Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Uredba je butasta (začetek pouka)

Uredba je butasta (začetek pouka)

Berem na Žurnalu, da so nam ti pametnjakoviči na šolskem ministrstvu čez poletje sprejeli pravilnik, zaradi katerega se pouk ne bo smel začeti pred 7:30 oz. se bodo redne ure začele šele ob 8:15. In to izvemo šele nekaj dni pred začetkom šole. Zame in moja otroka je to zelo neprimerna rešitev. Ne vem, kako se bomo organizirali. Ima še kdo takšne težave?
Ta minister Turk in njegovi uradniki so pa res ….
Članek iz Žurnala je tukaj: LINK

Zakaj pa je to zdaj tak problem. Pri nas je bil vedno pouk ob 8.30.

počasi se daleč pride. zaradi tega bodo starši počasi zainteresirani, da bodo delali od 8.naprej. Potem se bo uvedel deljeni delovni čas in hop se rešimo problema s plačanim časom za malico.

Seveda imajo vsi na voljo čas zjutraj za oddajo otrok in potem popoldan za pobiranje. kako naj mamica samohranilka odda otroka v šolo, oddela 8 ur in pride potem ponj še v času varstva. Pa morda v prve razredu še imajo varstvo, kasneje pa dostikrat ne.

Da ne govorim o tem, da imamo vsaj pri nas v sluzbi uro, ko moram bit v sluzbi. In to ni ob 10.00 zjutraj.

Mislim, da je varstvo še tudi v drugem razredu. Pa saj potem pa otroci tudi niso več tako majhni, da ne bi sami hodili v šolo? Mislim, da je po zakonu, da če je prenevarno, da bi šel sam, da za to šola potem poskrbi. Recimo za kombi itd.

Je pa res to, da vedno, ko se nekaj spremeni, je nekaj ljudi proti. Nikoli ne bo tako, d abo vsem prav. Žal je tako.

Seveda imajo vsi na voljo čas zjutraj za oddajo otrok in potem popoldan za pobiranje. kako naj mamica samohranilka odda otroka v šolo, oddela 8 ur in pride potem ponj še v času varstva. Pa morda v prve razredu še imajo varstvo, kasneje pa dostikrat ne.

Da ne govorim o tem, da imamo vsaj pri nas v sluzbi uro, ko moram bit v sluzbi. In to ni ob 10.00 zjutraj.[/quote]

Draga moja.
Sem samohranilka z dvema otrokoma. In sta pač zjutraj hodili v jutranje varstvo in po pouku v popoldansko. In smo se nekako pretolkli brez kakšnih dedijev in babic. Sta pa na ta račun že v 2. razredu hodili sami domov in kmalu sta se pač tudi zjutraj sami zrihtali in odšli v šolo. Jutranje varstvo je pri nas do 3. razreda in popoldansko do 5.
In veš. Tudi jaz imam zjutraj uro (ne ob 10h) in tudi jaz oddelam svojih 8 ur in tudi jaz nimam ravno 15 min do službe.

Namesto da bi se ukvarjali z resnimi stvarmi, spreminjajo stvari, ki marsikomu zagrenijo življenje, koristi pa nobene.

Seveda imajo vsi na voljo čas zjutraj za oddajo otrok in potem popoldan za pobiranje. kako naj mamica samohranilka odda otroka v šolo, oddela 8 ur in pride potem ponj še v času varstva. Pa morda v prve razredu še imajo varstvo, kasneje pa dostikrat ne.

Da ne govorim o tem, da imamo vsaj pri nas v sluzbi uro, ko moram bit v sluzbi. In to ni ob 10.00 zjutraj.[/quote]

Draga moja.
Sem samohranilka z dvema otrokoma. In sta pač zjutraj hodili v jutranje varstvo in po pouku v popoldansko. In smo se nekako pretolkli brez kakšnih dedijev in babic. Sta pa na ta račun že v 2. razredu hodili sami domov in kmalu sta se pač tudi zjutraj sami zrihtali in odšli v šolo. Jutranje varstvo je pri nas do 3. razreda in popoldansko do 5.
In veš. Tudi jaz imam zjutraj uro (ne ob 10h) in tudi jaz oddelam svojih 8 ur in tudi jaz nimam ravno 15 min do službe.[/quote]

Zakaj pljuvaš v lastno skledo. Nimajo vse šole takega varstva, po novem pa zna bit, da tudi ne bo vec brezplačno.

