Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kdo je dolžan kriti strošek

Default avatar

Kokica_slana

Kdo krije stroške prepisa vozila, prodajalec ali tisti ki avto kupuje? Po logiki. Kupujem avto in ko ga bomo šli prepisat ne vem a sem dolžna to pokriti jaz ali ne. Gre za majhen znesek ampak vseeno. Hvala.
Default avatar

dogovor

Stvar dogovora. Davek od prodaje plača prodajalec, ostali prepis kupec. Pa tudi to ni nujno.
Default avatar

k.anja

Ne razumem o kakšni logiki govoriš.
Po logiki, boš prepisala avto nase. Ne vidim razloga, da bi to plačal prodajalec. Prodajalec plača le dajatve,..odjavo.
Default avatar

iz prve roke

Vse se uredi na enem mestu in takoj (recimo na tehničnih pregledih)
Vsak svoje plača svoje stroške.

Prodajalec plača odjavo vozila (cca 11,50 €)
Kupec plača prijavo vozila (cca 19 €)

Prodajalec, ko izpolni obrazce, dobi vrnejen na transakcijski račun sorazmerni neizkoriščeni delež zavarovanja in cestnine.

Kupec pa plača zavarovanje in cestnino sorazmerni delež do veljavmnosti tehničnega pregleda.

Registrske tablice ostanejo na vozilu. Inse lahko že takoj odpelješ z urejenimio dokumenti.
Default avatar

plačaj

Zadeva ni zakonsko določena po mojih informacijah in kot taka je stvar dogovora.
Default avatar

iz prve roke

vidim, da so se vmes že oglasile same nevednice, ki so mogoče kupovale rabljene avte pred 10-imi 20 leti :))))
Pol pa trosijo neumnosti tukaj, nobenih davkov ni, ne dajatev, ne overjenih podpisov...
tako je kot sem zgoraj napisal... vse je urejeno v 20 minutah pač odvisno od vrste in kako hitro izpolniš obrazce, kupoprodajno pogodbo....
Default avatar

iz prve roke

no, stvar dogovora je tudi, da ti nekdo kupi novega mercedeza v salonu, vse plača zavarovanje, cestnino avto registrira na tvoje ime in tebi ni treba dati niti centa zato. ha-ha-haaaaa

V realnosti in zakonsko je pa tako kot sem napisal...
Default avatar

cupeC

iz prve roke je napisal/a:
no, stvar dogovora je tudi, da ti nekdo kupi novega mercedeza v salonu, vse plača zavarovanje, cestnino avto registrira na tvoje ime in tebi ni treba dati niti centa zato. ha-ha-haaaaa

se to lahko uredi kar na sejmu rabljenih vozil?
Default avatar

tako je

Copy paste

Prodajalec in kupec prepis opravita osebno

Še vedno je torej treba skleniti prodajno pogodbo. Novost je, da podpisa prodajalca na prodajni pogodbi ni potrebno overiti.

Po podpisu prodajne pogodbe se morata prodajalec in kupec osebno zglasiti na upravni enoti ali pri ponudniku, ki ponuja tehnične preglede vozil.

S sabo morata imeti veljavne osebne dokumente, na podlagi katerih se opravi identifikacija obeh strank.

Če prepis opravljata na upravni enoti, mora kupec predhodno urediti tudi zavarovanje vozila. Če se prepis opravlja pri ponudniku tehničnih pregledov, pa lahko kupec vozilo zavaruje tudi tam.

Prodajalec mora vozilo odjaviti, kupec pa prijaviti

Po novem mora prodajalec vozilo odjaviti iz prometa. Ob tem dobi povrnjen tudi sorazmerni del cestnine.

Kupec mora nato vozilo prijaviti nazaj v promet. Tako odjava kot prijava vozila se izvede ob samem postopku prepisa.

Poleg tega mora kupec plačati cestnino ter vozilo zavarovati. Če je zavarovanje uredil že prej, mora predložiti potrdilo o zavarovanju.

Če želi kupec registrirati vozilo na svoje ime, mora imeti za to vozilo tudi veljavno vozniško dovoljenje.

Če veljavnega vozniškega dovoljenja nima, mora določiti "uporabnika vozila". Ta mora imeti veljavno vozniško dovoljenje za to vozilo. Uporabnik vozila je skupaj z lastnikom vozila vpisan v prometno dovoljenje, zanj pa veljajo iste določbe zakona, kot veljajo za lastnika vozila.
Default avatar

nekupovalka

cupeC je napisal/a:
iz prve roke je napisal/a:

se to lahko uredi kar na sejmu rabljenih vozil?
Verjetno ne, če ni tam kakega okenca za prepise vozil.

Drugače pa vse urediš na enem samem okencu v 15 minutah, potrebuješ samo svoje osebne dokumente in dokumente od avta. Tudi pogodbo sprintajo tam, ni treba nič komplicirat. Strošek je par evrov. Pri meni ga je poravnal prodajalec.
Default avatar

k.anja

Madonca, odgovarjate na nekaj, kar sploh ni nihče vprašal. Je to funkcionalna nepismenost ali kaj?
Default avatar

kokica_slana

k.anja je napisal/a:
Madonca, odgovarjate na nekaj, kar sploh ni nihče vprašal. Je to funkcionalna nepismenost ali kaj?
Se čist strinjam. Vprašala sem nekaj in dobivam kar ene neumesne odgovore, še zdaj mi ni jasno kdo naj bi kril STROŠKE PREPISA VOZILA IZ ENEGA LASTNIKA NA DRUGEGA
Default avatar

kokodaaak

kokica_slana je napisal/a:
k.anja je napisal/a:
Se čist strinjam. Vprašala sem nekaj in dobivam kar ene neumesne odgovore, še zdaj mi ni jasno kdo naj bi kril STROŠKE PREPISA VOZILA IZ ENEGA LASTNIKA NA DRUGEGA
Ti si pa res ena kokoš in to še slana povrh :)))

Prvič take stvari sprašuješ tukaj na MON-u, namesto da bi sama vprašala strička googla, ki bi ti ven vrgel zakon, kaj se plača in kaj ne in kaj kdo plača!
Potem pa si še tako nehvaležna kokoš, da rečeš tistim, ki so se potrudili in odgovor poiskali namesto tebe na netu ali pa so povedali iz lastnih izkušenj kaj kdo plača, da so ti dali neumestne odgovore :)

Taki kot si ti, samo kvarijo tak forum, zato je tudi resnih odgovorov vedno manj. Sedaj jih bo pa še manj.

pa še lepo kokodakaj naprej :)))
Default avatar

eh

In potem take kure vozijo po nasprotni strani avtoceste in fentavajo ljudi.
Default avatar

zzzzzzzzz

eh je napisal/a:
In potem take kure vozijo po nasprotni strani avtoceste in fentavajo ljudi.
Zeeeeh.