Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dugi otok

Dugi otok

Prošnjo imam.V soboto gremo na Dugi otok na ene super fajn vitalne počitnice, pa me zanima, ali je boljše do Zadra preko Črnomlja ali Ilirske Bistrice? Če bi šli preko Ilirske, kje naj bi se potem priključili na avtocesto? Ali je še bolje kar po stari magistralki? Najceneje, najhitreje, najkrjaša pot?
Hvaležna bom za vsak nasvet od že izkušenih, ki ste se že večkrat vozili tja dol.
Če pa koga zanimajo spotoma še počitnice, se lahko tudi še priklopi zraven, bo res fajn.

se lahko tudi še priklopi zraven, bo res fajn.

Dvoumno, a da se priklopim na tebe a kaj?

Odvisno, kje startas.

Opcij je se vec. Najlazja je AC na Zagreb in potem dol. Iz Lj bos v Zadru v 4 urah

Lahko gres preko Iv. gorice, Soteske, Semica, Vinice in na AC v Bosiljevem

Lahko v Nm, preko Vahte, proti Karlovcu in na AC v Novigradu (med Karlovcem in Bosiljevim)

Lahko na Ribnico, Kocevje in Delnice, na AC proti severu in potem dol

Lahko pa Ilirska, Rijeka in stara magistrala

Mi vedno izberemo prvo. Morda je kakih 15km vec, a odtehta hitrost in enostavnost.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala Topsy za izčrpno poročilo. Najbrž je prva varianta najboljša, a verjetno tudi dražja. Nekaj s e bomo že morali odločit, ali hitreje ali ceneje.

Hej, jest bi te, lahko se priklopiš k skupini, verjento veš, da je bilo tako mišljeno. Za kaj več pa boš moral poskrbeti sam:)

Najbolj enostavno je via Vinica in nato po avtocesti ter na izvozu Zadar 2 dol.

Sicer nima veze s temo, a sem naslov prebrala kot Drugi otrok. 🙂 Samo dva R-ja in ….

Pa fajn počitnice!

To koristimo mi :
Opcij je se vec. Najlazja je AC na Zagreb in potem dol. Iz Lj bos v Zadru v 4 urah

Ni tako drago ! Drugače pa je vreme na dugem otoku krasno, kratki rokavi – hlače , le včeraj je mičkeno deževalo , kapljice tu in tam . Prelepa jesen na dugem..
Srečno pot in lepe počitnice !

Odvisno od dneva in vremena. Jaz po dezju in megli ne grem ne po partizanki na Vinico in ne cez Vahto. Sem iz NM, pa predobro poznam ceste in ljudi, ki vozijo tam.

Na Zg je najkrajse, km sicer najvec, a se porabi manj bencina. Ena cestnina je na Bregani 6kn, potem imas pa do Zadra 2 se cca 120kn. Ampak odmBosikjevaga do Zadra dve mas tudi placilo.

Iz Ljubljene na Ivančno Gorico in potem mimo Bele Krajine na Bosiljevo. Ne moreš falit, ker se ves čas voziš po glavni cesti 🙂 Je pa ta pot najkrajša. Če greš na Zagreb je daljša pot in dražja cestnina. Z avtoceste pa greš lahko dol tako na I, kot tudi na II – II. Ti pa svetujem, da si ogledaš stran Jadrolinije z voznimi redi, ker v posezonskem času vozi kakšen trajekt manj…

Tudi jaz ponavadi tako.
Sem ter tja pa za spremembo tudi kje drugje – in nazadnje sem šel čez Kočevje in Delnice – pa je bilo tudi luštno. Pa še cesta mi je bila všeč.

Tudi jaz ponavadi tako.
Sem ter tja pa za spremembo tudi kje drugje – in nazadnje sem šel čez Kočevje in Delnice – pa je bilo tudi luštno. Pa še cesta mi je bila všeč.[/quote]

Rok, ko bos v avtu vozil otroke, bos izbiral ceste brez ovinkov 🙂 in tista skozi Kocevje (sploh takoj cez mejo) in tista skozi Bk jih je polna.

Tudi jaz ponavadi tako.
Sem ter tja pa za spremembo tudi kje drugje – in nazadnje sem šel čez Kočevje in Delnice – pa je bilo tudi luštno. Pa še cesta mi je bila všeč.[/quote]

Rok, ko bos v avtu vozil otroke, bos izbiral ceste brez ovinkov 🙂 in tista skozi Kocevje (sploh takoj cez mejo) in tista skozi Bk jih je polna.[/quote]

Ma ne vem, jaz jih vozim po točno tej cesti že dobrih 20 let 🙂 Na srečo nismo imeli nikoli nobenih problemov z ovinki, tako, da je nam ta pot veliko zanimivejša kot pa tista gola avtocesta… Ampak roko na srce – po magistralki se pa tudi ne peljem 🙂

New Report

Close