Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dan ko ste prišle domov iz porodnišnice

Dan ko ste prišle domov iz porodnišnice

Mamice, mi lahko opišete dan ko ste prišle domov iz porodnišnice in s seboj prinesle malo štručko? Kdo vas je prišel iskati v porodnišnico? Ste šle k staršem domov, v vajino hišo/stanovanje? Kako je bilo z “pijanico” za otročka? Malce mi prosim opišite kako je izgledalo. Hvala

men se zdi popolnoma neodgovorno, da se ga nažreš

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Po naju je prišel mož- DOma nas je pričakala babi, moja mami, in sicer s kosilom.Stanovanje je bilo pospravljeno, dišeče, polno balonov (baby boy in wellcome little baby), s stropa je visela kartonasta štorklja, ki visi še danes, v otroški posteljici pa babičina vizitka z denarjem in ganljivim sporočilom …

O v živo se spomnim. Iskat naju je prišel mo, šli smo seveda v naše stanovanje. Mami mi je poslala breskov štrudel, se spomnim, da mi je pasalo, kot da ga še nikol v življenju ne bi jedla.

Tamala je spala, jaz sem šla najprej pod tuš, se zrihtat, nohte sem si uredila, vse, ni da ni…tak lep dan. No drugi dan se je pa začelo dretje:))) Hahaha, ampak smo prestali.

Ja, pijanka je pa bila do jutra. Vsi sorodniki in prijatelji, menda so se imeli super! In prav je tako. Otroka je treba zapit.

Šla domov s taksijem, ker je moj moral delati. V najemniško stanovanje, bila sama potem še par dni z dojenčkom. Pa mi je bilo čisto fajn.

Domov sem se pripeljala s taksijem, ker je bil mož v službi. V jedilnici za mizo je sedela moja mama (ki sicer ne živi z nami) in rekla: O, lej jo, kaj bo za kosilo?
Toliko, da sem odložila štruco, pa sem šla kuhat.

Bilo je prav te dni pred več kot dvemi desetletji, bila je trgatev. No. mož me je pripeljal domov (takrat še k staršem), iz vinograda so prišli, da so videli štručko in hajd nazaj delat 🙂 Mož tudi ni imel dopusta (sila razmer) in tako sem bila kar precej sama, a je bilo lepo. Drugič je bilo sredi zime, prišel me je iskat mož s hčerkico, še isti dan so pišli obiski (bili smo že na svojem), da so si štručko ogledali. S prvim delovnim dnem sem ostala sama (mož delat, mama predaleč), malo mi je bilo hudo, pa ne fizično, a je šlo.

sami alkoholiki

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Mož me je prišel iskat. Smo prispeli domov. Čakalo me je kosilo, ki ga je naredila tašča in moja mama. Tisti dan se ni pilo alkohola. Za to je mož poskrbel na dan poroda. So ga žurali pač.

lepo

Bravo,Mavrični!

Pa še butasto zraven!

v takih primerih bi moral posredovati csd

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Predlagam moderatorju, da se z zvezdico ali čim označi tema, kjer se oglaša mavrični, tako ne bom izgubljala časa z branjem, kajti kjerkoli te “srečam”, je tema in pogovor uničen.

Tudi jaz sem proti tem pijanicam.

Mamica vsa utrujena pride iz porodnišnice,deci ga pa pijejo vso noč.Halo????

Naj bo zabava tudi za mamico!

Ko je otrok star par mesecev,naj ga popazita babi in dedi in zabava naj se začne!

Pa naj se veseli še mamica zraven!

Pri prvem me je prišel iskat mož, po prihodu domov je skuhal kosilo, potem pa vzel še dodatni dopust, mi v vsem pomagal; hodil v trgovino, kuhal, me crkljal… ni da ni. Res so bili lepi prvi dnevi. Dedki in babice so prišli samo na kratek obisk in odšli.
Pri drugem sta prišla mož in takrat dvoletni sinček. Doma nas ni pričakal nihče, saj smo se hoteli navaditi biti skupaj kot družina. Mož je bil spet doma en mesec in mi pridno pomagal, da nam je lepo zalaufalo. Ker nihče od naju ne pije alkohola, pijank nikoli ni bilo.

Pa kaj ste ve to bebave, al kaj? Kakšen mož pijan??? mater no,. ponavadi se žura na tisti dan, ko žena rodi, ali najkasneje naslednji dan, če je pač porod popoldne ali zvečer. Porodnica leži v bolnišnici še najmanj 3 dni. V čem je problem?

