Avto.Over.Net

Avtomobilizem

zimske gume

Default avatar

guma 24

Nekaj me zanima.Meni v homologaciji pise da imam lahko gume 195 65 15 91h,zdaj me pa zanima ali jaz lahko dam razred 91t zimske gume.Razlika pri gumi je 20e imam pa karavana.
Default avatar

600

točno te dimenzije ki pišejo morš met in ne drugih
Default avatar

DRRR

V hitrostni razred se ne bo vtikal noben...
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

simpl

torej..
gume oz. njihove oznake nekaj pomenijo..
če ne veste kaj, si oglejte na avto.net pod oprema-pnevmatike ali na AMZS..

dotično 91T oz 91H pomeni razliko v hitrostnem razredu za katerega so gume narejene..
H =do 210km/h
T= do 190km/h

načeloma se pozimi ne vozimo tako hitro kot poleti, vendar vam bi lahko pri kakšnem policijskem pregledu to delalo težavo, sicer tako na oko bo gume OK
Default avatar

Boštjan Čistavto.si

Pozdravljen,

kot je že napisal Simpl, načeloma je pri teh pnevmatikah razlika samo v hitrostnem razredu, pozimi so hitrosti nižje, da bi koga policija kaznovala zaradi hitrostnega razreda še nisem slišal, pomembno je da je dimenzija enaka.

Lep pozdrav,
Boštjan
Čistavto.si
Default avatar

PolicijaSvetuje

Ja, kaznuje se za to, če je NIŽJI hitrostni razred kot predpisan. Vzame se dol tablice, in pošlje na izredni tehnični.
Ne se zajebavat.
Default avatar

voznik

Za hitrostni razred se ne kaznuje...če imaš gume z oznako T (190 km/h) namesto H (210 km/h).
Za varno vožnjo je pa je pa zelo pomebna dimenzija gum in seveda nosilnost gum! To se pa kaznuje.

Kaznuje se, le če voziš že 150 km/h na avtocesti, pri 190 km/h, si pa lahko že brez izpita, če te ujame radar ha-ha-haaa

Že od nekdaj velja, da imajo za isto dimenzijo gum... zimske gume nižji hitrostni razred kot letne gume.
Saj se smatra, da pozimi prilagodiš hitrost zimskim razmeram. Sploh pa kar se tiče hitrostnih razredov okol 200 km/h. Zakon ne predpisuje nobenih kazni.
Default avatar

Preberite si kaj...

Pozdravljeni,

http://www.uradni-list.si/1/content?id=95141

3. odstavek 3. čena pravilnika o zimski opremi vozil v cestnem prometu pravi:
''Zimske pnevmatike so lahko tudi nižjega hitrostnega razreda (največ za dva hitrostna razreda), kot je najnižji predpisani s strani proizvajalca vozila za dovoljene pnevmatike vozila.''

Lp Primož