Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nekateri otroci v kampu…

Zakaj nekateri otroci v kampu…

…že navsezgodaj vpijejo in govorijo na ves glas?

Bila sem v luštnem kampu na Hrvaškem.S prijatelji smo kampirali v prikolici.Vsako jutro navsezgo-

daj,ko so še vsi spali,so imeli pri bližnjem sosedu že akcijo.Babi je ropotala s posodo,dedi je praskal

po svoje,otroka pa sta se drla,kot,da imata v ustih govoreče mlinčke.Z vsem spoštovanjem,kar sem

ga premogla, sem prosila odrasla,če lahko malo umirita otroke,da bi pač radi vsaj na dopustu malo

podaljšali spanec,pa je babi rekla,da onadva lahko,otroke pa bosta utišala malo težje.

Tak odgovor mi je bil smešen in absurden.

Da dva odrasla ne obvladata dveh predšolskih otrok?

Pri nas isto, s tem da so glasno govorili predvsem odrasli, tisti ki so ob pol noči ali enih zjutraj hodili na wc, so bili sploh absolutno brez osnovnega bontona.

🙂

Mi imamo 3 predšolske, najmlajši je ob 5-ih buden, starjša dva spita max do 6-ih!
Enako na dopustu. V kampu.
Seveda imamo potem, ko se otroci zbudijo zajtrk – ob šestih ali še prej! V kampu seveda ne dovolimo, da zjutraj kričijo, ampak pogovarjajo in igrajo pa se! Prav tako ne morejo biti do 8ih čisto tiho, sploh to 2-letnemu otroku malo težko poveš, ne?4

V bodoče ti predlagam hotel 🙂

…pri nas pa so nekateri stanovalci bloka sprejeli pravilo, da se po polnoči ne smeš voziti z dvigalom….

Zakaj bi šla v hotel,če mi ne paše.Razen tega sem imela sama (sicer ne drug za drugim) tri otroke.

Jaz bi zjutraj mlajšega dala v voziček,drugi pa hodil ali se peljal zraven,pa bi šla z njima na sprehod

ob obali.Spotoma bi se še kaj ogledali in kaj našli.

Posoda bi pa pomila kasneje.

A si želiš imeti otroke? Ker takrat, ko jih boš imela, boš vse vzela nazaj in takrat boš razumela.
Otrok nima turn off-a gumba, in princeskin spanec pač ni mogoč.

Tako so jih vzgojili starši, kaj pa naj dedi/babi naredita, če kaj rečeta je pa tamlada takoj prluft k bikova župa .

Zakaj bi šla v hotel,če mi ne paše.Razen tega sem imela sama (sicer ne drug za drugim) tri otroke.

Jaz bi zjutraj mlajšega dala v voziček,drugi pa hodil ali se peljal zraven,pa bi šla z njima na sprehod

ob obali.Spotoma bi se še kaj ogledali in kaj našli.

Posoda bi pa pomila kasneje.[/quote]
Ja, seveda! 3 ure na sprehodu!

Otroci pojedo zajtrk, se igrajo, potem gremo tudi na kak sprehod ampak pol ure ali 1 ura je vrh glave dovolj sprehoda.
Potem skuham kavo, še midva zajtrkujeva, otroci imajo zajtrk, nato gremo na plažo.

No, ja. Otroci gor ali dol. Uvidevnost do sosedov je tudi v kampu nekaj, kar naj bi bilo vsakemu samoumevno. Da pa ne moreš utišat dveh otrok pa dvomim. Najlažje je pa vse skupaj ignorirat, to je pa res.

mislim, da bi bilo bolj pametno za vas, da bi šli v hotel ali apartma. KAMPI so za družine z malimi otroci. Da te ni sram – takšnole pisanje.

Kaj vraga hodte v kampe, sitnobe

Kampi,da so samo za družine z malimi OTROKI?

Prvič slišim.

Sicer pa ja,sončki se naj derejo,kot se jim zdi ob šestih zjutraj,dajte,no…

Če jih ne znate zrihtat,jih imejte doma…

Super, nalednjic ko me bo motilo zivalsko vpitje podivjanih mini sonckov v hotelu ali apartmaju bom sigurno povedala to njihovim starsem. Do zdaj sem bila tiho in si mislila svoje, zdaj pa imam izvedensko mnenje strokovnjaka (beri: popolne mone), in jih lahko mirne duse posljem tja kamor spadajo – v kamp! Ker tja ne zahajam mi to super odgovarja, kako bo pa njim pa ne morem garantirat. Bom pa sigurno vse pritozbe naslovila na avtorico tega genialnega misljenja!

Kot prvo me zanima, kaj je zate navsezgodaj.
Mi smo doživeli žurko (odraslih oseb!) polno joka, dretja, vrišča in krohotanja (all in one) ob 2h zjutraj, trajala je do 5:30.
Če takega moti moj otrok, ki se začne ob 8h glasno igrat, me prav sladko boli *****!

Obstajajo turistične destinacije za familije z majhnimi otroki, za žurerje, za upokojence,… obstajajo celo resorti, kamor je otrokom vstop sploh prepovedan.

Vsak naj si izbere in organizira dopust po lastnih željah, ne pa da potem jamrate. Da se pa v kampu tišine pač ne more pričakovat in zahtevat, je pa jasno celo meni, ki sem kampirala dvakrat v življenju.

