Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jaz sem fenomen

Jaz sem fenomen

Vse bolj se mi zdi, da sem čudežni otrok in fenomen. Sem večna optimistka in velikokrat nisem razumela zakaj drugi niso .Mon me je malo razsvetlil.
Imam tri otroke in jih spodobno preživljam z možem, čeprav imamo na osebo 36{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne mesečne plače. Če ne bi v šoli rekli, da je subvencija za malico za socialno šibke družine, si sploh ne bi mislila,, da smo to mi. Privoščimo si morje, pozimi gremo ene 2x smučat, skoraj vsak mesec 1x na pico, kdaj pa kdaj kopat v toplice.
In sem tuhtala kako da drugi ne zmorejo. Moje ugotovitve: Perem samo za vikend, v povprečju tri stroje. Vsi živi in zdravi in tudi ne smrdimo.
V trgovino grem 1x na teden in ne letam vsak dan, tako ne kupujem nepotrebno in tudi izgubljam čas.
– Nobeden ne kadi
– Pridelam nakaj lastne zelenjave, pijem ogromno vode, sokov razen sirupov ne kupujem.
– Kuham s tistim kar imam doma, nikoli nimamo ostankov. Če ostane pojemo za večerjo.
– Nikoli ne kupim nov avto in nikoli na kredit. Za drugega šparam ko je prejšnji še ok.
-Z avtom se ne vozim brezveze, uporabljam tudi dežnik in škornje.
-Pozimi imamo zakurjeno na zdravih 19-20 stopinj

Imamo se fino in ne morem razumet jemračev. Lep pozdrav od hapice.

bistveno vprašanje: plačuješ najemnino – kredit za nepremičnino ali živiš v hiši staršev? Seveda ni nič narobe, če živite skupaj s starši, le 300€/mesec imate več na razpolago

hmmm nekam slutim, da se bo ta tema razvila v tekmovanje, kdo ima manj

nekaj si pozabila…
kje pa živite?
pri starših v mansardi, je tako?
ker če bi morala še 500 na mesec dat za najemnino in stroške, bi malo drugače čivkala…

drugače pa…
jaz sama porabim toliko kot vas pet skupaj… je pa le fajn, če si lahko privoščiš…

mi smo sicer finančno na boljšem, ampak živimo pa popolnoma isto kot vi, z izjemo nekaj več počitnic.
in tudi jaz, ko berem tale MON, včasih kar ne morem zapreti ust od presenečenja nad navadami ljudi, takšnimi in drugačnimi.

res si fenomen

Živimo v lastni majhni hiši, res pa je da sem jo podedovala. Je pa stara 100 let, tako da smo jo morali temeljito obnoviti in jo po malem še sedaj. No tako da najemnine pa res ne plačujemo.

s tem se strinjam, ampak privoščiti si je zelo širok in po moje celo abstrakten pojem, ki ga vsak dojema drugače

Zdaj razloži še, kako bi piskala v podnajemu v nekem bloku brez vrta. Da vidimo fenomen.

S 300€/mesec, kolikor dam za kredit za stanovanje, bi si lahko že marsikaj privoščili… treba je pogledat celo sliko. Ves vaš luksuz (čeprav ga ni veliko), bi odšel, če bi imeli še ta strošek

Se strinjam s tabo, da se z malim da. Tisti, ki mislite, da so hiše zastonj pa se motite. V tako staro hišo je ogromno vlaganj.
Jaz prihajam iz dosti slabših razmer. Mama samohranilka z zajamčeno plačo, če jo je sploh dobila. Delali smo tako kot ti avtorica. Samo počitnic pa ni bilo.
Pranje ob poceni elektriki, nič gostiln,pili domač čaj, vodo.
Sem pa vesela, da sem prišla dosti na boljše. Da ni treba več tako gledat na vsak cent.
Je pa res, da se da preživet brez dragih avtov, brez pedikur, brez manikur, brez dragih frizur, ni treba imet znamk … pa gre.
Ne bom pa rekla, da je bilo fajn, ne ni bilo. Zdaj mi je fajn, ker imam sicer podpovprečno plačo, ampaka znam varčevat, delat po pameti in potem ostane tudi za počitnice, dopuste. T

Ti pa davkov za nepremičnino ni treba plačevati in vzdrževati stanovanja ali hiše. In ker nimaš nič lastnega, imaš lahko večji otroški dodatek.

Ampak čudežni otrok pa že nisi :-).
Fenomen je pa lahko marsikaj … jaz se ne bi s tem hvalila v javnosti.

…ga pa pač nimajo… A pol se ne bi smela oglasit? Pojdi pa še ti živet v 100 let staro hišo.

NE VOZIS SE OKROG S CARRERO IN GRE ISTO LEPO!!!!!!!!!!!!

