Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Chevrolet Cruze 2.0 dizel LTZ Plus

Default avatar

IztokFranko

Na testu je trenutno Chevrolet Cruze 2.0 dizel LTZ Plus.

Cena osnovnega modela: 14.279 EUR
Cena testnega: 22.290 EUR

Dodatna oprema: kovinska barva, navigacijski sistem, 17" platišča

Dolžina, širina, višina: 4510 / 1797 1477 mm
Prtljažnik: 413 - 883 l
Naj. hitrost: 205 km/h
Pospešek: 8,5 s
Poraba: 5,6 l /100km
Emisije 147 CO2 g/km
Razred: Euro 5
Default avatar

čeh

A niso ti avtomobili malce češki? :D V smislu izdelave.
Default avatar

IztokFranko

čeh je napisal/a:
A niso ti avtomobili malce češki? :D V smislu izdelave.
Niti ne. :)
Testen Cruze ima dvobarvno notranjost, usnjene sedeže v dveh barvah - črna in rjava ter vse deluje res lepo. Čričkov zaenkrat ni bilo zaznati. Edino kar moti, a to je zmeraj pri teh avtomobilih, da se na vročini usnjeni sedeži zelo segrejejo.
Default avatar

vsaj avto

A to imate kombilimuzino ali limuzino na testu?
Default avatar

kakšno porabo

Kakšno porabo dosegaš, če ga še imaš na testu?
Default avatar

IztokFranko

kakšno porabo je napisal/a:
Kakšno porabo dosegaš, če ga še imaš na testu?
Trenutno v mešanem ciklu okoli sedem litrov. Na relaciji, avtocesti, se ta najnižje spusti na 5,2 l/100km. Izključno v mestu pa sem imel najvišjo 8,8 l/100km.

Opažam, da je lahko avtomobil na relaciji, pri hitrostih med 90 in 120 km/h in v šesti prestavi zelo ekonomičen. Slabo pa se izkaže v mestu, kjer poraba hitro naraste. Razlog za to je tudi v tem, da je mogoče potrebno z večjimi obrati speljevati, kot pri dizlih TDI, JTDm ali TDCi.
Default avatar

zici

Sedeži so navadni ali so ogrevani? Morda tudi hlajeni? Hyundaiji sem videla, da so.
Default avatar

ježešna

Iztok pri koliko vrtljajih ti prestavljaš? Meni prehitro svetuje cruze z čisto enakim motorjem kot ga imaš ti!!!
Default avatar

IztokFranko

ježešna je napisal/a:
Iztok pri koliko vrtljajih ti prestavljaš? Meni prehitro svetuje cruze z čisto enakim motorjem kot ga imaš ti!!!
Chevrolet Cruza, kot večino avtomobilov s podobno močnim dizelskim motorjem, vozim med 1.500 in 1.800 obrati. Prestavljam, če želim predvsem ekonomično peljati pri 1.800 obratih. Tam nekje se tudi prižge lučka, ki svetuje za višjo prestavo.
Default avatar

mi pa tako

Mi smo kolebali med limuzino in to petvratno možnostjo izbire. Odličili smo se za limuzino in mi je sedaj malce žal ko berem kako je bolj praktična izibra s petimi vrati. Definitivno pa je cruze limuzina lepši.