Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ikea planer

Ikea planer

Pred dvema dnevoma sem spraševala glede nakupa kuhinje in gospodinjskih aparatov v Ikei. Dali ste mi dobre nasvete in zato se spet obračam na vas. V njihovem planerju si poskušam izrisat kuhinjo, vendar s tem programom nisva “kompatibilna”. Ali mora biti res 40 cm na vsaki strani od indukcije prosto? Kako imate vi? Jaz sem mislila na eno stran indukcije dati omarico, pa me opozarja, da to ni možno. Tja mi pusti dat edino pomivalni stroj, ki pa ga jaz ne morem tam montirat zaradi odtokov. Prav tako ne morem premakniti indukcije zaradi kamina.

Kako misliš, da ti “ne pusti”? Mene samo opozori, kako naj bi bilo (na primer tisti razmiki). Ampak če jaz hočem drugače, mi pa ne ugovarja. Katere elementa pa izbiraš? Grem pogledat…

No, saj pusti mi že, samo me stalno opozarja. Ali mora biti res tak razmak in zakaj? Je možno, da se potem omarica pregreva, zdaj se nam namreč ne, pa imamo pečico med elementi z obeh strani.

evo mene nazaj… 🙂

Sem šla pogledat in za probo dala v vrsto predalnik, element s predali spodaj in indukcijskim kuhališčem zgoraj in potem spet predalnik. Me opozori, da kuhališče potrebuje levo in desno 40cm odlagalne površine na pultu – da je tebi bolj udobno kuhat, ker lahko odložiš stvari. Kaj je pa pod pultom (predali ali pomivalni stroj) pa v tem primeru sploh ni pomembno. Malo nerodno bi za tistega, ki kuha bilo recimo, če bi štedilni bil povsem ob steni. Ampak, če so priključki takšni se tudi na to navadiš (moja mama ima tako že 30 let in še kar kuha vsak dan)

Ti si naredi tako kuhinjo, kot je tebi všeč in funkcionalno. Že tako se moraš ozirat na priključke in tam sklepat kompromise.

Če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj. Se ravno zabavam s planiranjem svoje nove kuhinje. 🙂

Mislim, da te ne opozarja zaradi pečice, ker enako opozorilo pride tudi, če imaš pod pultom element s 3 predali in zgoraj kuhališče.Jaz bom imela pečico v drugi visoki omari in me nič ne opozori, ko dajem zraven še eno visoko omaro. Skoraj sigurno te opozarja samo zaradi zaželjenega delovnega prostora na pultu levo in desno od kuhališča.

Se zabavaš?!?!? Meni je pa to tak stres, no, na splošno mi je nakupovanje stres;(((( Hvala za vse napotke. Me je čudilo, da ne pusti omarice zraven, ker konec koncev, saj je omarica tudi pult. Je pa res, da imam na eni strani indukcije zid, zelo nekomot, vem, ampak tako je. Srečno pri planiranju;)

Se zabavaš?!?!? Meni je pa to tak stres, no, na splošno mi je nakupovanje stres;(((( Hvala za vse napotke. Me je čudilo, da ne pusti omarice zraven, ker konec koncev, saj je omarica tudi pult. Je pa res, da imam na eni strani indukcije zid, zelo nekomot, vem, ampak tako je. Srečno pri planiranju;)[/quote]

Jaz v planiranju kuhinje zelo uživam. Sem tudi že večim prijateljicam pomagala pri tem. Zdaj moram samo še stuhtat, kako bo s financami. 🙂

Kar se tiče kuhališča čisto ob zidu, pa poglej, če lahko vsaj za 20cm odmakneš. Pod pult daš lahko na primer element PERFEKT 20×70cm s poličkami ali pa za vinske steklenice. Se 20cm pulta zelo pozna. Če nič drugega, ko imaš kakšno večjo posodo ali ponvo z ročajem.

