Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja sestra prodaja na bolhi moje poročno darilo (ki si ga je sama izbrala)

Moja sestra prodaja na bolhi moje poročno darilo (ki si ga je sama izbrala)

No, saj je že v naslovu vse povedano. Moja sestra je pred kratkim dala na bolho nekaj oglasov, med njimi tudi nekaj, kar sem ji dala za poročno darilo (takrat sem jo sama vprašala, kaj bi rada in mi je povedala, vzela pa sem čisto po njenih željah).

Saj ne da, sem prizadeta, darilo je njeno, lahko dela s tem, kar želi, a vseeno mi ni vseeno. Bi vam bilo? Sestra mi ni povedala, da prodaja, sem pa to izvedela, ker poznam njen mail in sem to videla na bolhi.

pa kaj pol. kar se da, se v zlato jamo zakopa. dejte si že zapomnit, da bistvo življenja ni v materialnih dobrinah in da ni važno kaj ljudje počnejo z vašimi jebenimi darili.

Morda pa je zdaj ugotovila, da je stvar zanjo neuporabna. Da bo nekaj imela od tvojega darila, ga bo prodala. Res pa je, da tudi meni nebi bilo veeno.

No, premalo info, da bi lahko sodili…
A je tvoja sestra v stiski in rabi denar?
Kakšno vrste darilo je bilo; bolj “spominsko” ali “uporabno”?
A je tvoja sestra na splošno tako bolj neodločne sorte, da si nekaj zamisli, potem pa ji kmalu ni všeč in obleži v kotu?
Sicer pa; lepo se mi ravno ne zdi, neke posebne tragedije v tem pa tudi ne vidim. Vsekakor pa ni vredno tvojih živcev!

Moja sestra je pa podarila čez nekaj let moje poročno darilo. So ga bili zelo veseli.

A prodaja mikiser, ki si ga kupila na njeno željo, ali nekaj s spominsko/emocionalno vrednostjo?
Ne vem, a bi morali na vse večne čase hraniti vse, kar smo uporabnega dobili od nekoga, pa to ni več uporabno ali tega ne potrebujemo (več)?

Meni se zdi boljše prodati/podariti, česar ne potrebujemo, kot pa da te reči gnijejo v nekih kleteh ali čez čas pristanejo v smeteh.

kaj pa prodaja?
kakšno darilo je to?

Ker ti ni vseeno, ji predlagaj, da ti darilo vrne, ti pa njej daj toliko eur kot si za darilo odštela.

Sama sem bila v podobni dilemi. Le da sem prodajala zadeve, ki sem jih dobila ob rojstvu in jih ne rabimo več. Pa smo enostavno vprašali darovalce, kaj o tem mislijo. In vozicek, pestunja in podobne praktične zadeve že menjajo lastnice.

se pravi, darila niso naša, ampak od tistega, ki ga je dal in ne moreš prosto razpolagat z njimi?
potem pa obveščam vse – ne nosite mi več daril, da se ne zgrudim pod težo odgovornosti.

Kaj pa, če rabi denar?

Potrebuje denar, ja, a to je pri njej vedno, saj ne zna delati z njim (vedno sproti vse zapravi, nima fonda za slabe čase). Darilo je bilo uporabno, v bistvu namenjeno njeni dejavnosti, za kar se je izobraževala (in je mislila služit denar s to dejavnostjo). Je pa take bolj omahljive narave ja, moja sestra. Vpiči si nekaj v glavo in se odloči, da bo to naredila (npr. da se bo preselila v Avstralijo), potem čez en teden si premisli in se odloči, da bo delala nekaj čisto drugega….

No ja, škoda je, ker je takrat povedala, kaj bi rada, ker sem se kar pomartrala s tem, da sem našla tisto, kot je želela, v taki barvi, kot je želela… Sedaj pa to prodaja – bi ji že takrat dala denar, če bi vedela, da bo tako.

Kaj bi vi naredile – bi slučajno, ko bi bile naslednjič pri njej – mimogrede vprašale, kje pa je moje poročno darilo – sicer ni take vrste, da bi bilo razstavljeno, da bi opazila da ga ni. Ali pa le čakam, da mi pove, kam ga je dala? V bistvu me daja radovednost, če mi bo povedala, kaj je naredila z njim.

Javi se ji kot kupec.

evo svojo sestro si že grdo opisala. sedaj bom pa še jaz tebe. Si ena hinavska pizda od sestre. kupi od sestre to darilo, pa si ga daj na steno pripopat.

