Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tako življenje nima nobenega smisla, če s plačo na dolgi rok ne moreš ničesar ustvarit.

Tako življenje nima nobenega smisla, če s plačo na dolgi rok ne moreš ničesar ustvarit.

Na stara leta si pa na istem, kot nekdo, ki celo življenje sedi na tromostovju.

Nisi ravno na istem kot tisti, ki vse življenje sedi na Tromostovju, ker ti imaš vsaj spomine na službo, na šefe, itd. Tisti, ki vse življenje sedi na Tromostovju, tega nima.

Prav imaš. A hoteli ste kapitalizem, rezultati so tu.

nova
Uredništvo priporoča

Stara sem 30 let, izobražena, v javni službi na nedoločen čas, brez družine in s svojo plačo komaj pridem skozi mesec. Vse porabim za bencin, stroške za stanovanje, hrano, kozmetiko, šport, potovanje, obleke,…. Še dobro, da so mi starši kupili stanovanje, ker ne prišparam dobesedno nič in si sama ne bi mogla ničesar ustvariti.

Boga revca!

Tam noter bi znal biti problem 😉

Res je res, ne delaj se norca.
Jaz sem tudi v JU, 31 let, tudi faks. Nihče mi ni kupil stanovanja. Pa ne jokam tako kot ti. Res je, da ni ravno rožnato s tako plačo si kupovat stanovanje oz. plačevat najemnino. Ampak ti si dobila stanovanje tako, da lahko živiš fajn.
Jaz moram sama poskrbet za svoje stanovanje. In vse ostalo.Če tega ne bi bilo, bi bila kot ptiček na veji. Tako, da ne jokaj. Večina ljudi nima pol toliko kot imaš ti.

Pa ne vem no, če je ravno tako. Lahko si ustvariš. Problem je v tem, ker bomo skoraj do konca življenja za to plačevali in si ne predstavljam kako bomo preživeli zadnja leta. Se bo treba pomujat in se bolj angažirat, ni druge.

Tam noter bi znal biti problem ;)[/quote]

ja, se strinjam…tuki bi lahko veliko prišparala, draga “res je res”…drgač pa mislim da nas mal za nos vlečeš ane?

Jaz sem stara 35 , izobražena , trenutno na socialni , komaj mi gre čez mesec, sem podnajemnik , drugega doma nimam

Ti si tipičen primer razvajenca tvoje generacije. Kljub temu, da so ti starši podpirali leno rit in so ti kupili stanovanje, nisi sama NIČ prišparala. Lahko bi bila vsaj hvaležna, pa še jamraš, kako si boga, ker vse zapraviš za potovanja in kozmetiko. Ja, res se mi smiliš. A zbiramo zate tukaj na monu. Gotovo bomo veliko nabrali…

tipičen primer

takih razvajenih riti je med slovenci ogromno , ker so pridni ” starci ” vse pridelali , da imajo zdaj toti za zabušavanje

Kdo se dela norca?

Jaz samo govorim, da vso plačo zapravim za tekoče stroške. In ja, med njimi so tudi dopust, obleke, šport, kozmetika, razni izleti, pijače s prijatelji, tortice, knjige in podobno.

Hvala lepa za tako življenje, da bi hodila iz službe direktno domov in čakala na boljši jutri, da bi lahko prišparala 300 eur na mesec. Torej, da bi životarila.

In plače bi morale biti takšne, da si lahko normalen državljan brez skrbi privošli vse zgoraj našteto in hkrati odplačuje recimo mesečni kredit 500 eur. Ampak tega pri nas ni.

Ali plačo zapraviš za življenje ali pa odplačuješ kredit za streho nad glavo in životariš.

Po mojem je tale res je vse skupaj provokacija. Da bi vrgla slabo luč na vse mlade diplomante v JU. Verjamem, da so taki kot ona, da jim starši vse k riti prinesejo. Ampak tako neumna pa spet ne more biti, da bi potem še jamrala. Ima pa recimo tam okrog 900-950€ plače in podarjeno stanovanje.
Upam no, da ni nihče tako neumen, da bi res jamral v takem primeru.

Tam noter bi znal biti problem ;)[/quote]

ja, se strinjam…tuki bi lahko veliko prišparala, draga “res je res”…drgač pa mislim da nas mal za nos vlečeš ane?[/quote]

Kako ste malenkostne! A naj hodi okoli strgana in razcapana? Za dostojno življenje , ki ga VSI zaslužimo, so stvari, ki jih je naštela, osnovne. Ne rečem, da se temu odpoveš za kak mesec ali dva. Ampak da je v teh sodobnih časih človek z normalno službo za vse te osnovne stvari prikrajšan ves čas?

“kakšni kriteriji “

jaz sem 35 letna podnajemnica , nihče mi ne da nič . In ne trošim na DRAGO KOZMETIKO kot ene !!! Pa sem urejena in lepa . Toliko

kakšno življenje je to , da si mladi ne moremo ustvariti nič ?!?! Torej tisti mladi , ki smo od sebe odvisni ! Najemnine so grozne ( na črno seveda , banda noče niti prijaviti bivališča ) , kako naj karkoli mladi dosežemo ?

