Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Knjige za najstnike!!

Knjige za najstnike!!

Moja hčerka ne bere preveč rada. Ampak jo je navdušila knjiga Tangice, poljubi in še kaj (L. Rennison), in jo zanima še več tovrstnih najstniških romanov, v obliki dnevnika. Če poznate kakšno tako, po možnosti tudi humoristično, mi prosim povejte. Če pa poznate kakšno drugo res dobro knjigo za najstnike se pa priporočam. Hvala za vse odgovore.

Naša je tole požrla skoraj na dah, pa tudi ne bere rada.

Dnevnik Carrie Bradshaw

zbirka Z(O)RENJA[/url] … odlične in tudi jaz jih z užitkom preberem, še posebno knjige Davida Hilla, močno priporočam, vsem.

pa je nor na naslednje knjige:
– Rumena knjiga 10+100 (zanjje to nekakšna biblija)
– Okopi
– premiki

pa kučanovo avtobiografijo (po sili potreb)

Dekliško branje:
Cecily von Ziegesar – Opravljivka (mislim, da so tri knjige)
Ann Brashares – Štiri prijateljice, ene hlače
Cathy Hopkins – Prijateljice, zmenki in bogataš, Prijateljice, zmenki in šepetanje na blazini
Sophia Bennet – Nitke
Kate McCaffrey – Uničimo jo

Kaj pa najbolj popularne: Harry Potter, Vampirska Akademija, Somrak?

Emil iz Lonneberge (Astrid Lingren)- morda se bo tvoja hčerka počutila za Emila že prevelika, ampak jaz (že dolgo odrasla) se vedno znova hahljam do onemoglosti ob vragolijah 5-letnega Emila

Bukowsky, Miller, ipd.

George Martin: Igra prestolov
Patrick Ness: Trilogija Hrup in kaos

Dobra zbirka in med knjigami Davida Hilla da veliko misliti Se vid’va, Simon.

Dobra zbirka in med knjigami Davida Hilla da veliko misliti Se vid’va, Simon.[/quote]

jo ravno berem, še nekaj strani imam do konca in jih kar ne morem prebrat, vem da bo hudo 🙁

prejšnji teden sem prebrala Vračanje … zelo priporočam otrokom ki se veliko vozijo s kolesom ali že vozijo avto, odlična knjiga. moj 14letnik da brez debate čelado na glavo, ko sede na kolo, medtem ko smo se, preden je knjigo prebral, stalno pregovarjali.

Vzgoja staršev – Irena Duša Draž
in še druga njena v sodelovanju Izarja Lunačka – Seksikon

Predlagam še knjigo Poljub smrti – o vampirjih od Richelle Mead, drugače pa pojdita skupaj v Mladinsko knjigo. Tam so prijazne prodajalke pa zelo dobro poznajo knjige. Imajo kar dosti iz zbirke Žepnic, ki so cenejše.

živa zažgana res dobra knjiga

New Report

Close