Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Takšnega eksodusa prebivalcev Slovenija od druge svetovne vojne naprej ne pomni!

Takšnega eksodusa prebivalcev Slovenija od druge svetovne vojne naprej ne pomni!

http://www.delo.si/novice/slovenija/slovenci-mnozicno-zapuscajo-slovenijo.html

Berem tole in me je groza. Ravno ta teden sem izvedela, da moj bratranec in njegova punca odhajata v Avstralijo. Skupaj gre tudi sestra te njegove punce in njen fant. Prej je vsaj en v paru imel službo (za določen čas, seveda), od spomladi pa so vsi štirje v paru brezposelni. In se ne gredo več.

Tudi mene je groza. Tisti, ki zaenkrat ostajamo, pa smo vse bolj apatični.

In potem nekateri pametujejo, kako smo Slovenci leni. To ni res! Vsem, ki odhajajo, privoščim optimizem in delovni zagon v novem okolju!

Jaz pa mislim,da je prav, da je tako. Če ti država ne more več zagotoviti kruha (saj slovenski nismo požrešni – delamo tudi za male pare, ampak da nimaš za pokritje osnovnih stroškov – ?!). Hvala lepa za takšno državo. Če mene doleti brezposelnost, upam da bom zbrala pogum in da bom odšla – za vedno! Tudi moja starša sta šla za dobrih 10 let v tujino (Nemčija), in vse kar je meni žal, da nista v tujini tudi ostala. Bi bilo za vse veliko boljše.

naslov bi moral biti:

slovenci se množično prodajajo tujcem

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Jaz ne vem Mavrični vitez kaj tebe muči? A ti je vseeno, da delaš za tistih 500 eur? Kje v Baumaxu ali Bauhausu? To je enako kot če te parnter zanemarja do določene mere trpiš, potem pa greš. Zakaj bi trpela ob alkoholiku, če imam lahko moškega, ki ga ne muči nobena odvisnost? Ni rečeno, da bo vse zlato pri njem, ampak načeloma bo boljše kot spopadanje z odvisnostjo in vsem kar prinese. Enako je z državo in vsemi ostalimi stvarmi. Vse ima mejo za ljudi, ki mislijo s svojo glavo. Na račun “domoljubja” me ne bodo obdržali tukaj, če imam možnost, da sem v tujini za enako delo plačana do 1, 5 x več lahko pa tudi več.

cccccccc……..čuj ti to……največji eksodus slovencev se dogaja poleti, začenši z prvomajskimi prazniki in sicer na hrvaško obalo. da pa slovenci množično odhajajo kamorkoli vsled gospodarskih razmer je pa čista bedarija.

Bila sem v tujini in vem kako je. Naši ljudje bvodo spoznali kaj pomeni delati prav v tujini. Marsikomu bo žal da je šel in se bo vrnil, ali pa z muko sprejel njihov način dela.Visoko šolani z znanjem bodo to lažje prenesli, tisti brez znanja jezika in šol pa zelo težko.

Točno tako.

Ne takoj, a že čez par let se bo pokazala razsežnost tega problema. Država izgublja mlade, v katere je veliko vložila in bi ji lahko ob ustreznejših pogojih (ne le denar, tudi možnost boljšega strokovnega razvoja) s svojim znanjem vloženo vračali. Uvažamo pa – še vedno – nekvalificirano delovno silo (Slo državljanstvo je zanimivo, ker predstavlja vstopnico v Eu). Ob takem načinu je perspektiva precej žalostna.

Mavro, zate: daj razumi, saj znaš razmišljat. Npr. si mlad idealist, ki bi rad razvijal svoje ideje/nove tehnologije/odkrival nova zdravila. Kje pri nas, če imajo raziskovalne institucije vedno manj keša in zato manj ambiciozne projekte? Namesto da v vrhunsko opremljenem laboratoriju ob večjem številu strokovnjakov z različnih področij, ki se komot posvetijo delu (ne pa da razmišljajo, kje dobit cenejši najem, če ženo vržejo s šihta al pa kako pregurat mesec s krediti) razvija novo zdravilo, ga realnost sili, da rutinsko izdaja zdravila na recept in nateguje zaupljive mamce s prodajo Jakličevih žaubc.
A ni boljš, da gre ven? Ne le sebi, tud svetu lahko da s svojim delom bistveno več.

