Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Iščem negovalko za nego na domu

Iščem negovalko za nego na domu

Pozdrav vsem,

potrebujem nasvet. Iščem negovalko za nego 90-letnega gospoda v Ljubljani. Pomoč bi potrebovali 2-3x tedensko, potrebujem pa nekoga, ki se s tem ukvarja oziroma je iz te stroke – pomoč pri osnovni osebni higieni, tudi klistiranju itd. Seveda bi mi prav prišla ugodna ponudba – vse, ki sem jih do zdaj kontaktirala, so nad 10eur/uro.

Če kdo koga pozna oziroma sam opravlja tovrstno delo, lepo prosim za kontakt.

Hvala vsem!

Jožica657

20eurov na uro se javljam

za klistiranje ne boš dobila nikogar za manj denarja.

Upam, da pri tolikšni brezposelnosti to ne bo problem in hitro najdete.

Kaj to pomeni ‘pomoč’? Da je pokreten, delno pokreten ali nepokreten?
Je razlika, če osebno higieno in klistir delno sam izvaja in se mu pri tem samo pomaga ali mora negovalka vse opraviti (ga obračati, premikati, vstaviti cevko, ga postaviti na školjko oz.mu menjati plenice in umivati.
Malo bolje opiši delovne naloge, pa boš dobila realno ponudbo.

ja, in najbolj glasne so osebe, ki še v življenju niso menjale plenice odraslemu človeku in nimajo pojma kako je to. ko boš pa to delala za preživetje se pa javljaj kokoš prepotentna!

Gospod je pokreten, vendar težko hodi/se premika. Da bi ga bilo potrebno nosit, ni. Prav tako nima vstavljenega katetra ipd, vendar ima probleme z odvajanjem – ne pomagata niti donat, niti sredstva za mehčanje, niti nič. zato smo pomislili na klistir, da bi mu to lahko olajšali. Če ima kdo boljšo rešitev jo z veseljem probamo. Torej potrebna je predvsem pomoč pri kopanju, čiščenju, saj živi s 74-letno gospo, ki že sedaj vsa ta opravila težko zmore sama.

Kar se tiče pa izjemno prijaznih sporočil (tako prepotentnih kokoši ipd) – ne razumem kaj ljudje počnete na internetu. Brskate za sporočili in ”pljuvate” po drugih. Če si za internetom ”skrit” pred ostalimi pogledi, ne pomeni d ase moraš obnašat manj vljudno, kot če si z nekom ”v živo”. Sledim sporočilom na tem forumu in opažam, da se pojavlja vse več takih, ki kakšen ”njim butast” komentar pokomentirajo samo zato, da lahko svojo jezo nad nekom znesejo. Dajmo bit ljudje, ne pa živali. Če komu ne gre, pa naj si prebere kakšno skripto o elektronski komunikaciji in si kaj zapomni. Pa brez zamere.

LP

Pozdravljeni, iz katerega dela LJ. ste? Kdaj bi rabili pomoč, dopoldan, popoldan, vikendi?

Sem z drugega konca slo in ti moram kar povedati da je tole nad 10 evrov kar zelo realna cena za tole delo. Za manj boš težko dobila strokovno podkovano, morda kakšno gospo ki se bo temu priučila. Za vse pametne ki govorijo o brezposelnosti pa samo tole : in ko gospodu bolj škoduješ – ker ne veš kako delati s klistirjem, ko ga s postelje dvigneš narobe zase in njega, ko menjaš planice starejšemu človeku in ga umivaš?! Ni vse tako kot pri dojenčkih ženske. Vsaj malo pameti in ne povsod metati brezposelnost – kajti soc. oskrbovalci so kar brezposelni. Zakaj ?! ker jemalci te pomoči vedno pravijo: preko csd so pa bolj poceni! Da, ker občine krijejo polovični ali manjši del so poceni. Kar pa si negovalka ki se s tem preživlja – kar je bil tudi namen soc. oskrbovalca izšolati – ne more privoščiti. Pa priti, opraviti svoje delo kot se šika in odgovorno – vedno še kaj postoriš čez uro – in je že težko kaj dodati za ta čas. Vsak na obeh straneh ima svoje želje, potrebe in odgovornost – uskladiti pa je potrebno. Tako da če želiš brez skrbi prepustiti to delo strokovno podkovani soc. oskrbovalki – cena nižja ne more biti, ker so bile cene že pred 2 – 3 leti 7 euro/h. V Ljubljani najbrž še več. Želim pa srečo pri urejanju tega, pa magari če potrebuješ in ne dobiš v okviru mat. možnosti – CSD kontaktiraj za kako uro v tednu na dan.

