Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj sinček že sedaj hodi okrog hiše z torbo na rami, tako se veseli šole!

Moj sinček že sedaj hodi okrog hiše z torbo na rami, tako se veseli šole!

Kar solzne oči imam, tako sem ponosna nanj.
Je pa zelo pameten, saj že bere, računa in celo poštevanko nekaj obvlada.
Malce me skrbi, kako bo, ko pridejo v razred sošolci, ki nič ne znajo in mislim, da se bo dolgočasil v šoli.
Ali obstajajo kakšni programi za bolj nadarjene otroke?

🙂 smešna si, res. A misliš, da samo tvoj zna? Drugače pa dvomim, da ga bo to veselje držalo vsa leta, ki ga še čakajo v šoli 😀

svetujem da ga kar pred MON posedi, saj ima vse znanje za udejstvovanje tu med cvetovi slovenskega intelekta, pa tudi dolgčas mu ne bo ;>

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Super, da je tako pameten! Upam, da bo kaj znanja slovenščine prenesel tudi nate, ker ti predloga s in z delata težave.

v šolo ne rabi iti, sploh če bo že okol hiše razkazal šolsko torbo za 150 evrov. Kar ti ga naprej doma poučuj, v šoli se lahko nauči vsesortnih barabij.

ja verjamem, da je znal brati seštevati in odštevati ter poštevanko še pred rojstvom, ti res verjamem da je blazno pameten, na eno blazno dobro in drago šolo ga daj, pol ga boš imela pa do 35 leta na hrbtu ker službe ne bo dobil jao jao.

Ne me hecat mamica! A bojiš se, ker bo tako nadarjen otrok med takimi bebci v razredu?

Mogoče bi ga pa vpisala na privat šolo – za pametne, ker na navadno pa ja ne bo hodil, ane?

Mislim, da je bolje, da počakaš in vidiš, kako se bodo stvari odvijale, nekateri v štartu res več znajo, a kasneje se situacija izenači.
Za vsako mamo je njen otrok oh in sploh, dejansko stanje naj raje presodi kdo, ki ni direktno vpleten.

Lepo, da imaš rada svojega očitno prvega otroka in misliš, da je najboljši. Malo pretiravaš. Mamice, zaljubljene v svoje otroke pogosto tako mislijo. Ampak se največkrat motijo. Če že zna brati in računati bo toliko lažje osvojil šolsko znanje. Ne skrbi, sošolci ga bodo hitro ujeli. Včasih takšni otroci ostanejo tudi za svojimi sošolci, ker domnevno že vse znajo in hitro pridejo do snovi, ki je ne znajo več.

si mi vzela iz ust :)))

dvomim pa v resničnost napisanega :), pa ne zaradi branja in poštevanke 🙂

Pa zakaj morate napasti vsako mamo, ki je ponosna na svojega otroka, ga pohvali? Za vsako mamo je njen otrok najboljsi in ni potrebno, da vsi takoj planete na njo.
Tudi moj zna (trenutno) vec od svojih vrstnikov in JA ponosna sem nanj, ker sem njegova mama in ga z veseljem spodbujam, ce vidim, da ga stvar veseli.
Ce bi avtorica napisala, da pa ne zna cesa kar se pricakuje, bi bila pa sama kriva zatto, neodgovorna… skratka, nikoli vam ni prav!


Brez skrbi, tvoj sonček se ne bo se utegnil dolgočasit, če bo želel uloviti ostale. Večina jih poleg naštetega že obvlada osnove angleškega jezika.

Brez skrbi, da se v šoli ne bo dolgočasil. Notri bo prinesel še vse traparije, ki jih obvladajo drugi otroci, od kletvic do pretepanja, do igrice kdo pljune dlje,… Svetujem, da kupiš še kakšno rolico papirnatih robčkov:)

Dobra…

Ja, pri nas je bilo začetniško navdušenje tudi zelo veliko. Prvi teden sem bila “kregana”, ker
sem jo vpisala v šolo, kjer v soboto ni pouka. No, zelo hitro je ugotovila, da so tudi počitnice
in vikendi zelo “kul”, čeprav je vedno zelo rada hodila v šolo.

Mislim, kakšni faušljivi odgovori, da vas ni sram. Svoje hudobije niti več skriti ne morete, fuj.

