Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 3-letnico pustili na cesti

3-letnico pustili na cesti

http://www.zurnal24.si/triletnico-pustili-na-cesti-clanek-168311

Berem tole in se čudim staršem. Še ne 3-letnega otroka sta vpisala na plesne, ga pustila tam in odšla v šoping. Ne zagovarjam vaditeljice, ker JE KRIVA, ampak KRIVA IN NEODGOVORNA STA TUDI STRAŠA!
Kako lahko še ne 3-letnega otroka pustiš samega na eki vadbi, na kateri je nekje prvič, mogoče drugič? Greš tako daleč, da z avtom ne moreš nazaj v nekaj minutah? Si tako dolgo v trgovini, da ne moreš nazaj pravočasno?
Va diteljica si zasluži kazen, starša s pa tudi zaslužita vzgojni opomin!

ja tu bi moral posredovati csd in deklico vzeti staršema

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Oprosti, ampak tole vaditeljico bi bilo pa treba fajn kaznovat. Ženska ni normalna. Pa komu vse starši zaupamo svoje otroke????!!! Obup. Starša pa čisto razumem. Sta pač vmes skočila v nabavo, da potem ne vlačiš otroka s seboj. Kolikokrat sem jaz to naredila. Ok, sta zamudila 5 minut….ne bi smela, pa vendar 5 MINUUUUUUUTTTT????!!! Oprosti, starša nista nič kriva, vaditeljici pa je bil otrok zaupan v VARSTVO in otroka ne bi smela zapustiti oz.ga pustiti tam. Obup od obupa.

nova
Uredništvo priporoča

Starši visimo na treningu morda prvič in drugič, potem pa ne več … Pri mojih je bilo tako, da so vaditelji itak odšli skozi druga vrata kot otroci, tako da niti približno niso imeli pregleda nad tem, ali so starši prevzeli otroke. Večkrat sem jih vprašala, če se jim to zdi v redu, pa so rekli, da še nikoli ni bilo težav.
So mi pa čudni tudi drugi starši, da se pobrigajo samo za svojega … jaz vem, da bi počakala z deklico, če bi opazila, da nihče ni prišel ponjo. In se je tudi kdaj zgodilo, da so starši kakšno minuto zamudili, pa sem pač počakala z otrokom. Poznal me je vsaj na videz, ker sem hodila po svoje otroke, tako da mu ni bilo neprijetno.
Pa ne moreš no takole samo za svojo rit skrbeti. Inštruktorica bi pač zamudila na naslednjo uro, se mi še vedno zdi manjše zlo, kot pustit majhnega otroka samega.

Treba bi to vaditeljico orng oklufutat…. Tej jebivetri znajo kasirat za vadbo otroka, posvetijo se jim pa v športu malo več kot se bi jst sam, ki bi bral navodila za ritmično gimnastiko iz knjige, ker seveda nimam blage vezi o tej gimnastiki(samo primer)….

Ja, jaz sem isto naredila. Po eno punčko mamica ni prišla pravočasno, mala v solzah in sem počakala z njo. Pa je bila punčka stara sedem let. To malo dete pa tri? Samo kakorkoli obračaš, vaditelj, ki zapusti triletnega otroka in enostavno gre, zame ni primeren za delo z otroki. Marsikaj se lahko zgodi, da starši zamudijo. V tem primeru pač telefon v roke in se pokliče, ne pa enostavno gre. Pri triletniku!! Višek neodgovornosti in vsa sreča, da se ni slabše končalo.


5 minut pomeni, da je letalo odletelo ti pa stojiš v čakalnici in se jeziš, kakšen k*rčev red je to, da človek še zamuditi ne sme 😉


5 minut pomeni, da je letalo odletelo ti pa stojiš v čakalnici in se jeziš, kakšen k*rčev red je to, da človek še zamuditi ne sme ;-)[/quote]

Ampak vaditeljica ni letalo in otrok ni kovček. razumeš??!!

