Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Indukcijsko kuhališče in piskanje v ušesih

Indukcijsko kuhališče in piskanje v ušesih

Je imel mogoče že kdo od vas ta problem, da mu je ob vklopu indukcijskega kuhališča začelo neprijetno piskati v ušesih. Piskanje je tako neprijetno, da je že prav boleče. To se namreč dogaja moji nečakinji.

Hja tele ta novi šporgeti se radi navežejo na kakšno fletno kuharco , ki skače okrog njih in sem ter tja požvižgajo. Seveda samo ta dragi modeli.

Sicer simpatičen odgovor, ampak je res problem. Tako hudo je, da otrok sploh ne more biti v istem prostoru, ko kuhališče dela. Zato razmišljajo celo o zamenjavi, čeprav so se ravnokar preselili 🙁


Ja bogi sonček, kako pa se bo ta tvoj sonček navadil na TV, mobitel, in drugo novodobno šaro,

jaz mislim,da je to čist možno,ker imajo te indukcijske plošče zelo močno frekvenco,tudi prodajalec je rekel da ljudje z srčnimi spodbujevalci-se paravi napravami naj ne bi bili v bližini ,ker moti delovanje .

Čisto možno. sem v navodilih nekje brala,da te štedilnike odsvetujejo ljudem s srčnim vzpodbujevalnikom…in ni dvakrat za rečt ,da vplovajo tudi na kakšno slušno frekvenco. Sicer pri nas doma že deset let nobenega problema. Bi bilo pa zanimivo zvedet,ali ti šporget dejansko piska,ali frekvenca samo slušno moti tega otroka. naj gredo k nekomu ,ki ima indukcijo in sprobajo.


Ja bogi sonček, kako pa se bo ta tvoj sonček navadil na TV, mobitel, in drugo novodobno šaro,[/quote]

Z imenom si pa zadela, tečna tašča 😛
Sicer pa, če še enkrat dobro prebereš, boš ugotovila, da ta “sonček” sploh ni moj. In ta “sonček” je najstnica, ki že nekaj let s pridom uporablja TV, mobitel, mp4 in vso podobno “šaro”. nikoli nobenega problema do sedaj.

Prosila sem samo za mogoče izkušnje na to temo in ti jih očitno nimaš. Je tako tečnica tečna 😉

Očitno je problem samo v dotičnem kuhališču. Pri nas imamo tudi indukcijo, pa jo deklica ne zazna. Tudi pri njih doma nihče ne sliši tega piskanja, razen nje. In na višjo stopnjo kot je plošča nastavljena, hujša je bolečina v ušesih.


Možno je, da oddaja kakšen zvok visoke frekvence na katerega so otroci še bolj občutljivi.


Ja bogi sonček, kako pa se bo ta tvoj sonček navadil na TV, mobitel, in drugo novodobno šaro,[/quote]

Z imenom si pa zadela, tečna tašča 😛
Sicer pa, če še enkrat dobro prebereš, boš ugotovila, da ta “sonček” sploh ni moj. In ta “sonček” je najstnica, ki že nekaj let s pridom uporablja TV, mobitel, mp4 in vso podobno “šaro”. nikoli nobenega problema do sedaj.

Prosila sem samo za mogoče izkušnje na to temo in ti jih očitno nimaš. Je tako tečnica tečna ;)[/quote]Men tudi piska, pa ne od tega ampak od vaših blesarij, bogi otročki in tvoja najstnica, ki vse to uporablja, piskalo vam bo mal kasneje, ko boste postale tako kot jaz tečne ….., pa nikar ne mislite, da ve pa ne boste take, ali se bodo ti vaši sončki sprenevedali, ali pa si ne boste upale priznat, še šlabše, če se sploh ne boste zavedale.

Z imenom si pa zadela, tečna tašča 😛
Sicer pa, če še enkrat dobro prebereš, boš ugotovila, da ta “sonček” sploh ni moj. In ta “sonček” je najstnica, ki že nekaj let s pridom uporablja TV, mobitel, mp4 in vso podobno “šaro”. nikoli nobenega problema do sedaj.

Prosila sem samo za mogoče izkušnje na to temo in ti jih očitno nimaš. Je tako tečnica tečna ;)[/quote]Men tudi piska, pa ne od tega ampak od vaših blesarij, bogi otročki in tvoja najstnica, ki vse to uporablja, piskalo vam bo mal kasneje, ko boste postale tako kot jaz tečne ….., pa nikar ne mislite, da ve pa ne boste take, ali se bodo ti vaši sončki sprenevedali, ali pa si ne boste upale priznat, še šlabše, če se sploh ne boste zavedale.[/quote]

Ah ja, polna luna dela svoje :)))

Pojdi na forum “pod svojo streho”, tam sem v eni temi že zasledil nekaj o piskanju in indukcijah… Resno, pomagaj si z iskalnikom.

pri moji mami tudi piska in je res moteče, vendar pa se mi zdi, da je odvisno katero posodo da gor, ponavadi piska samo dokler se posoda ne segreje, potem je ok.

Tudi meni je, Bosh, ko sem ga dobila, mislim, da je to odvisno od kastrol, ki jih uporabljaš, ampak nisem več prepričana.
Sedaj je v redu, sem zamenjala posodo in kupila WMF.

Po mojem mnenju pa nekateri ljudje tega res ne prenesejo. Jaz tudi poznam eno punco, ki si kadar kdo vklopi indukcijo, pokrije ušesa in zbeži stran. Jaz sicer zvok tudi slišim, vendar me ne moti.

New Report

Close