Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? metastaze na jetrih

metastaze na jetrih

Pozdravljeni,
iščem informacije, pa več kot berem manj vem, prosim za kakšno dodatno pojasnilo. Rak dojke pred dvemi leti, nato pri kontroli, letos avgusta odkrite metastaze na 50% jeter. Ima kdo kakšne izkušnje, je sploh možna ozdravitev samo s kemoterapijo. Kaj izbrati, agresivno kemoterapijo ali tablete Xeloda. Se da metastaze popolnoma odstraniti brez operacije, samo s kemoterapijo. Hvala za odgovor, opis izkušenj pri zdravljenju. Vnaprej, hvala.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

moja sestra je imela tako situacijo.Pokojna. žal ni pomagalo nič več, ko so videli da je an jetrih, so ji lepo povedali, naj izkoristi vsak dan, ker jih ne bo več veliko.Žal je bilo tako res.

Prvi ciklus Xelode končan, kaže da pomaga, krvna slika se izboljšuje, dokler je življenje je upanje. Res ni nobenega, ki ima tako stanje in je s kemoterapijo metastaze uničil.

Me veseli,da se zboljšuje,
meni po skoraj 4letih odkrili metastaze na pljučih,sem kašljala in sem vstrajala naj mi slikajo.Odkrili zgostitev,zdr.rekla,da ni nič.Na srečo imela,čez dva meseca mamografijo,pokazala izvide in na CT nekaj našli.
Še čakam mnenje in nov CT,da določijo rast metastaz.
Držise skoz kemo in res je dokler je življenje je upanje.
Prisrčne deževne pozdrave!!!

Metastaze so odkrili s scintigrafijo in UZ trebuha, kaj vidijo ne vem, zaenkrat gledajo le krvno sliko. Ni mi jasno, če je sploh možno, da metastaze popolnoma izginejo.
rakica3, srećno tudi tebi.
Pozdrav.

Danes mi je mama povedala, da ji je črevesje in jetra čisto na koncu. V IV fazi raka dojke je že leta, metastaze so, ne vem kje vse, ker nerada govori o temu, rada verjame da je zdrava, to jo je držalo. Jetra nas najbolj skrbi. Črevesje vemo, da je nekaj narobe, ker je vse izvozlano, da jo skozi nekaj peče in je lahko samo določeno kašasto hrano, a kako povrniti jetro? Kaj pomeni, da je na koncu? Je kaka hrana, ki pomaga pri obnovi jetre, je kaka operacija, npr. če ji dam jaz malo moje jetre, ki sem 35 let stara? Stara je 68 let, ali se sploh še takrat delajo operacije, če je možna kakšna transplantacija?

Kako pomagati,
sedaj je slaba prognoza; če ima raka na več mestih ne pride v poštev operacija. Tudi ne transplantacija. Dokler je imela samo na enem mestu so bili boljši izgledi. Vendar mnogi takrat niso odprti za dodatno zdravljenje.
Metastaze v jetrih se lahko ozdravijo, če ni nikjer drugje tumorskih gmot. Tako da ne morete primerjati njenih metastaz z drugimi, če ne poznate njihove celotne diagnoze. Če mama ni mogla ozdraviti niti raka dojke, kako bo sedaj ozdravila raka dojke in metastaze na jetrih, poleg nezdravega (?) črevesja.
Zaupajte onkologom, da se bodo odločili za najboljšo varianto, da bi ji podaljsali življenje – kolikor se bo dalo – in da ne bo preveč trpela.
Žal to nič ne pomaga, kaj mi radi verjamemo; sem ravno včeraj govorila z mlado gospo, je rekla, da živi kot prej in da ne misli več o raku, da to je preteklost; ni niti vedela kaj je to Mamma karcinom. Ona sploh ni brala svojega izvida. Pravi, da verjame, da je ozdravila, da vse drugo pa je usoda. Ko sem jo vprašala, kaj je to USODA, sem videla, da je bilo to vprašanje že preveč, zato sem v molčečem razumevanju zaključila to temo. Videla sem, da ona noče drugače in da ona rabi samo potrditev svojega prepričanja. Pozitivnost je prednostna za ozdravljenje, vendar to ni pozitivno, če si sami sebi nekaj lažemo.
Vse dobro želim Vam in Vaši mami!