Pri nas na začetek pouka čakajo v jedilnici, kjer jih “nadzoruje” dežurni učitelj. Ne smejo viseti po hodnikih in v garderobah. Tako da tudi tisti, ki pridejo v šolo zelo zgodaj, niso prepuščeni sami sebi. V prvi triadi je varstvo posebej.
Pri nas urnika sicer niso spreminjali, ampak verjamem, da pri takšni ureditvi ne more biti logističnih težav.
Kako pa ti otroci, ki jih očitno morate voziti v šolo, preživijo kasneje, ko ni več PB?

Draga moja.
Sem samohranilka z dvema otrokoma. In sta pač zjutraj hodili v jutranje varstvo in po pouku v popoldansko. In smo se nekako pretolkli brez kakšnih dedijev in babic. Sta pa na ta račun že v 2. razredu hodili sami domov in kmalu sta se pač tudi zjutraj sami zrihtali in odšli v šolo. Jutranje varstvo je pri nas do 3. razreda in popoldansko do 5.
In veš. Tudi jaz imam zjutraj uro (ne ob 10h) in tudi jaz oddelam svojih 8 ur in tudi jaz nimam ravno 15 min do službe.[/quote]

Zakaj pljuvaš v lastno skledo. Nimajo vse šole takega varstva, po novem pa zna bit, da tudi ne bo vec brezplačno.[/quote]

Nič ne pljuvam v nobeno skledo. Samo odgovarjam na tvoj prijazen post. Ne poznam šole, ki ne bi imela varstva do 3. razreda. To pa že nekako zadostuje, se ti ne zdi?

Zakaj se starši ne pritožite, zakaj ne skočite v luft?
A smo res tako ponižni, da pri vsaki taki spremembi zgolj “jokamo” na forumih, da bi se pa znali združiti in se upreti … ?!

Ja res. Saj ni važno, da nam vsem kradejo, ukinjajo socialne transferje, znižujejo plače in nadomestila, dražijo vse po spisku, ljudje brezposelni, lačni… to res ni nič važno.
Ampak da pouk prestavijo za pol ure, TO je pa razlog za vstajo.
Ja res bi morali skočit u luft, ampak zaradi česa drugega.

Wtf kakšno vprašanje je pa to? Ker smo slovenceljni ane. Vse ubogamo in če eden pleza iz dreka, ga drugi nazaj not porine.

gre za varčevanje, pač še enkrat več v šolah. kasnejši pouk, krajše podaljšano bivanje, mogoče celo proti plačilu, manj učiteljev za podaljšano bivanje, manj za plačat, kar pa bo za podelat, bodo pa pod mus morali že razpoložljivi učitelji. na eni šoli se kakšen učitelj manj ne pozna, na ravni države gre pa kar za prihranke.

me pa superturk z ničemer ne preseneti, je pač njihov.

Zakaj starši ne skočimo v luft?

Zato, ker marsikomu ta sprememba ustreza.

Večina tukaj vas ima male otroke, ampak bodo zrasli in začenjat pouk s preduro ob 7.10 je naravnost morilsko. Otroci od te pred ure nimajo popolnoma nič, tam do konca ure, se ravno zbudijo. Tako, da jaz uredbo podpiram.

Organizacija varstva in vsega ostalega je pa seveda drug problem, ki s samim začetkom pouka ne bi smel bit povezan.

Kar se mene tiče je najbolj smotrno, da se pouk začne ob osmi uri, ni prezgodaj, pa niti prepozno ne. Saj imajo itak tiste tri, štiri ure pouka, ostalo pa pade na razne dejavnosti in varstvo. Mi je pa do skrajnosti bedno, da se prva ura imenuje predura in se jo na ta način vsili ob 7.00 uri. Kdo si je izmislil ta debilizen. Sploh v srednjih šolah, kjer potem vozači vstajajo ob štirih ali petih zjutraj.

Očitno še nimaš otrok v šoli. Število ur se povečuje in je v šestem razredu pet ali šest, kasneje jih imajo zaradi izbirnih predmetov lahko tudi sedem. Moji so včasih v šoli od pol osmih – recimo dodatni pouka – do treh, kar je kar hudo.
Predura pride prav zaradi lažjega urnika, se pa strinjam, da je začetek ob sedmih res prezgodaj. Zato se meni osebno zdi čisto v redu, če je začetek pouka ob 8.30 in predura, če je potrebna, ob 7.30.

