Najdi forum

substitol na suboxson

zdravim se metadona z substitolom…jemljem ga 80mg dnevno 1/3 rdeče kapsule pribljižno…zanima me koliko dni mora miniti da preklopim na suboxson ki ga nameravam jemati zadnjih par dni…substitol jemljem že dober teden in sedaj nameravam narediti prehod, vendar vem da zaradi različnih substanc v omenjenih tabletih mora miniti vmes nekaj dni da lahko pričnem z suboxsonom, ker se ne nameravam telesno navaditi še na kako drugo substanco…prosim za zanesljiv in hiter odgovor, ker sem substitgol nazadne vzel včeraj in že čutim odtegnitvene sindrome metadona ki bodo verjetno trajali še dobrih 5 do 7 dni glede na to da ga ne jemljem več kot teden dni.hvala za vaš odgovor LP!

Prenehaj z vsem,kaj iščeš pomoč!!!! Kakor si začel z vsem,tako prenehaj,kriza
pa valda more bit,ja kako se pa predstavljaš? Kaj ti ni jasno??? Če imaš željo,
da se skineš,bo treba stisnit zobe,ne išči zamenjave ene droge za drugo
Pa veliko uspeha ti želim!!!

Nujna pomoč…
Tudi sam sem pred leti, ko sem nehal “prešaltal” iz Metadona, nato Substitol in na koncu Suboxone. (Substitole in S.xone sta pravzaprav podobni zadevi)
Suboxone je bil predstavljen kot”naslednja velika stvar” (pfff) ker ga je težko zlorabljati (beri: ni si ga mogoče
vbrizgati oz. ob takšnem vnosu ne deluje)
Če bi rad poslušal moj nasvet…
Tvoj post je iz 11. septembra, danes smo 17. Če si potrpel ta čas, je menjavanje
zdravila nepotrebno, skozi najhujše si (skoraj?) že šel.

Pa da ne zaidem preveč.
Kot se spomnim, sem sam čakal 3 dni (počakaj vsaj 48h), po dveh neprespanih nočeh (in kar je še opijatskih
odtegnitvenih sindromov ). Če bi počakal še dober teden (lahko je to reči sedaj, seveda) bi
bilo vsega skupaj konec, tako pa res samo zamenjaš odvisnost.
Ok, to ti ne pomaga, in reči “počakaj še nekaj dni” je zadnja stva, ki si jo želiš slišat.
(in, za vse, ki nikoli niso šli skozi opijatsko odtegnitvenost -nerazumljiva)
Še en nasvet. Proti koncu svojega “zdravljenja”, sem dobival 2mg tablete.
Za cel teden. Nato sem si sam, brez posvetovanja z zdravnikom (ampak po mnogih posvetovanjih in debatiranju po raznih forumih) napravil načrt: Razpolovljena tabletka 1mg 3 dni, nato 3 dni 0,5 mg, en dan brez in še zadnji dan 0,5. Postopoma, z zelo malo
pritiska in odtegnitve na telo.
“Kriza” Suboxona v primerjavi z Metadonom je zelo blaga.
Opijati so drek, en velik topel, zlagan mehurček navidezne udobnosti.
Upam, da si ok in piši še kaj.

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo,

trenutno jemljem 35mg metadona in bi rada zamenjala sub. zdravilo za bubrenorfen . Zanima me, koliksen mora biti casovni razmak od zadnjega odmerka metadona, da bi bubrenorfen zacel optimalno delovati.
Prosim za cimprejsni odgovor.

New Report

Close