Mogoče bi mu dajali spasirano dojenčkasto hrano, kot kašice ali gosti sok, da ne bo treba klistirati. Pa pred tem kozarec donata.

Pred kratkim nam je umrla stara mama.

Uporabljali smo pomoč na domu in sicer v Radovoljici.

Tule imaš povezavo za pomoč na domu za Ljubljano, čena je 3,6 eur/uro.
http://www.zod-lj.si/Cenik.aspx?Font=2&podzavihek=0

Saj vem, da si svojci ne morejo privoščiti 10 eur/uro. Hkrati pa ti tudi negovalka ne more delati za 10 eur/dan.

V primerjavi z domom upokojencev, je vseeno pomoč na domu zelo ugodna varianta. Problem je le, ker negovalke več kot dve uri na dan ne morejo priti na pomoč

Seveda bi mi prav prišla ugodna ponudba – vse, ki sem jih do zdaj kontaktirala, so nad 10eur/uro.

Dajmo bit ljudje, ne pa živali.

LP[/quote]

odločitev je tvoja. Predrago ti je, predrago, pa smiliš se sebi bolj, kot ta gospod… tebi kešnica nekako ne poje v sozvočju z zdravjem gospoda…

SPOŠTOVANI
V VELIKO VESELJE BI MI BILO,DA BI IMELA MOŽNOST KONT.Z VAMI ,SEM MATI DVEH ŠOLO OBVEZNIH OTROK,SICER REDNO ZAPOSLENA.V DSO SEM DELALA 15 LET KOT BOLNIČAR SEDAJ PA ŽE 5 LETO DELAM Z INVALIDI,VENDAR SI ZARADI NEPREDVIDENE SITUACIJE IŠČEM HONORARNO DELO.
HVALA ZA RAZUMEVANJE,LEP VEČER ŠE NAPREJ
A.K.

odločitev je tvoja. Predrago ti je, predrago, pa smiliš se sebi bolj, kot ta gospod… tebi kešnica nekako ne poje v sozvočju z zdravjem gospoda…[/quote]

Kaj bi pa ti rada povedala? Živali so neprimerljivo 1000x boljše od ljudi!!!

Najlepša hvala vsem za izčrpne odgovore, mojcajv – sem pregledala in se mi zdi odlična ponudba, predvsem pa je dobro od nekoga vedeti, da so bili s storitvijo zadovoljni. Ga. Anica, vaš kontakt sem tudi posredovala gospe – verjamem, da vas bo v kratkem kontaktirala.

LP

Hvala za odgovor,če pa potrebujete podatek o zaposlitvi ali priporočilo o mojem delu vam ga z veseljem po potrebi tudi predložim oziroma vam povem v katerem DSO sem delala pa se sama prepričate o mojem delu,saj sem z starostniki in sedaj z invalidnimi otroci delala z srcem.
lep dan še naprej,A.K.

Pozdravljeni, lahko mi pisete na zasebno sporocilo, sem diplomirana med.sestra, delam v bolnisnici, tako da mi to delo ni tuje ker ga vsakodnevno opravljam. Glede cene se lahko zmenimo,sem ugodna.Hvala.L.P.

lepo pozdravljeni če ste še vedno zainteresirani za nego na domu me lahko kontaktirate izvajamo nego in pomoč na domu pod naslovom veliko srce in imamo cene dokaj ugodne in zmožnostim stranke prilagojene. lp

Pozdravljeni,
ukvarjam se s strokovnim in splošnim izvajanjem zdravstvene nege na domu za kronične bolnike, invalide, starostnike in za oslabele ljudi.
Zdravstveno nego na domu nudim vsem, ki jo potrebujejo.

