Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delovno in socialno sodišče je razsodilo, da je država kršila pravico do regresa!

Delovno in socialno sodišče je razsodilo, da je država kršila pravico do regresa!

Vlada je zaposlenim v javnem sektorju z zakonom za uravnoteženje javnih financ letos izplačala znižan regres. Sodišče je odločilo, da je ta letos že zapadel v plačilo, zato bo država morala odpreti denarnico. Sindikat vojakov je vložil tožbo in jo dobil

Tako je, če se nesposobnjakoviči gredo državo in čez noč sprejemajo ukrepe, o pravu pa pojma nimajo.

Bravo, vojaki.

Verjamem šele, ko bomo videli denar….

Kaj, a spet da ne bi naredili, kar nalaga sodišče? Bodo morali. Je pa res, da imajo pravno službo samo za okras. Ni prvič, da ta vlada pravno službo vpraša za mnenje, pravna služba reče, da je nekaj nezakonito, vlada to vseeno spravi skozi in potem takle pride ven.

Poglej, zadeva še niti pod razno ni pravnomočna. Državni pravobranilec se bo pritožil (Vir poročila ob 13.00 na Valu 202), tako da bo potrebno počakati še na to sodbo. Če bodo potrdili prvostopenjsko, bo šla verjetno zadeva še naprej, kamor pač lahko gre, če je ne bodo, bo šla zadeva nazaj na prvo stopnjo, ker bodo ponovili vajo. Tako da, dokler ni denarja na računu, se ne veselit (čeprav so mi pa s tem danes vseeno polepšali dan).

Poglej, zadeva še niti pod razno ni pravnomočna. Državni pravobranilec se bo pritožil (Vir poročila ob 13.00 na Valu 202), tako da bo potrebno počakati še na to sodbo. Če bodo potrdili prvostopenjsko, bo šla verjetno zadeva še naprej, kamor pač lahko gre, če je ne bodo, bo šla zadeva nazaj na prvo stopnjo, ker bodo ponovili vajo. Tako da, dokler ni denarja na računu, se ne veselit (čeprav so mi pa s tem danes vseeno polepšali dan).[/quote]

Tudi meni so polepšli dan. Vem, da bo vlada zavlačevala, kakor dolgo bo mogla, a ravnala je protizakonito in pozdravljam odločitev sodišča.

Mercator pod vodstvom takrat še Jankoviča zaposlenim ni plačevalo prevoza na delo kot je po zakonu.Za leto 2004,2005,2006,zadeva je romala na sodišče,pa na vrhovno sodiče ki je leta 2009 razsodilo delavcem v prid,Leta 2009 je vsak pozameznik ki je bil odškodovan moral poblastit sindikat da vloži tožbo zoper Mercator na delovno sodišče.In zdej smo leta 2012 delovno sodišče še vedno odloča,kljub temu da je vrhovno sodišče že dosodilo v prid zaposlenim,toliko o našem sodstvu.Me pa preseneča da je javna uprava prišla do rezultata že v treh mescih,imamo dve pravne države.

New Report

Close