Najdi forum

Nekje zadnjih 8 let se mi dogaja, da postanem ljubosumen če kje vidim kakšen par, predvsem me popade ljubosumje kadar vidim, ko si nek par izkazuje nežnosti (poljubljanje ipd.) Kako naj se tega otresem oz. opravim s tem ljubosumjem?

Žensko si najdi.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

…in se obesi nanjo s svojo nezrelo osebnostjo naj ona rešuje tvoje probleme……
Spider saj se hecaš, a ne?

Ljubosumnost je znak nizke samopodobe, o čemer je veliko napisanega po tem in ostalih forumih. Mogoče ne bi bilo odveč, da si prebereš kakšno od starejših tem in narediš nekaj na sebi, da se otreseš te nadloge, ker to (ljubosumje) je posledica nečesa, ne vzrok 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]
nova
Uredništvo priporoča

Hmm za ljubosumje na pare ne vem nekega tehtnega razloga, mogoče moraš res malo “dozoreti” kot je napisal “on”. Se pa ne strinjam s tem, da je ljubosumje vedno nekaj slabega (v določeni meri seveda), govorim iz lastnih izkušenj, bivša punca je vedno govorila, “joj kako si ljubosumen”, “nimaš biti zakaj”, “a delam kaj takega da bi lahko bil”, res nisem imel nobene podlage ali dokaza, ampak sedaj mesec po tem sem izvedel, da je moj sum in ljubosumje bilo utemeljeno, pa čeprav sem samo čutil.

Za tebe pa…biti ljubosumen na druge pare, hmm jah malo odrasti v sebi, najdi punco, pa se več ne boš oziral na druge.

Hm, naj odrastem… imam 27 let, tako da res ne vem kako bi sploh še lahko dozorel, ko pa se pri teh letih posameznikova osebnost dokončno izoblikuje. Bojim se, da me bo to ljubosumje spremljalo do konca življenja. Na srečo imam toliko samonadzora, da kar ne skočim v par ki se poljublja ter ju prebutam. Tudi ne vem, če se zavedate resnosti moje situacije, kajti očitno je da potrebujem strokovno pomoč. Kam naj se obrnem?

Tud jaz sem star približno tolk kot ti pa sam za sebe vem da še niti približno nisem dozorel (odvisno od vsakega posameznika). Drgač pa nočem se kregat s tabo ker imaš očitno res velike težave, ampak če bi skočo v mene ker se poljubljam s punco bi te verjetno na mestu sesu…

Ne vem obrni se prvo na osebnega zdravnika, če tam ne bo nič poskušaj pri psihiatru, googlaj mal, ker na netu maš 1000 različnih forumov in ustanov, ki ti znajo v takih primerih veliko bolje svetovat kot mi “navadni” zemljani.


Tudi jaz se nočem kregati s tabo toda verjemi, če bi jaz skočil v tebe ko bi se tam poljubljal s punco, bi te poslal najmanj na urgenco, ne bi ti mene nič sesul. Pač me takrat zapopade nepopisna jeza in tudi fizična moč mi močno naraste.

Verjemi mi na besedo..ne samo meni vsakemu fantu pred punco/ženo/prijateljico adrenalin in moč v takih primerih nepopisno naraste…mogoč boma pa lahk kdaj sprobala =)

Saj vsak bi zaščitil svojo punco, kadar bi to bilo potrebno. Jaz sem za branjenje svoje zveze že bil pripravljen tudi ubijati. Tako sem ljudi, za katere sem domneval da se bodo vtikali, raje skenslal iz življenja, saj je tako bilo najbolje za vse nas.

Lubosumje meji na posesivnost in v takem odnosi je zelo verjetno, da se bo tisti drugi “umaknil”, našel nekoga drugega, ki je bolj zrel. Ta zrelost se pa ne meri v letih 😉
Nima nobene veze s starostjo/leti telesa.
Ta tvoja ljubosumnost na pare je po moje bolj posledica tega, da jim zavidaš. Zavidaš tisto kar oni imajo, ti pa nimaš in se zato počutiš slabo. Zakaj ti občutki?
Pobrskaj malo po svojem otroštvu, odnosu s starši…. od tam nekje je to (nehote) zraslo 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Pa kako si lahko ljubosumen na par, ki nima s tabo nobene veze?
Kaj v resnici takrat čutiš? In predvsem – zakaj tako čutiš?

Morda je tvoja jeza (ki ji ti praviš ljubosumje) le odraz žalosti in nemoči zaradi preteklega dogodka?


Saj to. Mogoče nisem našel pravih besed da bi izrazil svoj problem, pa si potem ti našel prave besede. 🙂


Ne vem. To bi rad tudi jaz vedel.