Pri nas so ga žurali in to ne samo s frendi, ampak s celim sorodstvom vred, do jutra. Alko je tekel v potokih, pa kaj? A ste tle gor sami ozdravljenialkoholiki al kaj? zakaj imate toliko proti alkoholu? madonca, mone blesave.
No, mi tega problema nimamo, ne v familiji, ne pri prijateljih. Pijemo pa, normalno. Nikoli noben pijan, obnašanje vedno normalno, no na kakšnih žurkah pač še malo bolj veselo, pa kaj? Briga me za vas zatežen babe. Kako deci zdržijo z vami? Ja, no, saj ne, zato vas pa varajo.

Prišel me je iskat mož. Doma je bilo postravlljeno vse razen postelje. Takoj sva zamenjala postelnino, mož je skuhal kosilo in mi pomagal naslednje dneve. Bila je pozna jesen in si je vzel čas za naju. Sama zaradi vrtoglavic nebi zmogla…
Drugič sta prišla s prvim otrokom. Doma je pozabil oblačila za štručko. Zapeljal se je ponje 20 km. Doma je bil kaos, še mleka ni bilo v hladilniku. Spet si je vzel dopust in poskrbel za družinico.
obokrat so obiski prišli čez nekaj dni. Pijanke ni bilo.


Mi smo bili sami, on sicer ima staše, ampak niso kuhali za nas ali klaj podobnega.
Pravzaprav ni bilo nič posebnega. Le to, da sem vedno imela carski in je on opravil večino gospodinjskih del tite 3 dni po prihodu iz porodnišnice domov. Potem smo pa šli na stare tire.
Pač prat sem nosila po malem, namesto obešanja cunj sem uporabljala sušeilec tudi poleti, pomivalni stroj je laufal in nisem se sekirala, če ni bilo vse vsak dan pomito -po pleh, ker itak zaradi operacije nisem mogla.

Nekaj normalnega je da se ga fantje napijejo na dan rojstva in to je to. Ko te pride iskat je itak že trezen, pa dejte se že malo sprostiti no.

enkrat alko za vedno alko

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

to je daleččččččččč od normalnega

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Otroka so zapili isti dan, ko se je rodil. Ko sem prišla domov je bilo že vse pospravljeno. Po mene je prišel mož, ki je s tistim dnem začel z očetovim dopustom in koriščenjem dopusta, tako, da je bil doma cel mesec. Doma so me pričakali ožji sorodniki (babici, dedek in brat od moža s svojo ženo) – babici sta napolnili zamrzovalno skrinjo in skuhali kosilo ter poskrbeli za večerjo. Po kosilu sem se umaknila v zgornje nadstropje, ostali so po mili volji ostali kakor dolgo so hoteli – moževa mama je celo prespala 2 noči, ker se ima zelo daleč za peljat.
Ostale obiske smo povabili čez 2-4 tedne – odvisno od tega, kako blizu smo si.

Bolj butastega odgovora pa še ne.
Nisem zatežena, lahko bi ga žural, ampak mu ni bilo do pijančevanja. Je rekel, da raje zjutraj pride k nama v porodnišnico, kot da se ga nažira. Veš, mogoče zate nenormalno, ampak vsi pač ne iščejo vsak izgovor za to, da se ga nažrejo.
Tisti dan, ko sem rodila, je partner skupaj z najbližjimi odprl buteljko in nazdravil.
Po naju je prišel partner, doma so nas pa čakali tašča, tast, svakinja in svak. In po pravici povedano, jih nisem bila nič kaj vesela.

Zakaj bi bile bebave?

Res mi je neumno,da mora ženska ležati v bolnišnici in se zajebavati s tistim zoprnim dojenjem,deci se pa luštno imajo…

Zakaj ne bi bila čez par mesecev žurka še z mamico?

Zakaj moramo ženske nasrkavat,deci ga pa samo not vtaknejo in to je vse?

No,povejte,mi,čeprav sem zdajle zanalašč malo provokativna,ampak,pomislite,res je!

Nikjer nisem zasledila pravila, da ne bi smela biti žurka še za mamico….kar se mene tiče je komot lahko…
Zakaj pa si mamice te žurke ne naredimo oz si damo organizirat pa boste morale odgovoriti vsaka pri sebi.
Da pa bom zaj mulo pasla, ker sem jaz morala biti v porodnišnici, moj pa je pil doma – halo – kaj pa bi imela od tega, če bi bil doma zaklenjen v kleti in spal na žebljih, da se ja ne bi imel fino brez mene????
Vse kar sem pričakovala od njega je to, da zaradi pijanice, drug dan nima izgovorov za kak obisk ali kaj podobnega in da ne faše nobene poškodbe ali pljučnice (otrok je rojen pozimi), ker ne mislim hkrati negovat njega in otročka.

New Report

Close