Najdi forum

Izbira ginekologa

Zanima me kakšne so vaše izkušnje, pri izbiri ginekologa?

Ali ste morali izjavo o izbranem ginekologu podpisati preden ste se z njim lahko pogovorili ali ste lahko opravile najprej pogovor in potem izbrale ginekologa?

Moram priznati, da se sama točno ne spomnim kako je bilo pri meni.

Napišem pa lahko izkušnjo hčerke, ki si je prvič zbirala ginekologa. Odločila se je za Ginekološko ambulanto v ZD Aškrčeva, ker je pač namenjena dijakinjam in študentkam.
Mislila je, da bo lahko najprej govorila z zdravnico, potem se odločila ali izjavo podpiše ali ne. V resnici pa se je prišla naročiti, morala podpisati izjavo, brez, da bi šla do ginekologinje in potem dobila datum šele čez en teden.

Zdi se mi skrajno čudno, ker, ko se odločaš kam bi šel, res ne veš ponavadi o zdravniku nič, razen imena in priimka. Logično bi se mi zdelo, da se najprej lahko pogovoriš in šele nato odločiš ali podpišeš izjavo.

Ali kdo mogoče ve kako določa pravilnik oz. zakon???

Hvala za odgovore.

Lep dan vam želim.

https://www.facebook.com/actio.si

Ker sem se preselila iz domačega kraja, sem v sedanjem kraju lahko le prikimala, ko so mi “dodelili” ginekologa.

Ja jaz sem tudi v ZD Aškerčeva.. najprej sem malo prebrskala po forumih kaj pravijo punce (diva.si, cosmopolitan..) nato sem se odločila za dr. Jasno K. Recelj. Ko sem prišla tam, mi je medicinska sestra pomolila listič za podpisat.. Šele nato sem jo lahko videla.

Hcerka predvidevam, da nima jezika, ki bi ga stegnila in rekla da bo podpisala izjavo po prvem pregledu??? Sej sestre tudi govorijo slovensko in bi jo razumele. Je lazje, da gre zlata mamica v akcijo in preisce vse mozne pravilnike ce slucajno niso delali tocno tako kot pise?? Da bi zmenili clovesko in stegnili gobec tam kjer je potrebno bi imeli 90% manj tezav v svojem zivljenju, samo zakaj bi bilo enostavno ce lahko kompliciramo ne??

Lahko greš pa najprej enkrat samoplačniško (kao na posvet) in se nato odločiš, če bo ok.

ni nujno,da imaš ginekologa v svojem kraju,jst sem mela najprej dr.Strah v domžalah,čeprav prihajam iz enga čist drugega kraja.Seveda sem na netu pobrskala in o njej piše večinoma samo ok,tudi izkušnje pri njej so super…To je to,vsak si ima pravico izbrat,noben ti ne more vsilit ne os.zdravnika ne ginekologa.

meni še nikoli niso dali izjave za podpisat pred prvim pregledom – nikjer, ne pri zdravniku, ne pri zobozdravniku, ne pri ginekologu in ne pri pediatrinji
sicer pa, če danes podpišeš lahko že jutri izbereš drugega

Hčerka je rekla ampak sestra ni privolila. Morala je podpisati ali pa pač ne bi prišla do ginekologinje.

Pa saj ni problem v tem, da ginekologinja sedaj ni ok. Je pa čuden ta način dela. Lahko pa bi hči imela smolo in ji ginekologinja ne bi odgovarjala.

Sicer pa nisem šla v nobeno akcijo, samo tu sem povprašala po izkušnjah.

https://www.facebook.com/actio.si

Ne, zamenjaš lahko šele po enem letu.

https://www.facebook.com/actio.si

Res je tudi meni so dali najprej za podpisati, nato sem ginekologinjo komaj videla. Lahko mi sploh ne bi odgovarjala. Moralo pa bi biti tako, da bi najprej se z ginekologinjo vsaj pogovoril nato pa se odločil katero bi imel.

Ne, zamenjaš lahko šele po enem letu.[/quote]

zobozdravika sem menjala dvakrat v enem letu

Jaz sem bila prvič na posvetu v zdr Šiška pri Šubic Zdenki. Ne spomnim se ali sem podpisala pred ali po posvetu,ginekologinje pa od 4 januarja 2012 tudi nisem več videla. Zanima me,če je ta ginekologinja vredu,ker mi je takrat omenila ultrazvok,ko bom s fantom imela spolne odnose,jaz pa jih potem nisem imela.

hvala za pomoč

New Report

Close