Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sklep o dedovanju

Sklep o dedovanju

Prejela sem sklep o dedeovanju – delnice. Kaj sedaj? A moram čakati pravnomočnost? Iti potem po kakšno štampiljko ali kako izvedem ta prepis?

Hvala.

– delnice se mislim, da prepišejo avtomatsko – sodišče pošlje na KDD in ti dobiš zapis o prepisu od KDD

– za vse ostalo pa greš s sklepom, ki si ga dobila po pošti, po plačilu takse na sodišče, kjer preverijo, da si res plačala in ti poštempljajo – to je šele veljaven sklep o dedovanju

– za kakšno dodatno pravnomočnost pa ne vem – se mi zdi, da je sklep avtomatsko pravnomočen ali pa v x dneh (kar verjetno notri piše)

Sem nekaj našla:
V zahtevi mora dedič navesti številko svojega računa, odprtega pri članu KDD, kamor se naj prenesejo vrednostni papirji, ter priložiti izvod sodnega sklepa o dedovanju, opremljenega s potrdilom o pravnomočnosti (original ali overjeno kopijo, ki jo KDD potrebuje na vpogled in jo vlagatelju vrne po pošti).

sedaj me pa zanima kje in kdaj dobim potrdilo o pravnomočnosti. A grem kar na sodišče, ko bo poteklo 15 dni ali kako?

nova
Uredništvo priporoča

Sklep o dedovanju mora biti pravnomočen – ti ga morajo na sodišču poštempljat. Potem greš pa sama na KDD z dokumenti, kjer urediš prepis.

uf – ja – se spomnim – sem ti narobe prej povedala in res ni avtomatsko

KDD je na bavarcu (oziroma v zeleni hiši blizu bavarca) v LJ. Tja sem morala s poštempljanim sklepom in so na podlagi tega naredili prepis. Jaz sem že imela odprt KDD račun in so mi ga našli, za sestro, ki ga pa ni imela, sem imela sabo kopijo njenega osebnega dokumenta in TRR, da so ji odprli (cca 5 minut dela). Za prepis je bilo pa treba plačati par evrov. Če ne bi mogla osebno, bi lahko tudi poslala ampak bi pač dlje trajalo.

Na firmo od katere so bile delnice, pa so javili oni.

Ja, na sodišče greš. V Ljubljani je tako, da štempiljko o pravnomočnosti dobiš potem kar v pritličju v vložišču. Una punca na šalterju pokliče nekam, kjer ji pogledajo, če je sklep res pravnomočen in če je, ti poštemplja odločbo.

Če ste dediči neotni, lahko vsak napiše izjavo, da se odpoveduje pritożbi in je potem sklep pravnomočen takoj. Dobiš štampiljko na pristojem sodišču in potem urejaś naprej.

New Report

Close