Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kje še dobiti majčke na preklop oziroma benkice za dojenčka?

Default avatar

mama na novo

Ko sem v nosečnosti iskala majčke na preklop oziroma benkice, sem jih našla edino v babycentru. Zdaj vidim, da bi jih morala še nekaj kupiti, pa me zanima, če ste jih pred kratkim morda videli še kje v Ljubljani, razen v BC. Najlepša hvala za odgovore.
Default avatar

dost nova mami

Eno vprašanje? Kaj ti bodo? Jaz sem jih imela doma okoli 50 (dobila sem jih z vseh koncev) in ti povem, da sem jih punčki oblekla dvakrat, trikrat. Meni so bile čisto nepraktične z več vidikov. Raje kupuj bodije.
Default avatar

mamanajstnika

Pred 15 leti sem jih kupovala v Tosami Domžale, ne vem kako je danes s tem.
Default avatar

baby center

V baby centru jih imajo, raznih barv, vtorcev, iz bambusa...

meni pa so prišle prav. npr, pod žabice z naramnicami so se kar obnesle
Default avatar

mama na novo

'dost nova mami', imela jih bom zato, da jih bom oblačila otroku:) No, brez heca, jaz tamalo pač oblačim v bodi (zdaj res s kratkimi ali brez rokavov), čez ji pa oblečem še benkico in hlače. Tamala je bolj zmrznjene sorte, stanovanje pa ni preveč vroče, tako da večinoma potrebuje dve plasti oblačil. Ker pa zadnje dni precej poliva, ji benkico pogosto menjam in bi jih rada še nekaj kupila.

'mama najstnika', hvala za namig za tosamo.
Default avatar

iz starih časov

Dokler ni bilo bodijev smo otroke oblačili v majice na preklop, med oblačenjem so doječki še kravce popasli pa je bilo za vse prav. Ne pa zdaj. Samo da je na izi, pol pa en kup problemov z motoriko.
Default avatar

upam da pomaga

sm jih videla v Nami, gor na najvišjem nadstropju, pri igračkah imajo nekaj oblekic za male... so pa večinoma enobarvne in bombažne
Default avatar

creativa nepr.

iz starih časov je napisal/a:
Dokler ni bilo bodijev smo otroke oblačili v majice na preklop, med oblačenjem so doječki še kravce popasli pa je bilo za vse prav. Ne pa zdaj. Samo da je na izi, pol pa en kup problemov z motoriko.
Ker ni bilo alternative.
Zdaj pa je in tudi sama se vprašam, kdo se še matra s temitotalno nepraktičnimi majčkami na preklop?

Pa zakaj bi si življenja ne dali na izi? Daj mi tu en razlog navedi...

Tadrugega pa še: kakšna je povezava v motoriki dojenčka z oblačenjem majčk na preklop?

Ene res pljuvate take, da niso za nikamor
Default avatar

Topsy

creativa nepr. je napisal/a:
iz starih časov je napisal/a:
Ker ni bilo alternative.
Zdaj pa je in tudi sama se vprašam, kdo se še matra s temitotalno nepraktičnimi majčkami na preklop?

Pa zakaj bi si življenja ne dali na izi? Daj mi tu en razlog navedi...

Tadrugega pa še: kakšna je povezava v motoriki dojenčka z oblačenjem majčk na preklop?

Ene res pljuvate take, da niso za nikamor
Tudi jaz sem pri vseh treh uporabljala majcke na preklop plus bodije na preklop. Ce dobro pogledas te nove bodije, boste ugotovile, da so spredaj vsi zelo odprti. In sem dala spodaj eno benkico plus (groza, a ne), povijalko. In ko se je pokakala, sem zamenjala povijalko in ne vsega ostalega.
Default avatar

creativa nepr.

saj meni je v bistvu vseeno, v kakšne cunjice kdo koga oblači...ampak še vedno trdim, da je bodi na preklop veliko bolj praktičen od majčke. te majčke nenehno lezejo nekje ven, mendtem ko klipsne na bodiju bodi obdržijo na telescu...ne vem kje je bodi bolj odprt od majčke z dvema trakcema???? saj se zapenja po celi dolžini...vsaj tisti od hm pred 7 leti so se...
Default avatar

lghl

Imajo jih v Nami v 5. nadstropju mislim da so okoli 3 eur, bombažne v različnih barvah.
Default avatar

Topsy

saj meni je v bistvu vseeno, v kakšne cunjice kdo koga oblači...ampak še vedno trdim, da je bodi na preklop veliko bolj praktičen od majčke. te majčke nenehno lezejo nekje ven, mendtem ko klipsne na bodiju bodi obdržijo na telescu...ne vem kje je bodi bolj odprt od majčke z dvema trakcema???? saj se zapenja po celi dolžini...vsaj tisti od hm pred 7 leti so se...
Majčka se prekriza zadaj in ima spredaj zaprto do vratu. Bodi se kriza spredaj in je odprt spredaj, kjer se kriza.
Default avatar

namne

Jaz sem tudi za bodije. Res so nekateri precej široki in potem precej odprti spredaj, ampak tisti ožji modeli, ki jih npr. dobiš tudi v ELeclercu in pa Clarovi iz BC so definitvno ožji in niso tako odprti spredaj. Majčke sem uporabljala samo, če je bila res nuja in mi je ostalega zmanjkalo.
Default avatar

kaj ji

KIK; bile so po 2,2€. zadovoljna z njimi! so pa zelo praktične za mulčka, vsaj meni so bile
Default avatar

kaj ji je

KIK; bile so po 2,2€. zadovoljna z njimi! so pa zelo praktične za mulčka, vsaj meni so bile
Default avatar

creativa nepr.

Topsy je napisal/a:
Majčka se prekriza zadaj in ima spredaj zaprto do vratu. Bodi se kriza spredaj in je odprt spredaj, kjer se kriza.
evo, moje so se vezale spredaj....pa ga potem tisti mašenčki ne tišijo ko leži? no, saj povedat ne more :))))
Default avatar

VViillaa

Pikapolonica. Lepe. Meni so bili bodiji tudi bolj praktični.
Default avatar

Topsy

Topsy je napisal/a:
evo, moje so se vezale spredaj....pa ga potem tisti mašenčki ne tišijo ko leži? no, saj povedat ne more :))))
Stare benkice so se vezele zadaj. Po starem si dal dve, ena se je vezala na desno ena na levo. Glede na to, da naše nikoli niso imele niti odtisov na kozi, bi rekla, da jih ni prav žulilo. Pa so nam dale vedet, ko/če jim kaj ni pasalo.
Default avatar

milonca nepr.

jaz sem uporabljala vse. Navadne bodije, bodije na preklop, navadne majčke in majčke na preklop - pač v različnih kombinacijah.

Odvisno, kako je kdo navajen in kako se komu zdi praktično.

Majčke na preklop pa sem videla v Kiku, jih imam nekaj, so zelo kvalitetne in lepe, tudi malce debelejše, naša je nosila spodaj bodi, nad tem pa majčko na preklop, ki se je križala na trebuhu, ne na hrbtu. Je to bolj praktično.

Bodije na preklop pa imajo v H&M.