Najdi forum

Pozdravljeni,

se opravičujem ker verjetno načenjam že 100x predelano temo pa vseeno.

Imam sina starega 10 mesecev. Zadnje čase opažamo, da se ne odziva na svoje ime in da ne gleda v oči. Ko se igra ga kličemo po imenu z normalnim tonom, s povišanim, hecnim pa ni nobenega odziva. Sliši sigurno dobro, ker z veseljem gleda in posluša pesmice. Če zaploskam ali povzročim nekakšen zvok občasno pogleda. Ob igri z mamo se sicer smeji, ampak samo dokler se igrava zelo intenzivno. Se pravi, da mu pojem ga žgečkam, potem pa takoj pogleda stran. Zadnje čase se začne neutolažljivo jokati, ko ga obranem na hrbet – ob previjanju in oblačenju. Kar je praktično postalo nemogoče. Gest z rokami ne dela – ne maha, ne kaže. Sicer vem, da je za to še čas pa vseeno. Ko vidi očeta, ko pride domov se smeji in krili z rokami. Z motoričnim razvojem je za enkat pb. Kot sem že omenila zelo rad gleda določene risanke in pesmice in se ob histeričnem joku samo ob njih pomiri. Drugi otroci ga ne zanimajo, do sedaj ni pokazal za njih nobenga zanimanja. Igra se z vsemi igračami, predvsem rad pospravlja (razmetava) stvari. Včasih tudi preveri, če sem še poleg njega. Na hitro pogleda, pa je že pri svojih stvareh.

Prosim, za vaše mnenje, da se malce pomirim ali ukrepam dalje.

Hvala

Lepo pozdravljeni!

Zavedam se, da vas je strah, ampak deset mesecev je skoraj malce prezgodaj za takšno diagnozo kot jo sumite. Razen, da bi bili znaki zares zelo v nebo vpijajoči. Starši glede avtizma ponavadi povzamejo najbolj tpične znake, ni očesnega kontakta, ne reagira na svoje ime, ni verbalne ne komunikacije z gibi (kazanje s prstkom). Pri tem pa ne vedo ali morda niso pozorni, da je morda bolj pomemben pokazatelj na morebitno motnjo avtističnega spektra dejstvo, da je otrok pred nekaj časa znal nekaj početi, sedaj pa kot da tega ne bi znal več početi. Na primer, znal je pokazati s prstkom ali pa znal je reči mama, sedaj pa tega ne zna. Vsekakor pa veš skrbi zaupajte pediatru. S svojimi izkušnjami ter glede na dejstvo, da je vešega malčka spremljal vse od prvega meseca naprej, bo najbolje vedel ali je razlog za skrb.

jazzz,
se strinjam z mnenjem moje Sneguljičice.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami
nova
Uredništvo priporoča

Zanima me če se lahko znaki avtizma kažejo źe pri 5 mesečnemu dojenčku? Namreč moj otrok še ne vokalizira in se zelo čudno obnaša. Oglaša se tako kot bi trmaril. Smeji se samo mami in očetu. Drugim ne! Hvala.

kitty 23,

ne. Če se govor v 2 mesecih, ne bo spremnil, to omenite pediatru.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

New Report

Close