Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je hiša za Slovence “nekaj svetega”?

Zakaj je hiša za Slovence “nekaj svetega”?

Kaj menite? Poznate take ljudi?

jaz poznam predvsem ljudi, ki jim je njihov avto nekaj svetega…

Evo, meni hiša-dom pomeni vse. Zame je hiša varni pristan, varno zavetje, kjer sem lahko jaz jaz. Zunaj vsi nekaj blefiramo, doma pa smo kakršni smo.

Nikoli nisem hišo jemala, kot kup materiala, ampak kot sveti prostor.

Upam, da tudi ti uživaš v svojem domu?

nova
Uredništvo priporoča

Ni mi ravno nekaj svetega naša hiša, ampak je moja in nevem zakaj mi nebi pomenila toliko kot nekomu pomeni jo potovanja, avtomobili, drage večerje in druga razvajanja.

Uživam v hiši in okoli nje, če se želim umakniti se umaknem v svoj kotiček. Če mi je do piknika mi ni potrebno iskati en mesec v naprej kje je prost piknikplac in ga še drago plačevat, po koncu zabave pa še organizirat prevoze za pijančke, lahko prespijo v hiši, ki je dovol velika.

Joj pa koliko je še razlogov zakaj mi hiša toliko pomeni.

Naj še povem, da hiša ni moj spomenik, ker sva z ženo trdno odločena, ko nama bo hiša v preveliko fizično ali pa finančno breme se bova selila v manjšo.

Nekdo, ki ni vseh prihrankov in vsega prostega časa namenil gradnji lastne hiše, nikoli ne bo vedel, kaj čutijo taki ljudje. Paravzaprav bi že zaradi inteligence moral vedeti, ampak kaj hočemo, tole tukaj je MON, na njem pa marsikaj čudnega.


90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev je takšnih. Prvič, ker je to izredno nemobilen (ne samo fizično) narod. Drugič, hiša jim je življenjski cilj in ne odskočna deska za življenje. Zabubijo se vanjo, v doživljenjske kredite, zidave, prenavljanja in samo še čakajo. Na kaj? Na cilj vendar, da bo hiša odplačana, oni pa izmozgani v penziji (beri: pred smrtjo).
Cilj duhovno in materialno osvobojenega človeka: Živeti življenje!
Cilj slovenceljna: Umreti na svoji zemlji!


90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev je takšnih. Prvič, ker je to izredno nemobilen (ne samo fizično) narod. Drugič, hiša jim je življenjski cilj in ne odskočna deska za življenje. Zabubijo se vanjo, v doživljenjske kredite, zidave, prenavljanja in samo še čakajo. Na kaj? Na cilj vendar, da bo hiša odplačana, oni pa izmozgani v penziji (beri: pred smrtjo).
Cilj duhovno in materialno osvobojenega človeka: Živeti življenje!
Cilj slovenceljna: Umreti na svoji zemlji![/quote]

Pa če so taki? Živi svoje življenje in pusti drugim, da živijo svojega.


90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev je takšnih. Prvič, ker je to izredno nemobilen (ne samo fizično) narod. Drugič, hiša jim je življenjski cilj in ne odskočna deska za življenje. Zabubijo se vanjo, v doživljenjske kredite, zidave, prenavljanja in samo še čakajo. Na kaj? Na cilj vendar, da bo hiša odplačana, oni pa izmozgani v penziji (beri: pred smrtjo).
Cilj duhovno in materialno osvobojenega človeka: Živeti življenje!
Cilj slovenceljna: Umreti na svoji zemlji![/quote]

potem pa teh 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} joka na czd, da jim ne dajo podpore, ker so reveži, potem jim pa tile 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} še pomagajo, ker so čuteči ljudje, namesto, da bi jih pustili da uživajo še naprej tako živlenje kakor so ga do sedaj.

se strinjam:) hiša mi ne pomeni sicer vsega, mi pa Dom pomeni ogromno. Vanj smo vložili vsak 10letni zasližek in ogromno dela in žuljev. Ampak svete niso štiri stene, ampak vsebina-dom, zatočiše, ker se odvija življenje naše družine, kjer ima vsaka stvar v njej svojo zgodbo…Težko razložit…

Vsak lahko živi življenje tako kot ga želi, samo pri tem naj ne vsiljuje svojo resnico kot pravilno.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

ljudje, ki so zelo navezani na materialne dobrine, pa naj bo to hiša, avto, denar v štumfu so v resnici precej prestrašeni in jim to daje občutek varnosti.
Fajn je vse to imeti, je pa tudi res, da je neverjeten občutek svobode in novih možnosti, ko se otreseš pretirane navezanosti na kakšen kamen, pleh ali papir.

