Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pomivalni stroj- katero sredstvo za pomivanje

pomivalni stroj- katero sredstvo za pomivanje

Končno smo se “posodobili” in nabavili pomivalni stroj. Ob poplavi vseh izdelkov za strojno pomivanje ne vem katero naj izberem. Kaj mi svetujete? Gel, tablete, prašek…? Znamka?

hvala

rabili svega i svašta.

ne rabt izdelkov 3 v 1 all in one i podobnih zadev, ker se na krajš progrema ene izkažejo

rabite ločeno sol, lesk in detergenet.

detergenti so v obliki:
– prahu
-gela
-tablet

tablete so najbolj jeba. ene jih sicer rabijo samo pol (jo prelomijo to pomeni 1 tableta 2 pranji) samo se lahko zgodi, da se kam zatakne, potem se ne raztopi prav…. mi osebno nismo bili zadovoljni z njimi

gel ni bil slab, samo drag je glede na število pranj

drugače pa uporabljamo prah (DM) cenovno ugoden, okej opere. fajn je,ker ga ti doziraš glede na usranost in količino posode. ravno tako gel saam doziraš, samo se mi zdi, da je v primerjavi z prahom hudi dražji

poglej, kje so ta pralna sredstav narejena, ker je če to kaka poljska, zna bit da boš mela kake sitnosti (slaba topnost, pena, neoprana posoda)

občasno (vsake 3, 4 mesece) spusti tudi ono calgonit sredstvo za nego stroja

pa ne vedno prat na najkrajše možne programe. daj včasih tud na kaj daljšega, da se stroj malo prečisti

Po pol Hoferjeve tablete. Posodo pred pranjem splaknemo oz. posušene dele podrgnemo. Perem na krajši program.

nova
Uredništvo priporoča

Mullerjeve tabletke plus sol plus tekocina za lesk, ki jo mesam s kisom. Ce imam pa veliko kozarcev, pa se Finishev diamant, dobis v Mullerju

prašek za pomivalca iz dm ali mullerja (vsak ima svojo trgovsko znamko)

Mi uporabljamo tabletke. Finish ali somat. Včasih malo menjamo za probat kaj novega 🙂 Edine, ki so se nam do sedaj izkazale za slabše so ravno od Hoferja.
Sama ne maram, če je dodan vonj. Največkrat so z vonjem limone, ki me posebej pri kozarcih zelo moti.
Pri starem stroju smo s tabletami imeli težave, ker se niso vedno dobro topile zato smo uporabljali gel.

hoferjeve so mi najboljše, tiste čist navadne, za manj umazano je 1/2 tbl. čisto dovolj
DM – zanič
lidl – zanič
razni somati in to je predrago, opore pa nič boljše.

vedno dodam sol in tekočino za izpiranje, ki pa jo še fino razredčim…

Probala vse živo in na koncu pristala na elegantni rešitvi tablete, ki ni zapakirana posamično v tistih vrečkah, ki jih moraš vsakič posebej trgat. Poleg tega se mi ne da ukvarjat s trojnim delom: skrbet posebej za sol, detergent in še za zadevo za šajnanje kozarcev. Kupim Finish / Calgonit Quantum in je vsaka kocka pakirana v posebno folijo, ki se v vodi raztopi in je to to. Res je drag, a če kupiš veliko pakungo v Šparu, XXL – pride cena čist OK.

Tablete od dm, namesto sredstva za lesk pa navadni beli aromatizirani kis.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Je to enako kot beli alkoholni kis?? to namreč uporabljamo pri pranju perila namesto mehčalca

Sedajle berem navodila za uporabo pomivalca. Nikjer ne piše, ali je potreben kakšen poseben postopek pred prvo uporabo? Pri pralnem stroju vem da je, kjer se najprej opere en prazen stroj. Tukaj pa ni nič. Aja, imam Boscha

Je to enako kot beli alkoholni kis?? to namreč uporabljamo pri pranju perila namesto mehčalca

Sedajle berem navodila za uporabo pomivalca. Nikjer ne piše, ali je potreben kakšen poseben postopek pred prvo uporabo? Pri pralnem stroju vem da je, kjer se najprej opere en prazen stroj. Tukaj pa ni nič. Aja, imam Boscha[/quote],

definitivno:

– prvo upali prazen stroj na kak daljši program, pa brez onih sredstev za čiščenje pomivalca.
– preveri tank za sol za posodo. zna bit, da jo moraš pred rabo stroja napolniti z vodo (vsaj pri mojem je blo tko. mam electrolux esf 45010 ta ozkega)
– po potrebi poglej tuudi za razne nastavitve (trdota vode – naštimaj (ročno/avtomatsko), lesk …vključi.. po potrebi… seveda če ne boš rabla reči all in one)

potem ko stroj opereš na prazno lahko tud spustiš tisto sresdtvo za čiščenje stroja. sicer pa ga spustiš p potrebi

pa ne pozabt redno čist filtrov in pa vetrnic (filtre umiješ pod vodo in očistiš z gobico, vetrnice pa s kakim zobotrepcem (luknjice v vvetrnicah))

LP pa srečno ss trojem

Hvala lepa vsem. Ja, sem našla edino podatek, da je pred prvo uporabo v tank za sol naliti cca. 1 liter vode.
Sicer bom pa šla v DM in nabavila njihov prašek, več ali manj ste vsi zadovoljni z njim, berem tudi drugje. hvala

Sama sem zelo zadovoljna s pomivalnim praškom iz Eurospina Dexal polvere.Zanj sem zvedela ravno tu gor na monu,ko so se ženske pohvalile.Tudi cena je zelo ugodna.

New Report

Close