Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pohanje – nasvet?

Pohanje – nasvet?

Zdravo

Ker nikoli ne poham mesa oz. ničesar sem popolnoma bosa v tej smeri. V nedeljo pa dobim obiske na kosilo ki so v naprej povedali da si želijo jest pohanega piščanca in sedaj ga moram pripravit.

Ker vem da ste Vi zakladnica idej vas prosim za nasvet oziroma kakšen trik. Pohala bom piščančja bedra in stegna.

Koliko časa moram te kose imeti v olju, olje verjetno mora biti fajn vroče? delala bom moka, jajce, drobtine. Poznate kakšen boljši “ovoj” 😉

Res bom vesela vsakega nasveta 🙂

Hvala in lep dan 😉

Prvo sem mislila, da te zanima eno drugo pohanje 🙂

Dodatno še ena pripombica – tvoji gostje pridejo na privat kosilo in ne v restavracijo. Mislim, da je precej nesramno od njih, da vnaprej povejo, kaj želijo jesti. To bi bilo primerno le, če bi izbrali neko tvojo jed, ki so jo v preteklosti že jedli, pa bi jo radi še enkrat. Ne pa jed, ki jo ti v bistvu ne znaš delat. In drugič bi jaz na tvojem mestu TAKOJ odreagirala in rekla, da to pa ja lahko jejo doma ipd, pri tebi pa jih čaka kaj drugega.

Glede pohanja pa takole. Prva dilema je s kožo ali brez? Sama ne maram kože, vse skupaj pride namreč še bolj mastno, zato bi na tvojem mestu zadevo olupila.
Drugače pa – meso posoli, nato daj v moko, stepeno malo soljeno jajce, nato drobtine. Cvri v vročem olju (mora zacvrčat, ko notri položiš), in naj ga bo veliko. Nato zmanjšaj temperaturo (mora še cvrčat, a manj silovito), pokrij in počakaj. Obrni vsak kos in naprej cvri nepokrito.

Pravilno pohanje je, da se meso obrne le enkrat. No, ni krize če ga še enkrat. Ampak ne ga pa prevečkrat obračat, ker bo preveč mastno.

Problem pri pohanju teh kosov mesa je, da bi ostalo še kaj surovo pri kosti. Zato je pomembno, da počasi in dalj časa pohaš. na tvojem mestu bi tudi tvegala eno nogico in jo testno odprla, da vidiš, a je ok.

lp!

tut jaz sem hotla kak nasvet dat, pa sem vidla, da gre za meso :)))))

nova
Uredništvo priporoča

kar težka naloga, sploh, ker si si izbrala meso s kostmi, namreč pohati je potrebno počasi, sicer boš zunaj imela zažgano, znotraj pa surovo. Olje mora biti vroče samo toliko, da zacvrči, ko daš meso notri, potem pa moraš nemudoma zmanjšati temperaturo in mora lepo nežno cvrčati. Jaz obračam večkrat, da pač vidim, kako se mi poha. Svetujem ti uporabo lastnih drobtin, sicer pa kupi bele drobno mlete, kar pride na koncu boljše.

Pa srečno in dober tek!

Če tega še nikoli nisi počela, bi ti svetovala, da za prvič vzameš zrezke. Meso s kostmi, kot že pravijo zgoraj, je malo teže spanirati tako, da je res dobro pečeno do kosti in hkrati ne zunaj zažgano ( za prvič).

Se popolnoma strinjam z ‘eovin’. Je pa res težko pečt panirana kurja bedrca…….ker se drobtine že smodijo, pri kosti bo pa surovo….

Ravno zato se jih jaz nikoli ne lotim. Ker si začetnica v tem, ti svetujem:

– kupi piščančje fileje, ki so brez kosti in kože in jih nareži na zrezke (lahko ti jih že mesar) .

Potem tako spohaš, kot si opisala in nimaš kaj falit. Čaoooo!

jaz jih vedno pri kosti prerežem, da pride kot zrezek in nato spaniram, se bolje spoha!

Sama sem tudi včasih sovražila pečt meso, ker ga nisem znala, ampak sem se naučila in sploh ni težko..

Sama poham največkrat bedrca, ki jih ločim na stegna in krače in jih najprej posolim in navegetam (pred tem odstranim kožo), nato jih dam v moko, jajce z malo mleka in drobtine. Olja dam v ponev kar dosti, fajn ga segrejem (poskusim če je dovolj segreto tako, da malo mesa pomočim vanj in če začne cvrčat je dovolj…) potem pa dam notri meso (ogenj imam precej močan, kuhamo na plin), nato ko ovoj zakrkne meso obrnem, da zakrkne še na drugi strani, nato pa dam ogenj na manj, meso pokrijem in ga pečem na majhnem ognju še kakšne 35 minut…potem dam ogenj spet na bolj fejst, da dobi meso dokončno lepo skorjico in da odteče olje in nato meso vzamem ven..

Upam, da sem ti pomagala, ni tako težko, je pa fajn, da meso pečeš dovolj dolgo in potem je tako lepo mehko znotraj, zunaj pa je lepa skorjica 🙂

Javi kako si uredila 🙂

Dobri nasveti, jaz sem po pohanju vse debelejše kose ali s kostmi dala še v mokrovalovko prepeči pa ni bil noben surov pri kosti, se pa lahko namesto drobtin uporabi tudi koruzna moka ki manj pije olje.