Glej, bolje poznam svojo sestro kot ti. Je zlata punca, a ima svoje napake. Tvoje besede in tvoje nizkotno izražanje, pa povejo več o tebi, kot o meni….

Potrebuje denar, ja, a to je pri njej vedno, saj ne zna delati z njim (vedno sproti vse zapravi, nima fonda za slabe čase). Darilo je bilo uporabno, v bistvu namenjeno njeni dejavnosti, za kar se je izobraževala (in je mislila služit denar s to dejavnostjo). Je pa take bolj omahljive narave ja, moja sestra. Vpiči si nekaj v glavo in se odloči, da bo to naredila (npr. da se bo preselila v Avstralijo), potem čez en teden si premisli in se odloči, da bo delala nekaj čisto drugega….

No ja, škoda je, ker je takrat povedala, kaj bi rada, ker sem se kar pomartrala s tem, da sem našla tisto, kot je želela, v taki barvi, kot je želela… Sedaj pa to prodaja – bi ji že takrat dala denar, če bi vedela, da bo tako.

Kaj bi vi naredile – bi slučajno, ko bi bile naslednjič pri njej – mimogrede vprašale, kje pa je moje poročno darilo – sicer ni take vrste, da bi bilo razstavljeno, da bi opazila da ga ni. Ali pa le čakam, da mi pove, kam ga je dala? V bistvu me daja radovednost, če mi bo povedala, kaj je naredila z njim.[/quote]

brezveze okolišit. saj pa je tvoja sestra. vprašaj jo, zakaj ga prodaja na bolhi in konec.

haha če si ti v resnici kate m , potem tvoja sestra pippa m prodaja neko robo na bolhi. daj javi to Sunu boš dobila milijon funtov. Pa naj ti William kaj lepega kupi.

Jaz pa priznam, da mi ne bi bilo vseeno. Oz. bi bila kar precej žalostna, sploh če bi darilo izbrala po njenem navodilu oz. željah.
Saj je res, da kar se da, se v zlato jamo zokoplje ali kako že, samo vseeno no… Ne rečem, da bi podarila, ampak prodajala?!
Jaz sem za rojstni dan dobila eno tako, zame totalno neuporabno zadevo. Sem jo želela vrnit in pojasnit, zakaj to zame ni bilo primerno darilo, samo me je ob njihovem navdušenju nad darilom ves pogum minil. Prodala ne bom, verjetno bom vsaj kdaj vseeno uporabila, ker jih ne želim prizadeti.

Če bi ji dala denar, pa bi verjetno hotela vedeti, kaj si je za njega kupila. Kaj, če bi šla npr. na večerjo ali masažo ali kaj podobnega? Ali pa če bi si kupila kakšno oblačilo. To obleko bi najbrž morala hranit do smrti. Pa ne biksajte ga s temi darli. Naj naredi, kaj hoče. Ne je zafrkavat. Jaz sem dobila za poročno darilo od prijateljice veliko vazo. Po nesreči se mi je ta vaza že zelo hitro po poroki razbila. Še to mi manjka, da me kdaj začne zasliševati, kje jo imam in zakaj je nisem pazila.

zato pa danes obstajajo knjige, kjer mladoporočenci vpišejo, kaj bi radi. to se potem evidentira, enkrat na leto pa DURS preveri, kaj se z darili dogaja. Če ni doma vse po spisku, vas lahko doloeti denarna kazen v dvakratni višini vrednosti darila ob nakupu.

Kakšen princ Viljam? Moj e uporabniško ime je moje ime (od nazaj prebrano) in prva črka priimka……

pippa se je poročila, da prodaja poročno darilo, ali kako…

pippa se je poročila, da prodaja poročno darilo, ali kako…[/quote]

ja na skrivaj s princem Harryem. on je bil v ss uniformi. me res zanima, kaj je bilo to darilo.

Zakaj sploh sprašuješ nas o dejanju tvoje sestre? Sama to uredi z njo ali se nič ne pogovarjata?

poglej avtorica Katem , če te to res tako užalostilo in razjezilo .
Je najbolje da potem res sestri rečeš ,da ti ,da to darilo nazaj
ali pa ga odkupi od nje pač ji daj nekaj denarja in boš rešila to darilo .
Res je škoda se razburjati škoda tvojih živcev in zdravja .
Ali pa jo pokliči skozi oglas in res kupi to darilo ti in boš uredila zadevo .
Drugače pa res škoda razburjati se rajši čuvaj sebe in svoje zdravje .

Vse dobro in lepo ti želim

New Report

Close