Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali me lahko prisilijo v delo na dislocirani lokaciji – Barca prosim

Ali me lahko prisilijo v delo na dislocirani lokaciji – Barca prosim

Zaposlena sem v javni upravi, šolstvo, stara 51 let. Ali me lahko šef prisili v delo na dislocirani lokaciji, 1-2x na teden, po 1 uro. Vozila bi se cca 20km v eno smer, oddelala 1 uro, se vrnila v matično firmo in tam delala naprej. Ali lahko to zavrnem?

pa saj ni res, pa je:))))))))))))

Oprosti, ampak to pa res moram vprašati. Zakaj pa bi ti bil problem dvakrat na teden se zapeljati nekam (tako blizu!), nekaj oddelati in priti nazaj? Zakaj bi te bilo treba v to “prisiliti”?

In še odgovor na tvoje vprašanje: formalno lahko tako navodilo nadrejenih zavrneš, če ti v pogodbi o zaposlitvi piše, da delaš izključno na izrecno navedeni lokaciji (npr. “kuha kosila v OŠ Prule na naslovu … v Ljubljani” ali “uči angleščino v OŠ Barje na na naslovu ….”) V nasprotnem primeru odrejenega dela ne moreš zavrniti.

Blagor enim!

V pogodbi piše kje delaš ali si pridržujejo pravico, da te lahko pošljejo na druge lokacije ali npr. piše, da imaš delo na enotah (množina!!! Možno je delo na večih enotah) ipd.

Sicer pa je šolstvo javni sektor in ne javna uprava (razen, če ne delaš npr. na min. za izobraževanje….)

PKP za vzgojo in izobraževanje ima kup nekih predpisov, ki so specifični samo zanje (od koriščenja dopusta naprej…) in jih žal ne poznam.

Je pa res, kar pravijo pred mano, če si v šolstvu, si v JS in ne v JU.
Pa odvisno spet, ali lahko tvoje delo opredelijo kot delo na dveh lokacijah, ali pa je delo tako, da ga opredelijo kot službeno pot oz.občasno delo na terenu.

Mislim, da v pogodbi o zaposlitvi jasno piše. Glede na to, da vse šole uporabljajo skoraj enaki tip pogodbe, bi ti morali pisati:

– da se delo opravlja v OŠ (ta in ta) ter v njenih podružnicah in enotah.
– da se v primeru potrebe pedagoškega procesa delavca/delavko lahko napoti na delo v kraj, kjer poteka pedagoški proces (npr. šole v naravi, ekskurzije, izvajanje DSP pri učencu doma…)

Torej ni vprašanje, ali te lahko prisilijo ali ne, gre se za to, kaj piše v pogodbi o zaposlitvi in ali si pripravljena to sprejeti ali kršiti.

Res, najprej si preberi pogodbo.

Pa bom izkoristila temo in vprašala še sama nekaj.

Kaj pa, če pogodba o zaposlitvi striktno opredeljuje, da se delo opravlja na tej in tej lokaciji in je pri pogajanjih okrog zaposlitve delodajalec zavrnil predlog delojemalca (in sindikata), da se vključi še možnost dela na terenu, na domu ali enostavno izven te lokacije (s predhodno odobritvijo delodajalca, se razume). In potem si delodajalec izmisli, da bi pa opravljal za en mesec neko terensko delo. Ali pa te pošlje na službeno pot, ipd.

Pa ne gre za to, da recimo oseba tega ne bi želela opravljali, ampak le, da bi želela, da je to vključeno (in predvideno) v pogodbi o zaposlitvi. Delodajalec pa tega ne želi.

Torej: če je lokacija dela določena v pogodbi o zaposlitvi in ta pogodba ne predvideva nobenih službenih poti ali dela kje drugje, lahko delojemalec napotitev na službeno pot zavrne ali ne?

ojoj!!!! 20 kilometrov!!!!

Kaj bi sele rekla, ce bi ti za minimalca dali na izbiro ali se vsak dan vozi iz celja (oz. nekateri celo dlje, ker niso vsi iz celja) v naklo ali pa ostani brez sluzbe, kot so pred casom dali na izbiro delavcem merkurja. 20km v eno smer dandanes? Lepo te prosim. Nekateri bi bili veseli, saj hudica nebos sla z kolesom ali pes.

Namesto, da pametuješ, odgovori na vprašanje!

Zakaj pa ti je to problem? Nimaš prevoza ali ti je težko vozit oz. kaj drugega? Sprašujem zato, ker jaz trenutno ne vozim avta in ne bi bila najbrž tega sposobna izvesti brez javnega prevoza. Je pri tebi kaj takega?

Če zavrneš, kaj pomeni to za šolo? Je še kdo drug, ki bi lahko oddelal to delo?

oo,polno jih je,ki bi se peljali.zarad takih gospic marsikateri mlad pedagog ne dobi dovolj ur.pol pa v penzjon,ce je tako tezko!

New Report

Close