Odhajajo najboljši in najbolj perspektivni, dolgoročno je to propad. najboljših in najbolj perspektivnih iz revnejših držav pa nikoli ne bomo privabili, ker smo davčno precej neprijazna država.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Večina si želi delati in v tujini bodo imeli motivacijo in pošteno plačilo za svoje delo.

Večina si želi delati in v tujini bodo imeli motivacijo in pošteno plačilo za svoje delo.[/quote]

Čakajo te z odprtimi rokami ! Imeli boste motivacijo in pošteno plačilo! Saj v tujini ni brezposelnih! Samo nas slovenceljne čakajo,da bomo lahko vsaj za 3 stopnje nižjo izobrazbo delali. Samo za kakšen evro več kot pri nas! Vse kulturologe, sociologe in ostale loge bodo zaposlili z veseljem kot sobarice, kelnarice in pomožno osebje!

U koliko gneva…

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Čist glih take zgodbice lahko prebereš na avstrijskih in nemških forumih, samo da je tam mladim ideal USA.
Ko pa boš vsaj mesec dni prebivala s srednjim slojem v omenjenih državah, boš verjetno da opazila, da ni vse zlato kar se sveti, da tudi tam še kako jamrajo, da tudi tam plačujejo kredite za svoje jeklene konjiče, začuda boš vsak dan videvala ljudi ki brskajo po smetnjakih, prazne ulice do 14h in po 22h…….imam prijatelja, Nemec ima rentacar. Pravi, da mu nikoli ni šlo bolje, kot sedaj v krizi, ko je prodaja novih avtomobilov padla in se ljudje vračajo k rentanju. Za primer.
V tujini ne bo uspel nihče, če res nima neke ideje in ob sreči, da najde angela, kateri mu bo to idejo spravil na tržišče. V zadnjih, ne vem, dvesto letih na prst ene roke naštejemo Slovence, ki so uspeli v tujini. Je pa res, da kako definirati uspeh. meni ni uspeh več letnega bivanja v tujini, mercedes kupljen na lizing ali hiša kupljena na hipoteko.
In v tujini, si vedno in skozi…tujec.Auslender. Pa če si dohtar al pa zidar. Drugač pa v avstrijo in nemčijo, vsakotedensko vozijo kombiji in avtobusi iz Romunije in Bolgarije z tržnim blagom, to je delavci, ki brez najmanjših pravic delajo v tako opevani avstriji in nemčiji. v romuniji jih pobeejo iz vasi,, jim sadijo rožce……in mladi brez perspektive se podajajo na pot sužnjev…..tudi to je tujina.

O raznih institucijah v slo, katere naj bi nudile razvoj….v večini primerov, razen parih izjem ponujajo prodajanje megle, katero kvazi strokovnjaki ustvarjajo s pomočjo davkoplačevalskega denarja. večino razno raznih inštitutov in tam zaposlenih doktorjev ne vem česa bi poslal okopavat krompir.
Nekvalificirano delovno silo pa uvažamo zatorej, ker je vam mladim težko biti, kuhar, natakar, zidar……ker vsi mislite, da ste poklicani za male nikole…..tesla 🙂
Če pa izumiš tabletko zoper neumnost, ti bo pa tudi v slo lepo 🙂

Me tako misleči, glede tujine, spominjate na una dva nadčloveka in sicer jolando čeplak in primož Kozmos.