Sklepam, da je bila hiša obnovljena, ko še nista imela treh otrok. Ponavadi pa naprej pridejo otroci in se je treba zakreditirat, da jim omogočiš streho na glavo. Pa si tam. Ti si hišo podedovala in si jo lahko verjetno obnavljala postopoma. Ergo, nisi fenomen, tu je vsa razlika.

nisi fenomen ampak navadna socialna podpiranka, ki je podedovala hišo.
na mesec dobiš 240 evrov socialnih otroških dodatkov, vrtca si plačevala nekaj minimalnega, malico imajo otroci v šoli zastonj. dobiš celo dodatek za veliko družino, s čimer pokriješ stroške zvezkov in ostalega materiala.
Ko boš pa hišo sama kupila in sama preživljala otroke, se pa oglasi.
Je pa sicer fajn, da si povedala. Ker tukaj vsi mislijo, da socialo dobivajo samo samohranilke.

ckvc, mogoče je pa avtorica razmišljala v stilu najprej štalca potem pa kravca. In je najpre poskrbela za streho nad glavo potem pa sta šla delat otroke.

Tokrat se pa strinjam z Yo!


@avtorica
– podedovala si hišo – to je bistveno! Poleg imaš vrt, otroka pred hišo in v okolici sproščeno igro.

Bistvena razika. Bistvena!

Da si pa danes skromen in racionalen je pa nekaj najbolj normalnega. Tudi jaz sem pa imamo mesečnega prihodka 3000€.

Vsa pohvala tejle fenomenalni ženski!

Se pa sprašujem, če bi vsi ljudje razmišlali isto bi se naš razvoj ustavil že pri leseni žlici. Za ka pa razbimo rosfrajasto, če kamot jemo z leseno???

Pismo rosno, a nove avte lahko samo nekateri vozijo, recimo šejki in predsedniki???

Če delam pol delovni čas želim živeti dostojno! Vsaj enkrat v življenju bi rada imela nov avto, res lepo obleko …. Čas in denar za otroke… Na dopust šla še kam dugam kot v prikolico ali apartma ….

No midva z možem sva še sama, pozimi imava tudi midva samo 20 stopinj, ker več je predrago, vedno perem in likam za vikend, luči nama ne gorijo za brezveze, računalnik in tv ko se ne uporaljata sta sklopljena, počitnic si nisva prvošila razn poročnega potovanje ker nama ne znese, imava približno enako plačo to je malo manj kot 800€ od tega gre za najemnino in stroške 700€. Moj bencin za v službo me znese nekje 250€ na mesec, in možev 200€, nekaj malega vsak mesec prišparava za hude čase, ostalo imava za preživet, in po pravici povedano ne upava imeti otrok ker ne vem kako bi potem živela. Tako da ne vem kako je tebi ki si tak fenomen ampak nismo vsi zapravljilci ampak imamo drugačne stroške. Vrta pa žal nimam ker živim v bloku in v trgovino hodim enkrat na mesec po špezo, ostalo ne, pijeva pa samo vodo brez sokov.

aja pozabila sem dodati da so pozimi stroški večji ker plačujeva za ogrevanje

Ona ni nič poskrbela, ona je dobila. Jaz pa sem štartala z nule in poznam razliko med gradnjo in obnovo.

Se strinjam. Večina zamolči socialne transferje in ne razume, da nekateri plačujemo vrtec na polno.

Jej kaki ste.
Čudež je želela povedat, da se da tudi s skromnostjo preživet.
Dejstvo je,da poznam kup ljudi, ki jokajo kako so ubogi, ampak morajo imeti nov avto pa ne za 10.000, ampak za 20.000 in posledično konkreten kredit.
Potem morajo it smučat, kar je čisto ok, ampak oni morajo it smučat v tujino pa imet novo opremo. Da se smučat doma, smučišča imajo sezonske karte po 100€ (ROgla recimo), na sejmih se pa da dobit odlično rabljeno opremo. Samo za nekatere to seveda ni ok. POtem pa jokajo kako nimajo nič denarja.

Mi ni jasno res zakaj se tako ceni ta skromnosti in se nad vsem kar ni iz Kika zmrduje. Pa ja je lepo si kaj privoščit in zakaj si ne bi. Stalno se pljuva po potrošništvu, ampak če nekdo živi v skladu s svojimi zmožnostmi in si takrat, ko lahko kaj privošči to tudi kupi, pa bi vsi zaradi foušije dol padli.
Meni je lepo it na kakšen hrib, lepo ma mi je tudi it v šoping in potem povsod bereš kako je folk po trgovskih centrih, ja kam pa naj gre po nakupih…na Luno za vraga.

New Report

Close