Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija SLUZ V BLATU

SLUZ V BLATU

Pozdravljeni!
Imam 3 mesece in 1 teden starega fantka. Do nedavnega sva se dojila + dodajala aptamil, sedaj pa dajem samo še aptamil. Deček je imela kar veliko krčev, sedaj pa so se ti že kar pomirili. Že nekaj časa pa opažam, da ima v blatu sluz. Krvi ni, samo sluz, ki je včasih zelo gosta včasih pa redka. Blato je tekoče in včasih čisto temno zeleno. Se pa deček zelo napenja, ko hoče kakati. Prej tega ni bilo. Prej je bilo blato vedno normalne barve, brez sluzi in tudi napenjal se ni.
Kako bi lahko pomagala, da bi blato postalo normalno in brez sluti ter da se nebi več tako napenjal, ko kaka.

Lp

Nekaj sluzi je normalno prisotno v blatu in ne pomeni, da je kaj narobe s prebavili.
napenjanje, ko otrok kaka, postane ves rdeč, pritiska, je normalno kakanje dojenčka. Če pa mislite napenjanje izven kakanja, potem je seveda še vedno možno, da ima težave zaradi nezrelosti prebavil, pomagajo probiotiki (BioGaia).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
tudi sama se pridružujem tej temi.
Naš 4 mesečnik je dobil pred 9 dnevi 2. dozo cepiva proti rotavirusu. Njegovo blato je približno v tem času postalo temnejše, bolj zelenkaste barve, občasno čisto rahlo sluzasto. Danes pa je kar naenkrat te sluzi več in je rjavozelene barve. Je lahko to povezano s cepivom, je to še vedno normalno blato polno dojenega otroka?
Pri hčeri sem bila zaradi krvavih nitk v blatu na nekajmesečni dieti brez KML in jajc, pri sinu pa zaenkrat to še vedno uživam, vendar v zmerni količini. Sicer lepo napreduje, (zaenkrat) ni videti, da bi ga kaj več napenjalo, koža je ok…

Hvala za vaš čas in lp,
kanna

nova
Uredništvo priporoča

Znano in opisano med pojavi po cepljenju proti rotavirusni driski je spremenjeno blato, od barve, konsistence, ritma odvajanja.
Če bi se sluz in spremenjeno blato pojavljajo dlje kot 14 dni po cepljenju, se posvetujte s pediatrom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

ker sluz ni izginila, sem se posvetovala z našo P, kot ste rekli. Po vsem opisanem je sklepala, da je najbolj verjetno, da mali preboleva kak infekt. Res je starejša hči že prinesla prvi zelen šmrkelj iz vrtca in tudi malemu se je občasno mašil nosek. Svetovala je BioGaio, da si črevesna sluznica čim prej opomore. Sama sem iz prehrane izločila kakav (temu se nisem mogla upreti, ostalih splošnih alergenov ne uživam, KML in jajca pa še; naša P meni, da bi se morebitna alergija na KML morala pokazati že prej). Blato se je počasi začelo izboljševati, sluzi je bilo toliko, da se je v plenički samo malo potegnilo (če sem pleničko zaprla in razprla). V četrtek pa je imel fantek (zdaj star 5 mes) 2. bazično cepljenje in že isti dan spet temno zeleno blato in več sluzi. Barva blata se je sicer od takrat že izboljšala, sluz je pa še vedno… Je možno, da reagira na cepljenje in da je bilo tudi prvič krivo bazično cepljenje in ne cepivo proti rota? Takrat se je namreč vse skupaj začelo.

Hvala za odgovor in lep vikend,
kanna

Morate vedeti, da je manjša količina sluzi normalno prisotna v blatu in da ne pomeni ničesar bolezenskega. Ker nima nobenih drugih znakov (napenjanja, krčev, slabšega vsrkavanja hranilnih snovi – torej dobro napreduje), zaenkat ni ptoerbno ukrepanje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Super, najlepša hvala 🙂
lp,
kanna

Pozdravljeni,

sin je star 5,5 mesecev in ima bronhitis in angino. Dobil je sumamed za 3 dni (2x ga je že vzel) in v blatu sem opazila sluz in nitke (so bele barve in kot bi bile prepredene med blatom). Včeraj smo zbijali vročino s svečkami paracetamol. Ker že uvajamo GH, je odvajal že bolj klobasasto in nitk prej nisem opazila, te dni pa je samo na mleku in kakec je postal spet bolj tekoč z zrnci, tako da sem nitke opazila.
Drugače je polno dojen, porodna teža 4250g, zdaj 8500g in 70 cm – tako da lepo napreduje.

Zanima me, ali je ta sluz in nitke posledica antibiotika in jemanje svečk, ali je možnost kakšne alergije.

Hvala in lep dan,

luaz

Ni nemogoče, verjetno je povezano z vnetjem (okužbo), svečkami, antibiotikom.
Alergije se ne kažejo na tak način.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close