Se zabavaš?!?!? Meni je pa to tak stres, no, na splošno mi je nakupovanje stres;(((( Hvala za vse napotke. Me je čudilo, da ne pusti omarice zraven, ker konec koncev, saj je omarica tudi pult. Je pa res, da imam na eni strani indukcije zid, zelo nekomot, vem, ampak tako je. Srečno pri planiranju;)[/quote]

Jaz v planiranju kuhinje zelo uživam. Sem tudi že večim prijateljicam pomagala pri tem. Zdaj moram samo še stuhtat, kako bo s financami. 🙂

Kar se tiče kuhališča čisto ob zidu, pa poglej, če lahko vsaj za 20cm odmakneš. Pod pult daš lahko na primer element PERFEKT 20×70cm s poličkami ali pa za vinske steklenice. Se 20cm pulta zelo pozna. Če nič drugega, ko imaš kakšno večjo posodo ali ponvo z ročajem.[/quote]
Še nekaj bi te vprašala. Na kakšno višino boš imela pul? Meni se zdi teh 90 cm prenizko, pa nisem med visokimi (172), se pri pultu čisto zgrbim, ko kaj kuham, pa sem mislila, da bi si dvignila z kakšnih 5 cm.

Jaz sem bolj med ta majhnimi (160cm) in mi bo višina pulta 90cm ustezala. Stara kuhinja ima višino pulta 85cm in je to meni recimo delno ustezno do rahlo prenisko, možu pa konkretno prenizko-on bi imel vsaj 95cm (ampak, ker pretežno jaz kuham, bo višina pulta prilagojena meni :-)). Če imaš ti občutek, da ti je 90cm prenisko, imej višino pulta na 95cm. Tukaj je pomembno le to kaj tebi ustreza, ne pa kaj pravijo “strokovnjaki”.

Sem v neki raziskavi o ergonomiji v kuhinji zasledila podatek, da naj bi bila optimalna višina kuhinjskega pulta 12cm nižja od komolčne višine uporabnika (razdalja od tal do pravokotno skrčenega komolca). Sem se šla za hec pomerit in bi bila zame optimalna višina pulta okrog 90cm. Sem imela torej kar dober občutek, kaj bi mi ustrezalo. 🙂

Se zabavaš?!?!? Meni je pa to tak stres, no, na splošno mi je nakupovanje stres;(((( Hvala za vse napotke. Me je čudilo, da ne pusti omarice zraven, ker konec koncev, saj je omarica tudi pult. Je pa res, da imam na eni strani indukcije zid, zelo nekomot, vem, ampak tako je. Srečno pri planiranju;)[/quote]

Jaz v planiranju kuhinje zelo uživam. Sem tudi že večim prijateljicam pomagala pri tem. Zdaj moram samo še stuhtat, kako bo s financami. 🙂

Kar se tiče kuhališča čisto ob zidu, pa poglej, če lahko vsaj za 20cm odmakneš. Pod pult daš lahko na primer element PERFEKT 20×70cm s poličkami ali pa za vinske steklenice. Se 20cm pulta zelo pozna. Če nič drugega, ko imaš kakšno večjo posodo ali ponvo z ročajem.[/quote]

🙂
Tvoje prijateljice imajo srečo. A delaš tudi za druge? Ste montirali sami?

Ja tudi jaz si ogledujem kuhinje v IKEI. Potreubujemo novo kuhinjo.

Lp

Sem se zmerila;)) Bo kar 95 zame, za moža bi bilo verjetno bolje malo višje, ampak on s tem sploh ne komplicira. En problem manj. Zdaj mi planer noče shranit že ustvarjene kuhinje. Mi komplicira, da mail ni pravi, pa sem v Ikea family in na ta mail dobivam tudi njihove ponudbe, če pa vtipkam številko kartice, pa pravi, da mail ni pravi. Me bo spravil ob živce. Pa tako lepe rumene stene sem naredila;))))

Sem se zmerila;)) Bo kar 95 zame, za moža bi bilo verjetno bolje malo višje, ampak on s tem sploh ne komplicira. En problem manj. Zdaj mi planer noče shranit že ustvarjene kuhinje. Mi komplicira, da mail ni pravi, pa sem v Ikea family in na ta mail dobivam tudi njihove ponudbe, če pa vtipkam številko kartice, pa pravi, da mail ni pravi. Me bo spravil ob živce. Pa tako lepe rumene stene sem naredila;))))[/quote]

