Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Concor in Lacipil

Concor in Lacipil

Spoštovani prim. Cibic, prosim za vaše mnenje. Oče je koronarni bolnik (3 obvodi na srcu). Subjektivno se dobro počuti, njegova terapija: Micardis 40 mg zj., Concor COR 2,5 mg zj., Aspirin 100 mg, Crestor 20 mg, Lacipil 2 mg zv. Na kontroli pri osebnem zdravniku pred nekaj dnevi so mu izmerili normalen tlak ter pulz 46/min. Zdravnik je rekel, da je pulz prenizek in da ga nekoliko zmanjšuje tudi Lacipil. Po njegovem mnenju bi bilo pametno opustiti Concor COR.

Za vas imam tri vprašanja. Ali je kaj narobe, če ima oče normalen tlak in nižji pulz, npr. 46/min, kot so mu ga izmerili ob kontroli? Ali je možno, da Lacipil dodatno zmanjšuje pulz?
Ali je po vašem mnenju pametno ukiniti Concor COR? Kirurg po operaciji srca je dejal, da mora Concor jemati redno in doživljensko. Kontrolo pri kardiologu ima oče šele naslednje leto, zato se obračam na vas.

Za odgovor se vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Navedena srčna frekvenca je nekoliko nizka, vendar še ne predstavlja stanja, ki bi nujno zahtevalo ukinitev zdravljenja z zdravilom Concor COR. Pri nizkih vrednostih krvnega tlaka in nastopu vrtoglavice bo indicirano zmanjšati odmerke zdravil, ki znižujejo tlak (Micardis, Lacipil). Podpiram predlog kirurga kar zadeva jemanje tablet Concor COR. Upam, da bo zdravstveno stanje vašega očeta, ob navedeni terapiji, stabilno daljši čas. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Zanima me ali lecipil vpliva na kalij. Namreč mami , ki je stara 79 let neko zdravilo jemlje kalij in smo kar naprej na urgenci da ji ga dodajajo,težko hodi,malo govori in potihem,dali vse možne preglede in vse je bp,samo vranica je malo povečana,imela je miakardni infarkt .tudi zdravnica na urgenci mi je rekla da lacipil bi se moral ukiniti,da naj nesem vse te izvide do osebne zdravnice in naj pogleda katera zdravila niso prava, dobro je in pije,sedaj se je začela malo rediti,samo je zelo slabotna in me zelo skrbi,ker se njeno stanje ne popravi,bile tudi na prvem pregledu po treh mesecih za ščitnico ima tablete euthyrox 50 mg 1 tableto zjutraj. Prosim za odgovor hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da je sedaj pri vaši mami prisotno slabo počutje, ki ga ne morem razložiti s podatki, ki ste jih navedli. Ali je hipokaliemija tako huda in nepopravljiva kljub uživanju kalija(?). Ali mama jemlje diuretike? Dvomom, da bi bila hipokaliemična samo zaradi Lacipila. Morda pa ima predvsem nekoliko prezgodnje starostne težave

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close