Lej, z veseljem ti za 1 teden posodim svoja 2 sinova in če ti jih uspe prepričat, da je zjutraj treba mirno in tiho počakat 2 uri, ko vstajajo normalni ljudje, ti plačam.

Naša dva vstajata med 6 – 6.30, tudi na dopustu. In takoj je akcija. Tudi mi smo bili letos v kampu (mobilna hišica) in sva jih z možem skušala umirit kolikor se je dalo, ampak še vedno se je k sosedom sigurno kaj slišalo. In kaj naj po tvojem naredim? Jima dam flajštre čez usta in železne kugle na nogo? Normalno, da jih skušam umirit, ampak sorry, vsak, ki gre na dopust v kamp se mora zavedat, da tam ni nikakršne zvočne izolacije in da dobesedno lahko slišiš sosedove prdce. Če si pričakovala grobno tišino do 8. ure zjutraj, potem je zate kvečjemu samotni otok.
Razumem, da te moti razbijanje s posodo, ampak otroško govorjenje in sem in tja kakšen smeh… tega pa ne razumem.

Berem in berem in ne morem verjeti:starši ali stari starši ne obvladajo dveh majhnih otrok.

Povejte mi samo nekaj:kako po vašem mnenju to delajo vzgojiteljice v vrtcu.

Dve imata na skrbi dan za dnem 24 malih sončkov,pa je včasih dosti bolj mirno,kot pa z dvema pri starših…

Ali imajo vzgojiteljice čudežne tabletke,kaj mislite?

Zanima me tvoja definicija te zgodnje ure. Ja moja dva omejujem do 7.30-8.00. Po tej uri vec ne.

Kaj pa naredite v kampu, ko sosed smrči, da se vse trese?

Mal strpnosti ne škodi, no. Družine z malimi otroki tudi verjeetno moti, ko otroci zvečer ob 9 že spijo, sosedi pa še na ves glas debatirijo pred šotorom, ali še huje zraven kaj spijejo in nimajo občutka,..

Če se otrok zbuja ob 6h potem pojdi na sprehod z njim vsaj do pol osmih. Lahko greš po svež kruh in v ribarnico, ne pa da ga pustiš, da začne harat po kampu.

Se prav spomnim, kako sem moja dva popokala na voziček in smo španciral in še fajn je bilo. Ni bilo vroče, ni bilo še nobenega prometa, hodili smo v pekarno, da sta imela (pred)zajtrk in ogledovali smo si nalovlene ribe.

Ste ene zdolgočasene in brezvezne mame, če ne znate zgodnjega zbujanja otrok izkoristiti v vsesplošno dobro! Imeli bi lahko res kvaliteten čas, ampak ve raje brskate po piskrih in se zgovarjate, da so otroci otroci in da ste brez moči.

Moja dva sinova imata te jutranje sprehode v najlepšem spominu in se zdaj, ko sta stara 11 in 13 let še vedno želita ene 2x, 3x v času kampiranja, da vstanemo zgodaj in gremo na jutranje pohajkovanje.

Ampak res, edino slovenke so tako zahojene, da mislijo, da morajo še v kampu razkazovati, kako vzorne gospodinje so. Kuhajo, pospravljajo, perejo, kar tekmujejo med sabo, tujci se jim pa posmehujejo.

Tudi jaz sem tako,ko se je zbudil sem previla in popokala ter šla zjutraj v pekarno potem ribiče pogledat kaj so ulovili in mogoče kaj kupili.
Spotoma pa še brisače dali na plažo,da smo potem bili v senci.
Vem,da je to “rezervirane”en hec ,pa vseeno.
Da bi pa otrok ob 6,7, šunder delal pa NE .Tja nekje do 8 ure smo bili uvidevni,kasneje pa kakor kdaj…….

Amen!

Glej, če si v kempu je treba vzeti v zakup marsikaj, si na zelo ozkem prostoru, kjer se sliši vse, od smrčanja kakšnega dedka, nasvezgodnjega ropotanja odraslih pri čemurkoli že, glasne govorice (nekateri ne moremo svoje decibele oz. glas kar spremeniti), poznega žuranja in popivanja, otroškega vriska in smeha. Ko se eni končno umirijo in grejo spat, se pa začnejo eni pač zbujat, tko to je….

če te pa otroško jutranje žvrgolenje moti, si pa nabavi čepke za spanje, ali pa uporabljaj kakšne tablete za spanje, zagotovo ne boš slišala nikogar….

Eno samo posploševanje!
Enkrat si imela smolo s kupom nevzgojenih odraslih (1 dan!) in iz tega posplošuješ, da je to izgovor, da lahko ti oz. tvoji otroci delajo sceno?
Kot drugo: ob 8h je dokaj normalna ura za vstat. In si težko predstavljam, da bi te kdo grdo gledal, ker se tvoj otrok normalno igra ob tej uri. Je pa res, da bi te vsak grdo gledal, če bi delal scene, ki so neprimerne ne samo ob 6h zjutraj, pač pa tudi ob 12h popoldne, 18h zvečer ali ob polnoči.

Tudi mi smo zjutraj vstajali ob 6.00 se napakali in šli do obale metat kamenčke, hraniti ribice, v pekarno in zajtrk na plaži in se ponovno pred prikolico prikazali okoli 8 zjutraj. Ali pa je že na vse zgodaj kak DVD igral da sva z atijem še urco lahko poležala…..skratka se da če se hoče.

New Report

Close