Nisi ravno na istem kot tisti, ki vse življenje sedi na Tromostovju, ker ti imaš vsaj spomine na službo, na šefe, itd. Tisti, ki vse življenje sedi na Tromostovju, tega nima.[/quote]

Tisti na Tromostovju ima pa spomine na mimoidoče, na sonček, na dogodke v mestu…

ma ja seveda

ne serji

No pa poglejmo:

Imaš prav, moja plača je 920,00 EUR neto.

-4x na mesec tankam 75,00 EUR, kar znese 300,00 EUR;
-stroški za stanovanje so med 120,00 in 160,00 EUR na mesec;
-za mobitel dam med 50,00 in 70,00 EUR na mesec;
-za hrano zapravim minimalno 200,00 EUR;
-za kozmetiko zapravim približno 50,00 EUR na mesec;
-za obleke in čevlje če razporedim skozi celo leto zapravim približno 150,00 EUR na mesec (imel v mislim, da kvalitetni čevlji stanejo od 100,00 EUR naprej, da zimske puhovke stanejo 250,00 EUR, da malo lepši pulover stane nad 70,00 EUR in tako dalje);
-za zumbo dam 62 EUR na mesec
-1x na mesec grem k frizerju, kar znese 30,00 EUR;……

in smo že čez 1.000,00 EUR na mesec. Pa nisem bila še na nobenem dopustu, pa treba je kupit gume za avto, pa avto zavarovat in registrirat, pa kdaj kako nepredvideno popravilo, pa kakšna pijačka, pa kakšno darilo ta RD,…. in tako dalje.

Zdaj si pa prosim zračunaj in mi povej od kje naj kaj prišparam???

Kako si lahko ustvariš?
Dva s plačo po 500-600€ komaj preživita. 4-članska družina s povprečnima plačama tudi komaj preživi. Drugo je, če imaš streho nad glavo zagotovljeno, potem pa lepo s plačico malo po malo… Z najemnino ali kreditom si pa zaklan, da ne govorim o tem, če eden ostane brez službe – adijo dom in lajf!

ZELO TEŽKO je imet karkoli ČE si podnajemnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!

lubica draga… 150 evrov na mesec za oblačila? kaj pa od prejšnjega meseca tista vržeš proč? Mobi lahko reduciraš, zumba…? zakaj že? sama si in zapraviš za hrano MINIMALNO 200 evrov na mesec? kaj pa ješ?

da o čevljih in puhovkah ne govorimo…a zato ker je drago je tudi kvalitetno?

sej kul, nisem ti fauš, sploh ne…sama pač živim drugače. in mi na kraj pameti ne pride da bi si kupla bundo za 250 evrov…

Veš kaj?
TI si ena velika razvajena afna pa orposti izrazu, ampak drugega ne morem reči.
Jaz tankam za 120€ na mesec, za prevoz v službo dobim 140€. Torej je to pokrito. In velja tudi zate, da dobiš v JU za prevoz.
Glede na to, da tankaš za 300€ na mesec ptem ali se zelo daleč voziš v službo, dobiš povrnjeno za prevoz. ALi pa imaš zelo drag avto, ki veliko požre. Pojdi na avto primeren tvoji plači.
Stanovanje: velika večina nas ima bistveno višje stroške, ker nam starši niso podarili stanovanja.
MObitel: res ne vem kako ti uspe tako veliko čvekati. Jaz ne grem nikoli preko 20€.
Kozmetika isto. Ne vem kako lahko zapraviš 50na mesec?
Hrana ok, to je logično. Ne pozabi, da dobiš cca. 60€ za hrano pri plači.
Oblačila: ti nisi normalna, da tako tratiš, drugega ne morem reči. Kvalitetne čevlje dobiš za 50€ brez problema. Greš v Himalajo, da rabiš take drage puhovke? Jakna za Himalajo, GTX, stane cca. 250-300€. Glede na to, da tudi ti imaš take drage puhovke, torej si alpinistka? Rabiš vrhunska oblačila za ekstremne vremenske razmere?
Ok zumba je pač šport. Več športaš, bolje zate.
Frizer: večina nas hodi 1x na 2 meseca. Nikoli še nisem dala več kot 12€.

Mislim totalno razvajeno bitje si. Res. Ni čudno, da potem udrihajo po mladih, če pa so takala razvajena bitja okrog in okrog.

No, za kaj pa bi še rada imela denar? Saj denar v tvojem primeru zapraviš za nujne stvari (bencin, stroški za stanovanje, hrano..) in za nenujne stvari, ki so v bistvu že luksuz – kozmetika, potovanje…

Sicer ne vem, koliko potuješ, ali greš samo za en teden v letu nekam, ok to ni luksuz, a če ogromno potuješ, čisto normalno, da si ne moreš nič ustvarit.

New Report

Close