Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek maturantski izlet

maturantski izlet

Danes se mnogo dijakov odloči za maturantski izlet v Grčijo, na eno od destinacij, kjer se jim (oganizirano preko Mondiala in podobnih) v glavnem dogajajo pijanke, bruhanje in seks, v poljubnem vrstnem redu.

Kakšnega posebnega smisla, da se rine zgolj popivat in vse ostalo v Grčijo jaz sicer ne vidim, ampak pač nisem dijak.

Me pa res zanima, ali sploh kdo še organizira maturantski izlet drugačne narave (potovanje) – in to kam drugam kot v Grčijo, Španijo?

Gimnazija kranj na Sicilijo. Gimnazija Šk. Loka Turčija (ogledi).

O, super, lepo se sliši, pohvalno.

moja srednja šola na primer

vzame neko spodobno agencijo, izleti v Grčijo in Španijo so prepovedani, mi smo šli npr. v Tunizijo

razredniki pregledajo, koliko alkohola se nese s sabo in ne dovolijo nobenih pretiravanj (nam so se na letališču kar pred blagajne postavili in zavračali tiste, ki so hotel kaj veliko kupovati :DDDDDD

maturanc je pa tako, 2, 3 dni v hotelu, drugo pa ogledi, safari, na nogah od jutra do večera, veliko vidiš, veliko izveš, se tudi veliko zabavaš, ampak brez izgredov

mi je kar čudno kdaj prebrat tukaj gor, kako vsem odsvetujejo udeležbo na maturancih, da samo pijejo in seksajo, no, pri nas defitivino ni bilo tako

pri nas samo 2 iz razreda nista šla, en fant ker ni šlo s financami, ena punca pa, ker je bila že takrat bolj sponzoruša in je šla s svojim poročenim frajerjem nekam daleč

lepo, zabavno, nepozabno, spomini za vselej, ampak brez drame in skrbi

v glavnem, ja, so tudi normalni maturanci

Ravno zdaj so naši na izletu – Bosna in Črna gora – za veliko denarja čista nategancija. Tistih par, ki smo ostali doma, si zdaj ploskamo :)))
Koliko so vas stali vaši maturanci?

Pri nas je bilo tako, da je šola ponudila nekaj možnosti (ne spomnim se več kaj je blo, se mi zni Sicilija, Francija..), ampak nobena od možnosti ni bila Grčija – Ios, ker šola ni želela prevzeti odgovornosti za tako norenje in pijančevanje in se je 3/4 dijakov odločilo da če ne gre na Ios ne gre nikamor, in smo ostali doma :S

Jaz sem bila v Španiji (prek Mondiala) pa sploh ni tako kot vsi pravite – popivanje in seks. če ne prespiš celega dopoldneva, si ogledaš veliko stvari. tko da…je prov fajn:)

Zato pa naša ni hotela it in takih je vedno več.žal.

Mondial ima res bolj odklopljene maturance, a taka Sodoma in Gomora pa spet niso. Kot na vsakem žuru, eni ne vejo zase, večina kaj spije in je samo bolj sproščena, eni pa se držijo bolj ob strani. Če hočeš kaj videt, se tud da. Je pa zanimivo, da smo na izlete z zanimanjem hodili predvsem tisti, ki smo znamenitosti Krfa poznali že od prej in ne tisti, ki do takrat še niso velik potovali.

MI smo sli po bosni in črni gori z eno x angencijo in je bilo kar nekaj. Smo hoteli biti drugacni od ostalih razredov, ki so sli v grcijo in spanijo…meni je zal, da nismo sli.
Pri nas ni bilo nobenega pretiranega popivanja, sploh pa ne sexa…

Zanima me ali je komu žal, da je šel ali ni šel na maturantski izlet?

Mi se dogovarjamo z agencijo Mondial za na Krf (kot večina). Jaz se še nisem odločila ali bi šla ali ne, ker se mi zdi cena kar zelooo prenapihnjena. Izračunala sem, da naj bi prišlo okoli 522e oz. sem sigurna, da je še kaj kar je za doplačati, plus denar, ki ga moraš imeti za seboj. Verjetno bi si za to ceno lahko privoščila veliko več.

Najbolj mi ni všeč tudi program. Rada grem žurat in tudi kaj spijem, imam pa neke meje, zato me skrbi da mi nebo najbolj všeč, ker bo večina pijanih, jaz pa bom gledala za prijateljico kje je in če je z njo vse vredu (ker je nebi morala kar pustiti).

Zanima me vaše mnenje. Mi bo žal, če nebi šla? Res je samo enkrat v življenju, ampak, če gledam dolgoročno bi mi verjetno, potovanje druge vrste, kakšno izobraževanje ali izpit za avto prišel bolj prav. Drugače bi šla zelo rada, ni pa za osem dni pijanosti, seksa in da bi zapravila toliko denarja, spomnila pa se na koncu nebi nič.

Kaj mislite? Zelo bi vam bila hvaležna za pomoč 🙂

New Report

Close