Prva je jokajoč, da kako se ob vsakodnevnih več urnih treningih razdaja za domovino, zagrozila, da bo tekla za Grčijo. Moj komentar je bil, naj ji grški dres vržejo v glavo, spodijo v atene in nikoli več pustijo šarmirati po atletskih mitingih v slovenskem dresu. Potem si je gospa, ki vsak dan trdo trenira, omislila davčno oazo ( Monte Carlo ), da bi državi v kateri je prvič stopila na atletsko stezi in kateri trenerji so jo naučili prvih in naj pomebnejših korakov, plačala čim manj davka. Moj komentar je bil, da bi ji prepovedal teči za in v Sloveniji….torej sploh vstop v Slovenijo.
Ko pa so jo dobili z dopingom v krvi, pa je bila država slovenija spet dobra, saj je vsa medena iskala podporo in pomoč slovenske atletske zveze in jokala po slovenskih medijih, ker v MC je niko i ništa.

Tist Primož, pa si je omislil, da ker trdo trenira in ker tako daleč vrže tisti kos železa, bi moral dobivati doživljensko rento, ker kako bogi je, ker si ob metanju železja ne zmore zagotoviti izobrazbe oz. eksistence za obdobje, ko bo ne zmogel železja na špagci vreči tako daleč. Ko je uvidel, da s te moke ne bo kruha, je grozil, da kako bo metal za ne vem katero vse državo, da pa pač v Sloveniji ne vidi već smisla metati železja. No, ko je po parih letih uivdel, da ga nihče ne povoha z njegovim železjem vred, je bila pa slo zopet super država in ker drugega očitno ne zna, je v njenem dresu zopet metal želez do srebrne medalje v Londonu. In zdej kaj…..glih koga to briga. nej se lot pametnega dela. Kakšne posebno velike koristi, država od njega nima in doživljensko rento, naj si poišče na trgu delovne sile. Al pa naj ga meče 🙂 za nemčijo……

Čist glih take zgodbice lahko prebereš na avstrijskih in nemških forumih, samo da je tam mladim ideal USA.
Ko pa boš vsaj mesec dni prebivala s srednjim slojem v omenjenih državah, boš verjetno da opazila, da ni vse zlato kar se sveti, da tudi tam še kako jamrajo, da tudi tam plačujejo kredite za svoje jeklene konjiče, začuda boš vsak dan videvala ljudi ki brskajo po smetnjakih, prazne ulice do 14h in po 22h…….imam prijatelja, Nemec ima rentacar. Pravi, da mu nikoli ni šlo bolje, kot sedaj v krizi, ko je prodaja novih avtomobilov padla in se ljudje vračajo k rentanju. Za primer.
V tujini ne bo uspel nihče, če res nima neke ideje in ob sreči, da najde angela, kateri mu bo to idejo spravil na tržišče. V zadnjih, ne vem, dvesto letih na prst ene roke naštejemo Slovence, ki so uspeli v tujini. Je pa res, da kako definirati uspeh. meni ni uspeh več letnega bivanja v tujini, mercedes kupljen na lizing ali hiša kupljena na hipoteko.
In v tujini, si vedno in skozi…tujec.Auslender. Pa če si dohtar al pa zidar. Drugač pa v avstrijo in nemčijo, vsakotedensko vozijo kombiji in avtobusi iz Romunije in Bolgarije z tržnim blagom, to je delavci, ki brez najmanjših pravic delajo v tako opevani avstriji in nemčiji. v romuniji jih pobeejo iz vasi,, jim sadijo rožce……in mladi brez perspektive se podajajo na pot sužnjev…..tudi to je tujina.

O raznih institucijah v slo, katere naj bi nudile razvoj….v večini primerov, razen parih izjem ponujajo prodajanje megle, katero kvazi strokovnjaki ustvarjajo s pomočjo davkoplačevalskega denarja. večino razno raznih inštitutov in tam zaposlenih doktorjev ne vem česa bi poslal okopavat krompir.
Nekvalificirano delovno silo pa uvažamo zatorej, ker je vam mladim težko biti, kuhar, natakar, zidar……ker vsi mislite, da ste poklicani za male nikole…..tesla 🙂
Če pa izumiš tabletko zoper neumnost, ti bo pa tudi v slo lepo :)[/quote]

Ne zavajaj!