Jaz pa tako: najprej dam meso v marinado za 30 min- SOL,POPER,MLETI ČESEN,MALO VEGETE,nato najprej v moko,potem jajce in na zadnje v bele drobtinice,potem nalijem v posodo ki jo imam za ta namen-teflon,olje ga ogrejem,preverim tako da vržem malo drobtinic in ko za cvrči je dovolj toplo,nato dam notri kose poščanca,na vski strani poham po 10 min,seceda dam ta čas plin na minimum,toliko da cvrči,do se dan ni bilo še nikoli rdeče pri kosti!!!

Želim ti veliko dobre volje pa bo,dober tek!

lp,vanja

Tile spohajo piščanca tako dobro, kot ga meni nikoli ne uspe, pa imam kar nekaj kilometrine za piskri.

http://www.pohanpsanc.si/

Ful hvala za ta nasvet. Ampak a se nisi mal zmotila – res počasi pečeš 35 minut??

Friteza ne pozna nobenih težav, naredi vse b.p.

Za vse vas en zelo dober in uporaben nasvet – namesto na štedilniku, pecite to meso raje v pečici.

V pekač nalijete malo več olja, meso položite vanj, nato pečete na cca 180 stopinj pol ure na eni strani, nato meso obrnete, pečete še pol ure na drugi strani in evo ti ga na. Ni nobene svinjarije po štedilniku in ni variante, da bi bilo meso ob kosti krvavo.

Jaz sicer tako pečem kračice, stegen še nisem, tako da bi bilo verjetno te potrebno peči malo dalj časa (je le večji kos mesa, kot na kračici) – sicer pa ni problem – probaš, pa je.

Drugače pa, tako kot je že ena napisala – pridejo na obisk, pa še naročijo, kaj bi jedli???

ŠE nekaj, kar ti nobena zgoraj še ni napisala. Kupi sveže piščančje meso, nikakor ne vzemi kaj iz skrinje, ker bo garant rdeče oz. krvavo pri kosti. Tako tudi v gostilni ločiš, ali so ti prodali sveže pohanega piščanca ali je vmes že videl zmrzovalno skrinjo.
Vseh teh težav s prepečenostjo se rešiš, če kupiš (ali pa sama narediš) iz krač in stegen lepo zrezke, lahko so tudi malo debelejši, a se vseeno lepo spečejo, ni pa bojazni, da ne bi bili prepečeni. Eni so pač ljubitelji “temnega” mesa in ne bodo zadovoljni z zrezki iz prsi. Če kdo izrecno želi “obirati” lahko nabaviš mini kračke, ki so v bistvu zgornji deli piščančjih peruti ali pa kar cele perutničke, te so hitreje in bolj ziher pečene.
Jaz ne dajem na piščanca nobene vegete ali česa podobnega – sol, poper, morda malo rdeče paprike ali currya – če vam je okus všeč. Najbolj prvinski pa je okus samo s soljo in poprom, še posebej, če uspeš kje dobiti domače piščance. Paziti je treba tudi, da olje na začetku ni prevroče, ker se drobtine hitro zažgejo, nori je pa še surovo. NAčelno se ima piščanca v olju 20-25 minut.
Konec koncev se lahko še vedno zmeniš v bližnji gostilni in greš tik pred kosilom iskat, pa je.

Tile spohajo piščanca tako dobro, kot ga meni nikoli ne uspe, pa imam kar nekaj kilometrine za piskri.

http://www.pohanpsanc.si/%5B/quote%5D

Odličen nasvet. Kupi pohanega piščanca in če se bo do prihoda obiskov shladil, ga pogrej v pečici ali v mikrovalovki. Najbolj simpl, sploh ker je piščanec zelo delikatna zadeva, če nimaš prakse.

Jaz bi samo dodala, da jih lahko spaniraš namesto v drobtinah – koruzne kosmiče zmiksaš, lahko dodaš tudi malo parmezana, ali pa sezam, samo pri sezamu moraš pazit, ker se rad hitro zažge.

Jaz pa bi dodala, da namesto v olju peči v kokosovi masti. Se drobtine nič ne žgejo.

O zlate ste!!! res sem dobila en kup uporabnih nasvetov in enega bom zagotovo uporabila, najbolj mi je všeč un v pečici 🙂

ja pridejo na obisk in vedno naročijo kaj bodo jedli. Pridejo tako malokrat ker so iz druge države da to malenkost spregledam in na koncu vedno zelo uživamo v njihovi družbi, kosilo pa je bilo do sedaj še vedno perfektno 😉
Hvala še enkrat, bom pa v ponedeljek sporočila kako je bilo.

Ful hvala za ta nasvet. Ampak a se nisi mal zmotila – res počasi pečeš 35 minut??[/quote]

Pečemo v pečici, cvremo na štedilniku.

Draga gospa, ta nasvet je pa še meni prav prišel in se vam prav lepo zahvaljujem! LP

enako mislim jaz, nikdar ne bi za obiske delala nekaj, kar še nikoli nisem, škoda živcev, časa …. jaz bi sigurno kupila že pohanega 🙂

To pa se mi res ne zdi prav, da oni določajo kaj bi jedli – še posebej glede na to, da nisi nič poudarila, da bi bil pohan piščanec tvoja specialiteta.
Pripravi kaj drugega, manj zakompliciranega. Vse ti bo smrdelo, ne vem no.
Bistvo je, da se vidite in imate dobro, ter nekaj okusnega skupaj pojeste.

Pečem v visoki teflonski ponvi, temperatura je na lestvici med 1-9 na 6. Pečem cca. 20-25 min.

Kose pripravim brez kože, solim samo jajce. Nobenih veget ipd.

Jaz imam domačo vegeto, ki jo z mami pripraviva sami, zato jo dam gor, je pa notri peteršilj, česen, korenček, zeleno, čebulo in sol.

Je naravna, zdrava in posledično jo uporabljam povsod.

New Report

Close