Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek GEN-I – poceni elektrika?

GEN-I – poceni elektrika?

Je tukaj že kdo menjal distributerja? Je res vse tako lepo in cenejše kot obljubljajo? Mi zaenkrat o menjavi razmišljamo pa se zahvaljujem za vaše izkušnje.

DVOJINA JE ZAKON!

Kdo je to vi, ki razmišljate?

mi smo že tam od vsega začetka, že okol 2 leti.
takrat pri elektro ljubljana plačevali čez 80€. Ko smo prestopili na gen, je bila ena položnica zastonj oziroma samo 1€. sedaj pa plačujemo povprečno manj kot 70 €.
tako je pr nas, ko imamo skoz konstantno porabo.

nova
Uredništvo priporoča

Plačujemo točno toliko, kot je pokazal info izračun, morda je kak cent razlike. Ja, res je tako lepo, kot obljubljajo 🙂

iz dobrih 40 se šel na 35 €. Okoli 8 mesecev…. Elektriko ti itaq zagotavlja omrežje, fora je skor samo to, kdo pošilja račun. Zakompliciralo bi se le, če bi GEN-I šel v stečaj, kar pa ne bo še lep čas.

Zamenjali pred dobrim letom, zamenjava je čisto enostavna, vse preko interneta, vse kar je treba, oni zrihtajo, cena še vedno drži in je lepo nižja od Elektro LJ pred tem, stanje števca lahko javljamo preko interneta vsak mesec in je račun natančno po porabi, nobenih skritih fint, priporočam!

tudi pri nas 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižje položnice kot prej

Mi smo tudi zadovoljni, zdaj bomo zamenjali še plin in prestopili k njim.

Mi smo tudi zamenjali, menjava je res preprosta, račun dosti nižji kot pri Elektro Lj. Je pa spletna aplikacija, kjer si lahko izračunaš, koliko te stane pri enem in koliko pri drugem, da veš, kaj pričakovati. Mi smo zadovoljni.

Ne vem, a vsi plačujete manj? Jaz pa neke razlike nisem opazila. Račun je enako visok, kot je bil.

kako na plin. lahko zamenjaš tudi če kuhaš na plin in ti v bloku dobavlja plin kaj vem plinarna Lj, Mb,……….

Tudi jaz sem zadovoljna. plačujem manj, zamenjava je bla čist enostavna. Vsak mesec pošljem števčno stanje in plačujem tolk kolk dejansko porabim.. Maš pa na spletnih straneh vseh ponudnikov možnost informativnega izračuna..samo vneseš število kilovatnih ur ki si jih porabil in zelo hito ugotoviš da so razlike..

Mi smo zamenjali pred po leta. Plačujemo približno 7 do 8 evrov manj na mesec.

Je tako, če imaš račun pri Elektro visok, bo razlika večja, če imaš nižji, bo manjša. Vsekakor pa razlika sigurno bo. Gen I je definitivno cenejši.

ravno danes smo dobili prvič položnico ob gen-i ,konec avgusta sporočila stanje,razlika je 19€ceneje,zaenkrat zadovoljna.

Mi smo pri gen-i od 1. januarja letos.
Informativni izračun je pokazal 7 eur/mesec nižjo položnico.
Ker pa sem se odločila, da strošek še znižam, sem začela dosledno ugašati luči, sušilec uporabljam samo še za dosuševanje – skoraj suho perilo poberem z vrvi in v sušilcu samo še do konca posušim. Kuhinjski bojler imam izklopljen, itak se posoda pere v pomivalcu, če pa je kaj mastnega v pomivalnem koritu, pa raje segrejem manjšo količino vode na štedilniku.
Račun je tako cca 25 eur nižji kot prej pri Elektru, se parvi, da me je menjava distributerja vzpodbudila k varčevanju z elektriko.

Toliko zadovoljnih na enem kupu že dolgo ni bilo brati. Hvala!

DVOJINA JE ZAKON!

kako na plin. lahko zamenjaš tudi če kuhaš na plin in ti v bloku dobavlja plin kaj vem plinarna Lj, Mb,……….[/quote]

Ja tako nekako.

http://www.poceniplin.si/

Menjali že lani ob akciji, ko smo prvi mesec imeli elektriko za 1 €. Nato pa občutna razlika.
Pri Elektro smo imeli pred lansko julijsko podražitvijo mesečno akontacijo 45 € + vsako leto še doplačilo poračuna (!!!) in to za vsaj en obrok še. Pri Gen-i plačujemo po mesečni dejanski porabi in položnica ni presegla 37 €, največkrat pa je okoli 33 ali 34 €. Poračuna ne bo nobenega, ker javljamo vsak mesec.