Hiša mi pomeni varnost in naložba za starost. Rada jo imam, rada imam vrt kjer preživim več kot 8 mesecev na leto, rada živim “komot”, rada imam svojo sobo, ki je moje kraljestvo in ko ne bom več zmogla mi bo pomenila varnost v starosti. Če bodo otroci želeli bo njihova a bodo morali finančno poskrbeti zame v domu starostnikov in to več kot osnovno oskrbo. Sicer pa bo šla hiša v ta namen in bo poskrbel kdo drug ali občina. Lahko jo bom tudi prodala in v starosti živela manj obremenjeno kot v mladosti ko sem hranila denar zanjo.
Prav zaradi hiše ne bom stala na socialni s položnicami in RK prosila za hrano, obleke….
Lepa starost ima tudi svojo ceno.
STAROST VPRAŠA KJE JE BILA MLADOST !!!!!

Kakšne probleme imaš pa ti?

Kakšne probleme imaš pa ti?[/quote]

probleme vseh sort. ne vem zakaj tak napadalen post. Nič me ne skrbi za druge, povem samo svojo izkušnjo. bila sem navezana na bajto kot pijanec na flašo, čeprav sem bila v njej v resnici nesrečna. Tista hiša pač žal ni bila prav nič dom. Na grozo mnogih prijateljev in znancev sem se je losala in živim bolje. Pa imam sicer rada hiše in nameravam eno kupiti v prihodnje.
Hiše so fajn, vile pa še boljše, če ti to res nudi dodatno udobje. Če pa si zaradi tega skregan s pol žlahte, ne maraš ta nove snahe, ki se je preselila k vam, pa ne vidim smisla v oklepanju zidov, samo to je.

Kakšne probleme imaš pa ti?[/quote]

še klošar je navezan na svojo klopco hehe. Tudi navezanost na psa, ljubljeno osebo ti torej omejuje ta neverjeten občute svobode in novih možnosti. Ta svoboda je precej neprijetna. Ampak HB, vsak po svoje.

situacija v sloveniji je pač žal taka, da je trg najemniških stanovanj katastrofa od katastrofe. če si podnajemnik, nimaš praktično nobenih pravih pravic, ker stanovanj za dolgoročni najem, ali za najem za nedoločen čas praktično ni.
zato pač vsak stremi po tem, da si omisli svojo nepremičnino.

to je samo odraz stanja, nič drugega. če bi imeli, tako, kot recimo v nemčiji, na voljo kupe in kupe stanovanj, ki jih oddajajo firme, ne pa pogoltni najemodajalci, ki so dobili stanovanje za bagatelo po jazbinšku in ki mislijo, da lahko na vsake tri dni pridejo v stanovanje prečekirat, ali je vse ok, bi bilo drugače.

v tem primeru bi tudi lastniki stanovanj bili bolj zaščiteni, verjeli ali pa ne. ker danes raje dajo nekoga za eno leto na črno not, kjer je dosti dosti večja možnost, da bo imel na koncu uničeno stanovanje in kup neplačanih računov.

nisem v hiši sem mestna in moj dom je zame svetinja. tja se zatečem pred vsakdanjim drilom, se sprostim v moj dom povabim samo tiste, ki mi nekaj pomenijo, moj dom ni veža v hotelu kjer se kar naprej menjujejo gostje. v bistvu to ni samo moj dom ampak naš dom ker živimo notri trije in vsi imamo enak odnos do doma.

Že cca 10 let delam na tem, da mi zidovi ne pomenijo nekaj svetega 🙂

To mi pomenijo ljudje, družina, prijatelji. Ali živimo tu, ali tam, ni tako bistveno. In ob vselitvi v novo novcato mega lepo stanovanje, prigarano s preteklimi prihranki in financirano z bodočimi, sem sama sebi obljubila, da ko otroci gredo, prodava, greva naprej. Tja in tako, kot bo to najbolj racionalno v tistem času.

Sedaj v domu uživam, res. Ampak ne želim se pa prilepit na te zidove.

Kakšne probleme imaš pa ti?[/quote]

še klošar je navezan na svojo klopco hehe. Tudi navezanost na psa, ljubljeno osebo ti torej omejuje ta neverjeten občute svobode in novih možnosti. Ta svoboda je precej neprijetna. Ampak HB, vsak po svoje.[/quote]

UAUU! Nisem si mislila, da bom kdaj na Monu prebrala kaj v tem stilu
Ja, se strinjam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Do prave svobode vodi zahtevna in boleča pot, ni to nekaj v izi, kar ti daje dober filing…

New Report

Close