Moja mami se je tako kot vam Remigio pojavil rak na jetrih (prim. je rak dojke). Zdaj je končala tretji cikel Xelode. Zanima me, kako prenašate terapije?

Ze 7 ciklus xelode, vse nekam megleno, ultrazvok pokaze nejasno sliko, narocena na CT, mogoce potrebna se dodatna kemoterapija. Xelodo je vse teze prenasati. Kdo ve ce CT pokaze bolj jasno sliko jeter?
Lp
Remigio

CT gotovo pokaže bolj jasno in veliko bolj natančno jetra kot ultrazvok.

Sigurno CT pokaže jasnejšo sliko. Moji mami ni Xeloda nič pomagala – je dobila 4 ciklje, sedaj pa kemoterapijo. Ob večerih ima bolečine v jetrih, je čedalje manj, saj jo vse tišči…

dosegliva sem na [email protected]

Kemoterapija po Xelodi, verjetno ni lahka za prenasat, to pomeni verjetno izguba las, slabost, itd..
Koliko ciklusov pa? Ze sama Xeloda je cedalje hujsa in verjetno sploh ne pomaga. Bomo videli po CT – ju.
Ne kaze dobro, tudi glede na probleme zadnjih dni, otecen in bolec zelodec, pekinitev z Xelodo in jemanje Ultopa, ter nekam se bolj rumena barva koze. Bomo videli, kaj bo.

Trenutno KT nekako kar dobro prenaša, lasje naj bi ostali-bomo videli kako bo. Problem je čakanje na OI-od doma je zaradi gužve treba it po 6 uri, potem dolge ure čakanja na izvid krvi, domov pa se vrnemo šele okrog 15. ure. Čakanje je najbolj divje in ubijajoče in tisti dan se res zelo slabo počuti. KT bo dobivala 1x na teden, ne vemo koliko časa.
Hrane skoraj nič ne poje, pije pa veliko tekočine.
Kako gre vam hrana?

Zadnjih nekaj dni zaradi problemov z zelodcem bolj slabo. Ce se ne bo dalo nadaljevati s Xelodo in bo spet kemoterapija pa ne vem. Enkrat tedensko je res grozno, na tri tedne se gre, se da potrpet.

Mamini izvidi niso pokazali nič obetavnega…..

Pri nasi mami tudi ne vem kako bo, je spet na kemoterapiji, Xeloda ni pomagala. Ima tudi nekaj problemov
z otekanjem nog in zadrzevanjem vode. Ker so se izvidi slabsali je prekinila z Xelodo, verjetno bodo novi izvidi po kemoterapiji, pokazali kaksno je stanje. Kot vedno tudi zdaj upamo in cakamo kaj bo. Ne vem, je zalosto za vse.

Naši proti odtekanju pomagajo nogavice proti krčnim žilam in namakanje nog, drugače pa jih ima kadar leži podložene. Od KT se pojavljajo slabosti in nič hrane ne ostane v želodcu… Upanje je edino, kar ostane.
Ima vaša mama voljo do življenja? Govori kaj o bolezni?

Bolj malo, bolj o stranskih ucinkih, kot o bolezni sami. Vsi nekako cakamo, kaj bodo pokazali izvidi. Je sploh mozno, da jetra spet delujejo, kako pride tako hitro do poslabsanja, to se kar naprej sprasujemo. Mogoce pa je najboljse vedeti malo manj, in upati.

Je tako, najboljše je manj vedeti in veliko upati.
Izvid je pokazal minimalno izboljšanje, tako da nadaljuje s KT, ne vem pa koliko časa. Je čedalje manj…kožo ima čisto izsušeno, zaotečene in šumeče noge…

New Report

Close