Pa kaj. Jaz se kot tujec počutim v Sloveniji. Rojen tukaj, slovenskim staršem.

Iz tvojih zapisov se vidi velik odpor do tujine. Jaz poznam precej Slovencev, ki so odšli v Avstralijo, Novo Zelandijo, ZDA. Nikomur ni žal.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Tudi jaz jih veliko poznam. Dobro zaslužijo. Morajo pa delat.

Aha…aja…a vi mislite, da jaz svoje umotovre, pišem na bazi zraka. Mislite, da nikogar v tujini ne poznam.

Ne biti naivini no…….še kako dobro poznam tujino ( več mesecev na leto sem v tujini ) in še kako močne argumente imam za večino svojega pisanja.Veliko mojih znancev je v tujini, tudi dva v avstraliji. Lahko vam postrežem z informacijiami o življenju tam doli.

In torej…..čemu sam nisem v tujini…v avstraliji…..ma ke nisem nor eto zaka !
In zakaj oni sredi Melburna iz školjke vleče kače…..zato, ker je bil avanturist in mislil, da bo postal drugi rokfeler, sedaj pa vozi avtobus in zbira denar, saj si vse pogostejše želi videti Slovenijo.. In zdaj mu je kapnilo, da bo umrl tam doli, da se nikoli več ne bo vrnil, razen če zapusti ženo in otroke – vsi avstralci. In verjemite mi….ni mu lahko. Nevoščljiv mi je. Zakaj ? Ker se mu pred desetleji nisem pridružil, rekoč, da nekoč mu bo žal. Da jaz bom uspel, torej lepo živel tukaj, v lepi Sloveniji, med zelenimi hribi, bistrimi rekami, ne pa doli v pesku med kačami.
Pa da se razumemo…..finančno mu nič ne manjka, ni pa indijakoromandija. Manjka mu le nekaj….domovina.Pa naj se sliši še tako patetično.

sicer pa dragi moji…..imate vse možnosti, poskusite. Moje mišljenje pač je, tisti ki tu ni zmožen uspeti, sploh danes, ob vsej tehnologiji in povezavi z zunanjim svetom, se tudi v tujini ne bo najedel belega kruh

Čist glih take zgodbice lahko prebereš na avstrijskih in nemških forumih, samo da je tam mladim ideal USA.
Ko pa boš vsaj mesec dni prebivala s srednjim slojem v omenjenih državah, boš verjetno da opazila, da ni vse zlato kar se sveti, da tudi tam še kako jamrajo, da tudi tam plačujejo kredite za svoje jeklene konjiče, začuda boš vsak dan videvala ljudi ki brskajo po smetnjakih, prazne ulice do 14h in po 22h…….imam prijatelja, Nemec ima rentacar. Pravi, da mu nikoli ni šlo bolje, kot sedaj v krizi, ko je prodaja novih avtomobilov padla in se ljudje vračajo k rentanju. Za primer.
V tujini ne bo uspel nihče, če res nima neke ideje in ob sreči, da najde angela, kateri mu bo to idejo spravil na tržišče. V zadnjih, ne vem, dvesto letih na prst ene roke naštejemo Slovence, ki so uspeli v tujini. Je pa res, da kako definirati uspeh. meni ni uspeh več letnega bivanja v tujini, mercedes kupljen na lizing ali hiša kupljena na hipoteko.
In v tujini, si vedno in skozi…tujec.Auslender. Pa če si dohtar al pa zidar. Drugač pa v avstrijo in nemčijo, vsakotedensko vozijo kombiji in avtobusi iz Romunije in Bolgarije z tržnim blagom, to je delavci, ki brez najmanjših pravic delajo v tako opevani avstriji in nemčiji. v romuniji jih pobeejo iz vasi,, jim sadijo rožce……in mladi brez perspektive se podajajo na pot sužnjev…..tudi to je tujina.