Očitno še nimaš otrok v šoli. Število ur se povečuje in je v šestem razredu pet ali šest, kasneje jih imajo zaradi izbirnih predmetov lahko tudi sedem. Moji so včasih v šoli od pol osmih – recimo dodatni pouka – do treh, kar je kar hudo.
Predura pride prav zaradi lažjega urnika, se pa strinjam, da je začetek ob sedmih res prezgodaj. Zato se meni osebno zdi čisto v redu, če je začetek pouka ob 8.30 in predura, če je potrebna, ob 7.30.[/quote]

pa imam otroke v šoli. V nižjih razredih je pouka zelo malo, v višjih pa tudi tudi vsaj pri nas ne gredo čez drugo uro. Starši smo pa pred čerto itak težko doma. Po moje je še najhuje za učitelje, ki niso več ob zgodnji uri frej.

Ti pa mislim, da si zadnja, ki bi lahko tole sodila!

Ti kot vem itak doma, tako, da tvoji lahko zacnejo tudi ob 12h, ce je treba. Ostali, ki imamo pa se sluzbo 8 ur plus prevoza 1,5 ure gre pa vsaka prestavljena ura narobe!

Ma, to lahko napišejo samo idioti, ki v šoli nikoli niso bili vozači! :-((

Ti pa mislim, da si zadnja, ki bi lahko tole sodila!

Ti kot vem itak doma, tako, da tvoji lahko zacnejo tudi ob 12h, ce je treba. Ostali, ki imamo pa se sluzbo 8 ur plus prevoza 1,5 ure gre pa vsaka prestavljena ura narobe![/quote]

Glej, ne bom se nič zagovarjala kako in kaj, ker je brez veze. Samo zato, ker si doma ne pomeni, da imaš časa na pretek, ampak ok, pustmo to.

Sicer pa te res sprašujem, ali na vaši šoli ni jutranjega varstva? Ali ne pelje kombi ali avtobus?

Pa še to, eni starši se bunijo, ker se šola začne ob pol osmih, da je to prezgodaj, drugi, da je potem ob 8.20 prepozno…. Že na naši šoli je skoz zaradi tega kreg. Torej, kaj naj ravnatelj po tvojem naredi?

Nam je pa to super rešitev. A je kdo od vas pomislil, da so nekateri učenci vozači, šola ima pa tudi obvezne predure. Pri nas sem nemalokrat morala vzet uro dopusta, da sem ju odpeljala v šolo, ker se je predura začela 7.05, prevoza pa ni do 7.20. Jaz pozdravljam to odredbo.

Nam so včeraj rekli na šoli, da se bo pouk začel ob 8h.

Ti pa mislim, da si zadnja, ki bi lahko tole sodila!

Ti kot vem itak doma, tako, da tvoji lahko zacnejo tudi ob 12h, ce je treba. Ostali, ki imamo pa se sluzbo 8 ur plus prevoza 1,5 ure gre pa vsaka prestavljena ura narobe![/quote]

Glej, ne bom se nič zagovarjala kako in kaj, ker je brez veze. Samo zato, ker si doma ne pomeni, da imaš časa na pretek, ampak ok, pustmo to.

Sicer pa te res sprašujem, ali na vaši šoli ni jutranjega varstva? Ali ne pelje kombi ali avtobus?

Pa še to, eni starši se bunijo, ker se šola začne ob pol osmih, da je to prezgodaj, drugi, da je potem ob 8.20 prepozno…. Že na naši šoli je skoz zaradi tega kreg. Torej, kaj naj ravnatelj po tvojem naredi?[/quote]
Podpišem, kar je napisala “si zadnja”.

mirijam, a res misliš, da imamo vsepovsod kombi ali avtobusne prevoze?? Moj otrok mora do šole prehoditi zelo razgibano pot navkreber (ponekod brez pločnika, divja križišča, enosmerna, ki je veliko ljudi ne upošteva, trije nevarni prehodi), ki je za organizacijo prevozov prekratka. Imam bodočo drugošolko in si res ne predstavljam, da gre sama. Naša OŠ ima jutranje varstvo organizirano samo in izključno za prvošolce.
Tako zelo si naduta, da tega res ne morem več smatrati za krščansko vedenje 🙁

Potem verjetno nimate pred ur. Vse kar odredba zahteva, je, da se pouk ne začne pred 7.30.

Če zna šola narediti urnik brez pred ur, lahko mirno začne ob 8.00.

New Report

Close