Avtorica, poznam ta občutek ponosa, ker sem tudi jaz ponosna na svojega vnuka, ki gre v ponedeljek prvič v šolske klopi in že komaj čaka, vse ima že zloženo v torbi in pripravljeno za štart. Edina tema, ki ga še zanima je šola in vse v zvezi z njo. Tudi meni se zarosijo oči, ko ga opazujem in želim si, da bi vedno bil tako odgovoren in priden.

Vse lepo vsem prvošolčkom in njihovim staršem.

kak vas znajo ene sprovocirat…..

Ja, jaz pa upam, da tvoj super junak en bo z našim v razredu, ki je ne zna brati, je daleč, daleč od matematike pa vesolje stran od poštevanke.

No, da se babicam mal orosijo oči od ponosa, ko gre vnuk v šolo, recimo, še nekako zgleda.
Da so pa mame do solz ganjene zarad tega pa da naredijo iz otroka genija že zato, ker zna pred šolo mal brat in računat, je pa čist mimo.
Ne rečem, da človek ni ponosen na dosežke svojega otroka, ampak kar je preveč je pa preveč…

Vso srečo prvemu črvu! Eni so bolj pametni, drugi pa manj, tako je to v razredu in tudi v življenju.

No, js še nimam niti svojih otrok, pa se mi zdi to zelo lepo, da je otrok navdušen in v polnem pričakovanju, da gre v šolo. Hvala bogu, da je zdaj tak, in upam, da čim dlje tak ostane, zateženosti in vsega negativnega je še tako preveč in ga bo v prihodnje.

Men pa gredo na živce tele mamice, ko so tako ponosne na svojega pametnega otroka, da morajo to vsem pripovedovat, koga neki to briga. Jaz tega ne govorim okol pa po fb ojavljam.
Kot da je pamet vse kar potrebujemo v življenju. Sploh pa so vsi otroci kar fejst pametni, da boš vedla:)

Moj je tud pred šolo skakal s torbico in vse je znal. Pol je šlo pa samo še na dol. Tako, da če s torbo paradira okoli in zna mal brat, še ne pomeni, da je genij.

Joj, vsako kost pograbite, kot da že en teden niste jedle.


Brez skrbi, tvoj sonček se ne bo se utegnil dolgočasit, če bo želel uloviti ostale. Večina jih poleg naštetega že obvlada osnove angleškega jezika.[/quote]

kljub vsemu temu jih je nekaj ponoči še v plenicah, več kot polovica si niti riti ne zna obrisat, kaj šele vezalke zavezat. nekateri pijejo še po flaški, par primerkov pa visi še na joškah. meni osebno je bilo čisto vseeno ali je moje sonce znalo brati in pisati v 3 jezikih pri 2 letih, meni je bilo pomembno da je sposoben OSNOV samostojnega delovanja človeka, kot je samostojno hranjenje, oblačenje, obuvanje, umivanje ter opravljanje velike in male potrebe ter vse kar spada zraven. šele potem smo prešli na pisanje, branje in blablabla stvari na katere je večina tako blazno ponosna in jih itak naučijo slej kot prej v šoli.


Brez skrbi, tvoj sonček se ne bo se utegnil dolgočasit, če bo želel uloviti ostale. Večina jih poleg naštetega že obvlada osnove angleškega jezika.[/quote]

kljub vsemu temu jih je nekaj ponoči še v plenicah, več kot polovica si niti riti ne zna obrisat, kaj šele vezalke zavezat. nekateri pijejo še po flaški, par primerkov pa visi še na joškah. meni osebno je bilo čisto vseeno ali je moje sonce znalo brati in pisati v 3 jezikih pri 2 letih, meni je bilo pomembno da je sposoben OSNOV samostojnega delovanja človeka, kot je samostojno hranjenje, oblačenje, obuvanje, umivanje ter opravljanje velike in male potrebe ter vse kar spada zraven. šele potem smo prešli na pisanje, branje in blablabla stvari na katere je večina tako blazno ponosna in jih itak naučijo slej kot prej v šoli.[/quote]
Žal je bolj malo takšnih mam, ki spodbujajo pri otroku samostojnost že od malih nog. . Precej sončkov bo ostalo na materini metaforični joški vsaj tja do 40-ega…
http://www.siol.net/priloge/kolumne/miha_mazzini/2011/09/slovenska_mama.aspx

New Report

Close