Pa si se pred tem že registrirala v tem kuhinjskem planerju? Se pravi ali imaš že narejen profil? Če še nisi si v novem oknu še enkrat odpri planer in si ustvari profil (potrebuješ mail naslov in neko geslo) ter se prijavi. Jaz nikjer ne rabim vpisovat številke Ikea kartice. Ko boš imela svoj profil, pa pojdi nazaj tja kjer si risala in shrani v svoj profil. Imaš potem na njihovem serverju shranjeno za 1 leto. Vsakič, ko kaj popravljaš pa se ti na novo shrani (spet za eno leto). Upam, da bo ratalo. Sicer si pa zdaj že tako ali tako vse naštudiralo in boš hitro naredila na novo, če bo treba. 🙂

P.S. Stene bi pa jaz tudi rumene! 🙂

Jaz v planiranju kuhinje zelo uživam. Sem tudi že večim prijateljicam pomagala pri tem. Zdaj moram samo še stuhtat, kako bo s financami. 🙂

Kar se tiče kuhališča čisto ob zidu, pa poglej, če lahko vsaj za 20cm odmakneš. Pod pult daš lahko na primer element PERFEKT 20×70cm s poličkami ali pa za vinske steklenice. Se 20cm pulta zelo pozna. Če nič drugega, ko imaš kakšno večjo posodo ali ponvo z ročajem.[/quote]

🙂
Tvoje prijateljice imajo srečo. A delaš tudi za druge? Ste montirali sami?

Ja tudi jaz si ogledujem kuhinje v IKEI. Potreubujemo novo kuhinjo.

Lp[/quote]

Do sedaj sem to delala samo za poznane. Ikeine kuhinje žal še nimam, jo bomo pa sami montirali. Smo montirali že marsikaj iz Ikee, tako da me ni strah – navodila so super, vsi delčki priloženi. Pravzaprav bi brez težav vse razen visečih omaric lahko sestavila tudi sama. Pri visečih omaricah pa morata biti vsaj 2 odrasla. Kakšne manjše omarice in predalnike iz Ikee znata pri nas sestavit tudi otroka. Ta starejši je svojo prvo omaro (TROFAST stopničke) skoraj povsem samostojno sestavil pri 3 letih. :-)))

Sem se zmerila;)) Bo kar 95 zame, za moža bi bilo verjetno bolje malo višje, ampak on s tem sploh ne komplicira. En problem manj. Zdaj mi planer noče shranit že ustvarjene kuhinje. Mi komplicira, da mail ni pravi, pa sem v Ikea family in na ta mail dobivam tudi njihove ponudbe, če pa vtipkam številko kartice, pa pravi, da mail ni pravi. Me bo spravil ob živce. Pa tako lepe rumene stene sem naredila;))))[/quote]

Pa si se pred tem že registrirala v tem kuhinjskem planerju? Se pravi ali imaš že narejen profil? Če še nisi si v novem oknu še enkrat odpri planer in si ustvari profil (potrebuješ mail naslov in neko geslo) ter se prijavi. Jaz nikjer ne rabim vpisovat številke Ikea kartice. Ko boš imela svoj profil, pa pojdi nazaj tja kjer si risala in shrani v svoj profil. Imaš potem na njihovem serverju shranjeno za 1 leto. Vsakič, ko kaj popravljaš pa se ti na novo shrani (spet za eno leto). Upam, da bo ratalo. Sicer si pa zdaj že tako ali tako vse naštudiralo in boš hitro naredila na novo, če bo treba. 🙂

P.S. Stene bi pa jaz tudi rumene! :-)[/quote]
Madonca, je videt, da si jih že kar nekaj splanirala;))) Hvala, sem se morala registrirat tako, kot da imam naslov v Italiji in imam že shranjeno moro rumeno kuhinjo;)))

New Report

Close