Seveda se to ne bi smelo zgoditi, ampak obtoževati samo vaditeljico … V komentarjih na povezavi je bilo večkrat poudarjeno, da naj bi bila DOLŽNA poskrbeti za otroka, ki ji je bil zaupan v varstvo. Ampak: v varstvo ji je bil zaupan od določene ure do določene ure, ne? Najmanj, kar bi starši morali narediti, je poklicati.

Vsekakor obsojanja vredno dejanje vaditeljice, ki bi vsekakor morala počakati z deklico. Pa vendar se pojavlja vprašanje zakaj starša, ki sta zamujala nista poklicala ? Poznam Novo Gorico in od vseh nakupovalnih centrov do telovadnice je par 2, 3 minute. Sta mogoče pozabila gledati na uro ? Sta mogoče pozabila na oliko, da tisti ki zamuja pokliče ? Jaz kot starš bi krivdo najprej iskala v sebi.

Živi in pusti živeti


5 minut pomeni, da je letalo odletelo ti pa stojiš v čakalnici in se jeziš, kakšen k*rčev red je to, da človek še zamuditi ne sme ;-)[/quote]

Ampak vaditeljica ni letalo in otrok ni kovček. razumeš??!![/quote]
To pa povej, ogorčenemu očetu te deklice, to je klasika ljudi , ki konstantno zamujajo vsi so krivi samo on ne, zakaj že ??

Tudi jaz bi krivdo za zamudo iskala pri sebi, krivdo za to, da mi je otrok taval po cesti, pa pač ne!
Če bi bila jaz vaditeljica in bi se mi mudilo, bi otroka pač vzela s sabo. Pa ne moreš pustiti triletnika, da se znajde sam, no! Ne glede na to, kar si misliš o starši, ki niso prišli ponj.


In do kdaj naj bi čakala ?????? 5min,10min,2uri,ali dokler se *skrbni* očka ne spomni, da ima otroka , ki bi ga moral že zdavnaj pobrat !

Jaz sem prepričana, da vaditeljica ni vedela, da je punčka ostala sama. Če bi to opazila, bi počakala z njo. Prepričana sem, da je stvar izgledala tako kot pri nas na plesnih uricah. Ob koncu ure vaditelj ni predal vsakega otroka posebej v roke staršem, ampak so vsi otroci zgrmeli proti izhodu, tam smo jih čakali starši, vzeli vsak svojega otroka, šli do garderobe in se preobuli. Ko smo se mi umaknili, so že zgrmeli v telovadnico otroci druge skupine in vaditelj več niti pomislil ni na prvo skupino in kaj se z njimi dogaja. In ravno zaradi takega sistema sem vedno pazila, da sem prišla par minut prej po otroka, ker vem, da bi ga kap, če bi prišel ven, mene pa ne bi bilo. Šla sem tudi v trgovino, ampak sem prepričana, da če bi bila gneča pri blagajni, bi pustila voziček v trgovini, šla po otroka in potem nazaj v trgovino. Pri nas namreč na dejavnostih ni zaželeno, da so starši poleg – lahko samo čakaš pred vrati.
Verjamem, da je bilo tudi v tem primeru tako. Otroci so šli iz prostora, vaditeljici pa se je mudilo naprej in je šla, brez da bi preverila, ali je slučajno kateri od otrok ostal sam. Lahko je na koncu tudi preverila, ali je še kdo v garderobi, pa ni bilo nikogar, ker je punčka že sama šla ven tako kot ostali. Saj ne vemo, kako je bilo, ampak prepričana pa sem, da vaditeljica ni videla punčke, da je ostala sama, se obrnila stran in odšla.
Torej edina napake vaditeljice je, da ni posamično oddala vsakega otroka posebej v roke staršem. Tega pa verjamem, da še marsikje drugje ne počnejo. Morda se bo sedaj kaj spremenilo.

Pa upam, da starši ne bodo šli v tožbo, saj je največji del krivde na njihovi strani!