Ne vem, zakaj sem lahko ljubosumen na druge pare.


Željo da bi bil jaz na njunem mestu, da bi tudi jaz imel punco, s katero bi se poljubljal. Naj omenim da me kar zvije ko vidim kak par, ki se poljublja.


Tako kot sem že napisal On_-etu, ne vem zakaj.


Ne vem ali bi lahko to bil vzrok, toda od takrat ko sem si zaželel punce (julij 2003) pa do konkretnih premikov (beri: prvi poljub, prva zveza – marec 2009) je minilo skoraj 6 let.

Fant, ti se mal hecaš!

Zdej, če se tu ne bo nobena javila, da ti pomaga preboleti travme, je pa itak vikend pred vrati.
Najboljše zdravilo za tvojo težavico boš našel, če se pelješ po taglavni cesti do drugega križišča. Tam najdeš velik parkplac na strehi najbolj znanega objekta. Potem pa kar skozi vrata in učke na peclje, da ne zgrešiš gdč.Taprave, ki bo tudi tam samo zaradi tebe ;)))

No, kar korajžno. Akcija.

Fant, ti se mal hecaš!

Zdej, če se tu ne bo nobena javila, da ti pomaga preboleti travme, je pa itak vikend pred vrati.
Najboljše zdravilo za tvojo težavico boš našel, če se pelješ po taglavni cesti do drugega križišča. Tam najdeš velik parkplac na strehi najbolj znanega objekta. Potem pa kar skozi vrata in učke na peclje, da ne zgrešiš gdč.Taprave, ki bo tudi tam samo zaradi tebe ;)))

No, kar korajžno. Akcija.

Jap, tole bo čisto tapravi recept zate, kar dvakrat se je namalal :))

Peter, you need help!!! Strokovnjaka. Ne vem zakaj tako dolgo čakaš in dopuščaš da ti jeza in vse to naraste čez mejo?

Ta fant piše pod več nicki in vedno ene in iste zgodbe, probleme nikoli pa nič ne stori da bi se tega rešil. Samo jamra. Ni pripravljen sprejet odgovornosti na svoja ramena, zato je neumno da se ukvarjate z njim.

Ne vem. To bi rad tudi jaz vedel.[/quote]Lahko, da boš zvedel samo ne bo prijetno, sploh ne, če slabo prenašaš kritike na svoj račun.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Zato sem tudi napisal o tej težavi.


Ko smo že pri tem, tudi ti, Andreja, si kar nekajkrat pisala pod različnimi nicki.


Da samo jamram? V to temo sem pisal zato, ker mi postaja vse bolj jasno, da tako stanje ni v redu in sem zato še druge želel povprašati za mnenje. Menda ni problem, če nekje napišem kaj me matra.


Od koga bi izvedel; od tebe ali od koga drugega? Si ti hotel kaj napisati?

mislim da to o čemer govoriš ni ljubosumje ampak zavist, želja po nečem kar ne moreš imeti, kar si resnično želiš… veš tudi v zvezah ni vse idealno, tudi ko srečaš ”pravega/pravo” nisi potem ”srečen do konca svojega življenja”. zveza zahteva ogromno kompromisov, so lepi in so tudi manj lepi časi. ne verjemi v pravljice, v tisto kar vidiš navzven pri parih ki se kažejo in razkazujejo. meni se zdi to tudi čist mimo by the way. veliko ljudi čuti podobno kot ti, željo, hrepenenje… punce ne boš srečal če boš čakal, pojdi med ljudi, počni kar rad počneš, išči srečo v drugih rečeh… enostavno odmisli in pozabi da iščeš punco in prišla bo takrat ko boš najmanj pričakoval.

Poglej si serijo ”How I met your mother” 🙂

vse bo v redu!

Na koncu je vse dobro in vse ok, če to ni, potem še ni konec.


Zato sem tudi napisal o tej težavi.[/quote]

In kaj pričakuješ od nekega laičnega foruma? Da ti bo položil strokovne nasvete na plano in boš ti čudežno dojel, kako se tega znebit? Si res tako naiven? Ne, mislim da si samo presneto len in neodgovoren.

Sama nisem nikoli pisala pod več nicki, ko sem opisovala svoje težave. Samo ko svetujem drugim, ker pač nisem registrirana. Zgleda da tako zelo bežiš stran od samega sebe, da še na anonimnem forumu skušaš dajati vtis nekoga drugega. Najprej si nalij čistega vina in spravi svojo rit nekam, konkretno, ne samo takole teoretično.

New Report

Close