Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

letno vinjeto 2012?

Default avatar

kupim1

Z racunom
Default avatar

jaz tudi:-) a brez računa

Jaz ne rabim računa. Če boste odpeljali vaš stari avto na odpad, ga prodali..se priporočam.:-)
Default avatar

eh

Ne kupuj je, ker ti ne bo nič pomagala. Niti z računom, niti brez....
Default avatar

fda

eh je napisal/a:
Ne kupuj je, ker ti ne bo nič pomagala. Niti z računom, niti brez....
Kako da ne? Staro šipo z vijeto razbiješ, daš na zavarovalnico zahtevek z odrezanim delom šipe z vinjeto in voila, nova vinjeta.
Default avatar

eh

Ampak so pa tile darsovci tudi lopovi. Če šipo razbijem, dobim novo vinjeto, če dam avto reciklirat, dobim novo vinjeto. Zakaj ne dobim nove vinjete, če avto prodam? Ravno tako bi lahko dol strgala vinjeto, priložila dokazilo, da sem avto prodala in to je to. Dobiti bi morala novo vinjeto. Zakaj ne? Ker kradejo! Zakaj bi morala razbiti šipo, zakaj bi morala avto reciklirati, zakaj ga enostavno ne smem prodati? dars je ena sama umazana goljufija!!!
Default avatar

država odgovarja:

eh je napisal/a:
Ampak so pa tile darsovci tudi lopovi. Če šipo razbijem, dobim novo vinjeto, če dam avto reciklirat, dobim novo vinjeto. Zakaj ne dobim nove vinjete, če avto prodam? Ravno tako bi lahko dol strgala vinjeto, priložila dokazilo, da sem avto prodala in to je to. Dobiti bi morala novo vinjeto. Zakaj ne? Ker kradejo! Zakaj bi morala razbiti šipo, zakaj bi morala avto reciklirati, zakaj ga enostavno ne smem prodati? dars je ena sama umazana goljufija!!!
Odgovor (28.02.2011)
Uredba o cestninskih cestah in cestnini v 15. členu jasno določa pogoje in postopek ter dokazila, ki so potrebna za uveljavljanje pravice do nadomestne vinjete. V primeru prodaje vozila lastnik ni upravičen do nadomestne vinjete, saj se vinjeta lahko uporabi le za eno vozilo in mora biti izdelana tako, da se ob odstranitvi uniči. Iz slednjega izhaja, da je vinjeta vezana na samo vozilo, zato je potrebno v primeru prodaje vozila še neizkoriščen del nameščene vinjete uveljavljati v poslovnem odnosu s kupcem.