Mi tudi na misel ne pride, da bi tujega otroka vozil v avtu, glede na tegale skrbnega očka, bi me verjetno takoj obtožil pedofilije, prepričan sem, da nikoli več ne bo zamudil priti po otroka !!

ti si butl….

lubčka

Se strinjam. Tudi jaz bi najprej iskala krivdo pri sebi oziroma bi že moja dejanja bila taka, da to tega ne bi prišlo, saj je otrok moj in je skrb zanj moja naloga!
Razumela sem, da je bila deklica prvič, mogoče drugič ali tretjič na tečaju, kar pomeni, da še ne pozna okolja, vaditelja in drugih otrok, torej bi ali bila na tečaju ali pa tudi skočila ven, ampak v okolico, od kjer potrebujem nekaj minut, da se vrnem in sigurno bi pazila, da bom nazaj pred koncem tečaja. Ko se otrok tega navadi, potem bi tudi jaz bolj sproščeno “čakala” in mogoče bi se mi zgodilo da zamudim, ampak “zakaj že imamo telefone?”.

Vaditeljica si zasluži kazen! Kazen si pa zaslužita tudi starša!

Zadnjic je bila tema tu gor, ko je ena zenska dozivela zivcni zlom, ker je mislila, da ne bo uspela pobrati hcerko s plesnih pravocasno.
Soglasen sklep monovk je bil, da nihce otroka ne bil pustil samega v takem primeru….

Ok, starsa sta zamudila po lastni krivdi. Kaj pa ce bi imela prometno nesreco in ne bi mogla priti?
Samo zato, ker nista javila, da bosta malo zamudila, si zdaj zasluzita vase krizanje????

Upam, da tisto drustvo in tisto zensko ki je pustila triletnika samega konkretno kaznujejo… Pa se nekaj… Bo se kdo od vas pustil otroka k njim na plesne??

PS
Ce starsev ni po otroka, se poklice policijo, ne pa da otroka pustis tam in gres!!!

V bistvu se meni zdi nedopustno samo to, da sta starša vso krivdo zvalila samo na inštruktorico, sama pa se ne počutita niti malo kriva.


Kaj pa če bi …… je zgolj izgovor tistih, ki konstantno zamujajo !


In do kdaj naj bi čakala ?????? 5min,10min,2uri,ali dokler se *skrbni* očka ne spomni, da ima otroka , ki bi ga moral že zdavnaj pobrat ![/quote]

Si dobro prebrala kaj sem napisala ?

Živi in pusti živeti


Kaj pa če bi …… je zgolj izgovor tistih, ki konstantno zamujajo ![/quote]
Reci mi, dabi ti pustil otroka na cesti, ker starsev ne bi bilo ponj. In reci, da se ne bi pocutil krivega, ce bi se otroku kaj zgodilo


In do kdaj naj bi čakala ?????? 5min,10min,2uri,ali dokler se *skrbni* očka ne spomni, da ima otroka , ki bi ga moral že zdavnaj pobrat ![/quote]

Si dobro prebrala kaj sem napisala ?[/quote]
Sem in to 2x :-)))) in še vedno mislim, da je krivda na starših , nič ne obsojam vaditeljico !


Kaj pa če bi …… je zgolj izgovor tistih, ki konstantno zamujajo ![/quote]
Reci mi, dabi ti pustil otroka na cesti, ker starsev ne bi bilo ponj. In reci, da se ne bi pocutil krivega, ce bi se otroku kaj zgodilo[/quote]
Pa dajmo hipotetično tako kot ti iščeš nek izgovor za starše.
Kaj pa če je vaditeljica morala nekam po SVOJEGA otroka in ni hotela zamuditi zaradi neodgovornih staršev deklice ???

In koliko so stari ti otroci, ki zgrmijo proti izhodu? Pri nas je enak sistem, ampak za večje otroke. Triletnik otrok verjetno ne spustijo samih ven, da se zrihtajo v garderobi?

New Report

Close