Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dobila seznam otrok, neverjetno veliko tujih imen!!

dobila seznam otrok, neverjetno veliko tujih imen!!

Zaposlena sem na OŠ, sem vzgojiteljica v 1. razredu in me vsakič znova preseneča seznam ob novem šolskem letu. Sprašujem se, kaj je staršem, da imajo njihovi slovenski otroci tuje zapisana imena npr. Alex, Max, Ruby, Melanie,… Zakaj je to potrebno?

Bolje bi bilo: Andrej, Marjan, Robida, Melancana….

In zdaj pričakuješ spet straaaašššna zgražanja monovk, ki nimajo druge zabave v lajfu, kot kritiziranje imen.

Aja, pa še Michelle in Vanesso sem pozabila. Zakaj je treba Vanesso pisati z dvema s?????

a se ne bi ti raje ubadala kaj boš te otroke naučila, ne pa kako so njihova imena zapisana … res danes je lahko že vsak kekec prfoks, potem pa želite še avtoriteto? s čim si jo le zaslužite? s šimfanjem?

Vmoji skupini so pa Stella Auroris, Gunar Jošt, Rebecca, Lilly in Amanda. Vsi starši so Slovenci. Meni je to čudaško, v bistvu si je imena kar težko zapomniti, posebno ker starši zahtevajo, da kličemo z obema imenoma.
V bistvu mi je prav simpatično, ker sta v skupini tudi France in Voranc-

No, meni res ta imena nikakor niso všeč in priznam, da me MOTI, da bom učila učence s tujimi imeni. Ja potem je pa isto kot da grem učit čez mejo, a ne?

Tuja imena so danes moderna. Sprijaznite se že s tem!

Te popolnoma razumem, eni starši so res neumni do konca.
Moda gor ali dol, ime imaš ponavadi celo življenje. Danes Michelle, OK, včasih pa je bil recimo modern Sandokan. Pa ne vidim bistvene razlike v gluposti.

To je potrebno zato, ker bodo starši kmalu odšli s svojo familijo v tujino, ko bo tukaj vse hudič vzel, pa so imena že primerna za v tujino, priimek pa naknadno spremenijo.

omejena si, sprijazni se ali delaj na sebi da se osvobodiš klišejev in pustiš ljudem da so kar želijo biti, ti pa bodi to, kar si se namenila biti … prfoksa … če boš ostala opravljivka je bolje da svoje mesto prepustiš resnejši osebi, verjemi, bo bolje za vse.

Modna muha……kot naprimer…..ruby gala………..namesto, da bi bila Rozika….

Verjamem, da so moderna, samo nihče ne misli na otroke in na nas, ki bomo morali ta imena tudi v praksi uporabljat.

Če nisi dorasla svojemu delu, ga prepusti drugemu.
Občutek imam, da boš otroka, čigar ime ti ni všeč. zapostavljala.

Pa otroci bojo tega navajeni. Za njih to ne bo nekaj nenavadnega. Saj ima ogrooooooomno otrok tuja imena.
In kdo si ti, da bojo starši nate mislili, ko bojo izbirali ime za svojega otroka?

To je potrebno zato, ker bodo starši kmalu odšli s svojo familijo v tujino, ko bo tukaj vse hudič vzel, pa so imena že primerna za v tujino, priimek pa naknadno spremenijo.[/quote]

Ti to resno misliš?

omejena si, sprijazni se ali delaj na sebi da se osvobodiš klišejev in pustiš ljudem da so kar želijo biti, ti pa bodi to, kar si se namenila biti … prfoksa … če boš ostala opravljivka je bolje da svoje mesto prepustiš resnejši osebi, verjemi, bo bolje za vse.[/quote]

Nič ni omejena. Omejena si ti, ki to pišeš!
V Sloveniji so taka imena enostavno ČUDNA. Starši se sramujejo slovenskih imen, kar je narobe. Če že sami nimajo odnosa do slovenske kulture, kaj bo šele z njihovimi sončki.

Najbolj čudno pa je, da taka imena običajno nosijo ljudje s šumniki v priimkih – to je šele smešno, npr. :
Michelle Lešnik, Stella Luna Žižek, Li Ton Novak, Aurora Krajnc, Luna Đurđevič … :))))))

A Ptah pa ni v vaši skupini?:)

Še ena konkretna pri uporabi imen: nadomeščala sem 2 meseca v vrtcu, enemu otroku je ime Tantal Mišel. Imena si nekako nisem dobro zapomnila, starši pa hočejo, da poveš oba imena. Enkrat mi je skoraj padel na igrišču in nisem mogla izustit imena, da bi zatulila na njega.

Namenoma jih ne bom zapostalvljala, se pa bojim, da bom to delala nhote, podzavestno. Ker imam o njih oz. njihovih starših že vnaprej izoblikovano ne preveč lepo mnenje zaradi njihove izbora imen. Saj smo vendar v Sloveniji.

Namenoma jih ne bom zapostalvljala, se pa bojim, da bom to delala nhote, podzavestno. Ker imam o njih oz. njihovih starših že vnaprej izoblikovano ne preveč lepo mnenje zaradi njihove izbora imen. Saj smo vendar v Sloveniji.[/quote]

Ti to misliš resno? O otroku imaš izoblikovano ne preveč lepo mnenje? Zakaj? Ker ti ni všeč njegovo ime? Je s teboj vse v redu? Upam, da boš kmalu izgubila službo!!!

To pomeni, da si se že v naprej odločila, da jih boš zapostavljala. In izoblikovala si si mnenje o starših. Bravo! Samo na podlagi imena, ki so ga dali otroku. Še enkrat: Pa kaj tebe briga, kako dajo starši otroku ime? Sprijazni se! Kdo si ti, da boš sodila o tem, ali je ime primerno ali ne. Pa ni važno kje smo.

Jaz pa opažam, da je teh čudaških imen največ med pari, ki niso iste narodnosti še največ med južnjaki Sestra živi v Velenju in tam so otroci po novem poimenovani Tai, Mai, Anai, Evita, Pilar, Žan Luck, Marcus, Tiara, …..Priimki pa Mahmutbegović, Imširović, Marselović, Zahirović, Ibrahimović
Pa to so še najbolj normalna imena, ob nekaterih bi me skoraj kap, ko sem jih slišala.

Izjemno neprofesionalna si. Si mogoče ena tistih, ki si je diplomo kupila na črnem trgu?

Imaš prov. Saj ti otroci res niso nič krivi, ker imajo zblojene starše…..

New Report

Close