandanes pa je kruh ene 3x bolj slan kot pred leti, vsebuje pa kopico enih ejev in žnjev…(razen seveda tistih, ki si sami pečejo kruh iz domače polnovredne moke…..brez jeve in žnjev)

Če že, potem pa vsaj en kozarec dobrega domačega mleka, skodelico skute s semeni, kak kreker narejen iz semen, oreškov, suho sadje, sveže sadje, tudi v domačem jogurtu…ali kos domačega sira s hruško, jabolko, pečen jajček – domač, take stvari…..

Hvala za tale odgovor. To je točno tisto, kar sprašujem. Je pa zanimivo, da človek dobi uporaben odgovor od nekoga, ki pravi, da sploh ne je zajtrkov.

zajtrk ja, seveda pa glede na delo, ki ga opravljaš, en fizikalc mora ja pojest nekaj konkretnega, ker bo do enega jogurta hitro dol padu, tak zjutraj lahko je vse, kako polento z melkom, mlečni riž, kašo, ali jajčka, domač kurh, kaka pira, pa domačak marmelada, maslo, skuta,

jaz sem za domače, domača hrenovka, salama, jogurti, mleko, to je ZDRAVO, to se ne da primerjat s kupljenimi po štacunah, in to si en laik ne more predstavljat, kakšna je razlika med kupljeno hrenovko iz štacune ali domača…torej brez veze vse metat v en koš

jaz najraje takoj zjutraj pojem domače jabolko, ki ga dokler se da, odtrgam iz drevesa ob jutranjem sprehodu, ni boljšega, takoj vase dobim sveže in vse vitamine… če bi pojedla zjutraj en jabolko in štacune, ne hvala, je prazno, brez vsega, bolje da ga ne jem…to je razlika…jej vse, kar imaš domače, sveže, da je res polno dobrega, to je zdravo…vse ostalo pa je prazno, brez vrednosti.

Bio zelenjava v štacuni kalček je največkrat iz daljnih krajev…in potem mislijo da jedo zdravo…eni se res pustijo nategovat!

pa jej tisto kar tebi paše, meni recimo mleko ne več, pa pijem čaj…

Kako pa pri vas doma delate hrenovke?

ovseni kosmiči+borovnice,preliti s kefirjem
polnozrnat kruh+kuhan pršut+sveža zelena paprika
polnozrnat kurh+pečena jajčka+paradižnik

Pred zajtrkom,pa vedno spijem mlačno vodo z malce limone stisnene

Pa dober tek….Pa,če mi zapaše nuttela jo bom brez slabe vesti namazala na kos kruha

No, zda pa se je nabralo nekaj idej 🙂 bom tole shranila in poskusila naredit kakšen premik na bolje. Se mi zdi, da je sicer ključno se organizirat, ker drugače pristaneš na tistem, kar pač imaš na razpolago in je treba najmanj razmišljat. Bo treba malo spremenit navade …
Še enkrat hvala.

js jem za zajtrk ponavadi navadne/sadne jogurte in kos črnega kruha ali pa če imamo duma koruzni kruh in domača marmelada in maslo, rada si pojem tudi na črni kruh namazan peanut butter in gor banane, lahko tudi z nutello. Kosmiči s mlekom ali jogurtom so tudi dobri in zdravi. Nwm pač jej vse samo v zmernosti an. Js jem vse kar mi zapaše ampak zmerno, včasih si tudi spečem jajca z bučkami 😀

Moj najbolj slasten zajtrk so pa doči vaflji.

No, sama sem si jih zmislila, ker mi “uradni” recepti niso bili všeč.

Naredim redko maso za palačinke, uporabim polnozrnato moko, potem pa noter usujem ovsene kosmiče. Ko se kosmiči in moka dodobra namočijo, pečem maso v mini ponvici – taki za eno jajce.

ko so valji pečeni, jih postrežem z domačim malinovim sirupom ali domačim jagodnim džemom.

V maslo lahko nastrgate tudi limonino lupinico, ali pa jih, ko so že pečeni nakapljate z limoninim sokom.

Domači si jih mažejo tudi z nutelo, arašidovim maslom itd. Meni so pa najbolj všeč s sadnim prelivom. Tudi pogrete sveže borovnice in kepica sladoleda so prava poslastica.

Sicer pa za zajtrk, ko nimam časa, jem kruh z maslom in marmelado. Meni je to gut. Pa tudi toast z zdenka sirom imam rada.

Še najmanj so mi všeč razni pripravki in mešanice mislijev pa ptičje piče ipd. Zjutraj se mi še tako zelo zeha, da se prav bojim, da bi se mi kakšno seme ali zrno zaletelo.

Dober tek.

New Report

Close