O raznih institucijah v slo, katere naj bi nudile razvoj….v večini primerov, razen parih izjem ponujajo prodajanje megle, katero kvazi strokovnjaki ustvarjajo s pomočjo davkoplačevalskega denarja. večino razno raznih inštitutov in tam zaposlenih doktorjev ne vem česa bi poslal okopavat krompir.
Nekvalificirano delovno silo pa uvažamo zatorej, ker je vam mladim težko biti, kuhar, natakar, zidar……ker vsi mislite, da ste poklicani za male nikole…..tesla 🙂
Če pa izumiš tabletko zoper neumnost, ti bo pa tudi v slo lepo :)[/quote]

Ne zavajaj![/quote]

čakam, da z argumenti sesuješ, po tvoje, moje zavajanje. Čakam.

Jaz poznam veliko Slovencev, ki dobro zaslužimo v Sloveniji.Torej, čemu tujina ? Res pa je, da bi ob istem delu v tujini, kakšen euro več pristal v mojem žepu.. Ampak, ne gre pozabiti, da bi ob delu v tujini, dal tudi kak euro več iz žepa – življenski stroški. Torej za par evrčkov razlike, pa še zmer raj, četud janšo, prenašam k nč kej dost boljšo merklovo. 🙂

Nimam nič proti tujini, veliko sem v tujini, zatorej dobro vem, da v tujini ni tako, kot si vas večina tukaj predstavlja. Da se kar tako, odpreš pipco na mlekomatu in že priteče mleko, zraven se pa še med pocedi.
Malo morgen.

Jaz pa imam veliko sorodnikov in znancev, ki so pred časom odšli v tujino (izven Evrope). Vsako leto naredim krog in jih obiščem, ker pač imam čas in rada potujem. Moram reči, da se jim cedi med in mleko. Vsi imajo vsaj desetkrat več, kot so imeli tukaj. So lastniki firm z 50 zaposlenimi, lastniki welnesov in lepotnih klinik, nepremičninarji, imajo zaposlene Slovence, ki so jih potegnili za sabo in tudi oni živijo zelo dobro. Tam ni nobenih minimalcev, nobene brezposelnosti. Mirno živijo kot se človeku spodobi. Jasno pa je, da je po celem svetu in vseh državah na miljone brezposelnih in klošarjev kot pri nas. Ampak to so ljudje, ki ne znajo nič uporabnega (kljub univ. diplomam), se jim nič ne ljubi, itd. Za take je vseeno, kje so. Njim se ne izplača menjati države, ker bodo povsod klošarji. Svet pa stoji na sposobnih ljudeh z znanjem in ti pa lahko uspevajo v tujini, doma nič več. Tukaj je vsega konec, tudi za tiste, ki sedaj še mislijo, da so na konju. Kmalu ne bodo več.

Prosim, prosim, me kar stisne: S, Z (nazaj v OŠ).

Recimo zato, ker v Sloveniji ni dovolj dela za vse?

HA – HA – HA

Da teb ni tujina trikotnik grospuple – lublana – trojane , k vsak let kroge delaš. Pa kr lastniki firm z 50 zaposlenim? A jim je loterija slovenije zrihtala osnovni kapital…al so mogoče našli zlato starih Inkov :))))
Ka pa majo desetkrat več ? namest dveh majo dvajset avtomobilov, namest enga šnicla jih požrejo deset na dan….
Si že koristila njihove usluge….npr. lepotne klinike…ti kolk pa stanejo tam novi joški ?
A tam majo te klinike kr brez diplom…..važn da znajo uporablat silikon iz tube za okna mašit ane…da majo ročne spretnosti…a reeess. zanimiv.
Zakaj pa tle nimajo klinike ? A ja…k tle morš met pa za kej tazga diplomo….še dobr da so šli ke :))))

New Report

Close