Elektro nam je ob podražitvi (lani julija) akontacijo dvignil na 49 €. Nam se prihranek zelo pozna, ker smo večji porabniki nižje tarife. Groba ocena: na leto prihranim približno 180 €, pod pogojem da elektriko trošim popolnoma isto kot prej.

Jaz se tudi čudim temu presilnemu navdušenju nad Gen-I. V več kot enem letu nisem opazila nobene bistvene razlike v položnicah, poleti je 1-1,5 evro ceneje, jesni, pomladi in pozimi je pa isto kot prej pri Elektro. Gretje imam na plin. Zahvaljujem se vsem višjim silam, da nisem šla za plin h Gen-I!

Danes so mi namreč pri Gen-I po 2,5 mesecih odpovedali pogodbo zaradi dveh neplačanih položnic v skupni vrednosti 39 evrov. Dva dni nazaj so me poklicali, jim razložim situacijo – nobenega posluha, tip je lajnal eno in isto, kot da je posneta kaseta. Ker sem samska in že dolgo brezposelna, socialne pomoči pa mi niso odobrili, sem Gen-I še v mailu lepo prosila, če lahko počakajo 14 dni, da dobim en honorar preko avtorske pogodbe in vse plačam, ker trenutno komaj spraskam denar za hrano in si resnično nimam nobene možnosti sposodit denarja. Danes prejmem ta dopis o odpovedi pogodbe – moje ustne in pisne prošnje zaradi finančne stiske niso šljivili pet posto.

Glavno, da se lahko na vsa usta hvalisajo po cajtngih, kakšne astronomske dobičke kujejo. Grem nazaj na Elektro, v ceni ne bo bistvene razlike, v preteklosti pa so me vsaj pustili dihat dlje kot 2 meseca, če sem kdaj zamudia s plačilom položnice.

koda za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust, če postanete njihov naročnik: 0BC9F4

Kako je lahko poceni elektirka si brez težav izračun naredite tudi na tej spletni strani http://svetovalec.pozitivnaenergija.si/poceni-elektrika

Lepo so me zvabili, da sem zamenjala destributerja, sedaj pa imam vsak mesec višji račun, tako sem po pol leta prišla na isto tarifo kot pri Elektru Lj. in se samo sprašujem, če ne bo naslednji mesec še večji račun…

Ponovno akcije v medijih poceni elektrika pol v hoferju poceni zelena energija…. 1 mesec zastonj pol pa verjetno vedno visje da sevta akcija pokrije. Ima kdo izkusnje da kdo prekinil po 3 mesecih pogodbo in ali je pol moral kaj vec placati zato…saj namrec ni vezave tak da pol lshko ze po 1 mesecu gres stran. Hvala za odgovor… bodite realni v odgovorih ne vem kaj bistvenega prihranka ne more biti ali…

Sam sem tudi prestopil na GEN-i, že takoj ko je bilo možno. Kar je pri tem pomembno je to, da je treba konkurenci pomagat, saj so nekaterim zrasla velika KRILA.
Tako so nekoč pri elektro gorenjska začeli zaračunavati izdajanje računa, pa nabili dodatek za previsoko porabo…Elektro LJ je nabil malo tarifo za 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

Je pa res, če bi nam nov ponudnik dal (katerikoli že) 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenejše elektriko, je na koncu pri položnici težko pričakovati velik izplen, energija je samo ena postavka. Dejstvo je namreč, da živimo v državi, kjer pri vsaki stvari plačujemo še marsikaj (voluharje), nakar nakar na vse to še pride davek. Torej, naredili so na navidezno možnost izbire, da pa prijatelji ne bodo prikrajšani (oz. so dobili še veliko več), pa so nabili eno poplavo postavk. Npr. nikakor ne razumem, zakaj mora 2 milijona Slovencev plačevati elektriko peščici posameznikov, ki so naredili biznis iz sončnih elektrarn. Oziroma so celo oni to spravili v zakon. A se temu lahko reče enakost pred ustavo?

Še ena aplikacija za izračun kako se doseže poceni elektrika http://www.porabimanj.si/poceni-elektrika, če koga zanima.

New Report

Close