Sem mnenja, da zdravstvena nega na domu glede na zdravstveno stanje in druge okoliščine omogoča ljudem najboljšo možno raven kakovosti življenja, vzdrževanja zdravja in izboljšanja zdravstvenega stanja v domačem okolju. Domače okolje ima za dobro počutje več prednosti saj oskrbovanec lažje funkcionira v domačem okolju, obdrži družinske vezi in ohrani samostojnost.

Dejavnost zdravstvene nege na domu poteka v določenih časovnih intervalih glede na oskrbovančeve potrebe – o tem se dogovorimo individualno.

Nudim kakovostno izvajanje in/ali pomoč pri celotni zdravstveni negi telesa. Pri svojem delu se ravnam po načelih sodobne zdravstvene nege.

Cena zdravstvene nege na domu je individualno prilagojena, glede na posameznikove potrebe in zahtevnost. V ceno so všteti prevozni stroški na območju Mestne občine Ljubljana.

Minimalna obračunana enota je 1ura.

Ker je zdravstvena nega posamezniku individualno prilagojena in je delo kakovostno opravljeno je cena ene ure zdravstvene nege na domu 10€. Če se dogovorimo za izvajanje zdravstvene nege na domu za določeno obdobje se cena zmanjša. (npr.: nad 11ur je cena ene ure 8€).

POKLIČITE, PRIČAKUJEM VAŠ KLIC IN SE O PONUDBI PREPRIČAJTE SAMI.
040 670 409

…več informacij lahko dobite tudi preko e-mail naslova : [email protected]

LP,NegaZate

[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/394482_477910728910600_2022569521_n.jpg[/img]

Spoštovani !
Prebrala sem vaš oglas.Raba bi vam povedala le to, da je klistiranje strokovno delo, ki se ga izvaja samo na podlagi zdravnikovega naročila! Sem diplomirana medicinska sestra, z večletnimimi izkušnjami v UKCLJ, med drugi sem delalal tudi na gerontološki kliniki, kjer so sami starostniki.Glede klistirja vam predlagam, da ga pride naredit patronažna sestra iz ZD, ko ji da nalog za to osebni zdravnik tega gospoda.Se pravi, da ga izvede samo strokovna oseba, po zdravnikovem naročilu.Klistir lahko ob nepravilnem postopku privede do rupture črevesja ali tudi do česa drugega.Torej previdno glede tega! Na zaprtost pri starostnikih vpliva upočasnjen metabolizem, premalo gibanja, zdravila, hrana s premalo vlaknin, premalo popite tekočine,…Če se le da, naj se gospod čimveč giblje, poje dosti sadja, zelenjave, sigurno bo potem tudi odvajanje boljše! Če imate morda še kakšno vprašanje ali če še vedno niste našli nobene negovalke, me lahko kontaktirate in z veseljem vam priskočim na pomoč.Lep pozdrav, Andreja

[email protected]

Res boljše bi bilo če bi moral preden skleneš naročnino za internet iti na neke psiho teste in takšnih pametnjakovičov ki mislijo za druge da so prepotentni nebi bilo…sram me je ko berem komentarje pa vas sploh ne poznam. ker ljudje naučite se da niste najbolj pametni vedno je še eden bolj kot vi…tudi sam bi odprl temo ampak raje na kakšen drugačen način izvem informacije ko pa da vsevedi pljujejo po meni….

lep pozdrav. oglašam na vaš oglas pa bi prosila če me pokličete da se zmenimo glede dela . št 051210594 sem dosegljiva vsaak dan. hvala

Informacije o pomoči na domu po regijah in občinah dobite skupno s cenami ponudnikov, na spletni strani http://www.irssv.si/index.php/pomoc-na-domu, AC

Zivjo!Morda imam jaz resitev za vas imam sicer osebo z daljsim izkusnjami v tem podrocju,gospa je “mirkala starejse gospode,in gospe”.Mislim pa da gospa ponuja samo 24/7 pomoc.

New Report

Close