Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POHVALA URGENCI

POHVALA URGENCI

Kljub masovni nesreči in obilici dela ter preusmeritvi ekip v reševanje, oživljanje, slikanje, premikanje, tolažbi sorodnikov, je urgenca danes delovala vzorno in organizirano. ODLIČNO. Mi smo tam kljub predvidenemu čakanju za standardno storitev (nenujna poškodba, ki pač zahteva samo slikanje, da se izključi zlom) čakali 1h in 20 minut manj, kot je bilo napovedano. HVALA VSEM ZDRAVSTVENIM DELAVCEM.

to pa izredno redko slišim, da bi kdo rekel hvala reševalcem in gasilcem, ki so pomagali v nesreči, katerikoli ne le v tej, a verjemi, da se bo to najkasneje do večera že sfižilo

Pohvalno. Moje izkušnje: na urgenci še nikoli nisem čakala manj kot 3-4 ure.

nova
Uredništvo priporoča

Če bi mene mama sončka čakala pol ure ?! Si sploh ne morem predstavljati .

tako kot so danes delali in še delajo na urgenci bi morali delati vsak dan pa ti nebi nikoli čakala štiri ure ampak največ eno, tako pa delajo samo kadar je težka piz………


Torej si ne predstavljaj!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

In zakaj bi te morala?
Mislim, da imajo zdravniki v tistih urah, ko čakamo na urgenci, precej bolj pomembno delo kot ti.

In zakaj bi te morala?
Mislim, da imajo zdravniki v tistih urah, ko čakamo na urgenci, precej bolj pomembno delo kot ti.[/quote]

A res? Da recimo pri ponesrečencu spregledate izpahnjeno ključno kost, ki mu do konca življenja štrli u luft?

In zakaj bi te morala?
Mislim, da imajo zdravniki v tistih urah, ko čakamo na urgenci, precej bolj pomembno delo kot ti.[/quote]

Sicer je bila tema odprta z dobrim namenom, pa ne morem, da ne bi napisala komentar pod tole. Učiteljica je res nekoliko pikro napisala glede čakanja, vendar si ti vehementno in brez razmišljat odpisala nekaj, kar ne drži. Jasno je, zdravniki rešujejo tam življenja, vendar si ne predstavljam, da bi se tvojemu otroku v šoli kaj zgodilo, učiteljice pa ne bi bilo zraven. Poklic učiteljice je drugačen, je pa vseeno odgovoren in spoštovanja vreden. S tem odnosom, ki si ga pokazala, upam, da nimaš (še) otrok, dokler ne boš dozorela in malo bolj zrelo gledala na druge. Namreč, tak odnos, kot ga ima starš do šole in učiteljev, se prenese na otroke. Potem se čudite, da je stanje v šolah kakršno je. Grozijo učenci, grozijo starši in tako dalje.
In nisem učiteljica, sem samo povprečna ženska, mati, ki bo zdaj všolala enega otroka in spoštujem ljudi v vseh poklicih, brez preseravanja kdo je bolj in kdo je manj odgovoren.

Pohvale urgenci, sicer sem iz drugega konca Slovenije, pa sem v teh letih, odkar imam otroke, kar nekajkrat potrebovala pomoč na urgenci in vedno do zdaj je bil odnos korekten, delo hitro, osebje prijazno, kljub gneči pacientov, poznim uram in drugim neugodnim razmeram.

In zakaj bi te morala?
Mislim, da imajo zdravniki v tistih urah, ko čakamo na urgenci, precej bolj pomembno delo kot ti.[/quote]

Sicer je bila tema odprta z dobrim namenom, pa ne morem, da ne bi napisala komentar pod tole. Učiteljica je res nekoliko pikro napisala glede čakanja, vendar si ti vehementno in brez razmišljat odpisala nekaj, kar ne drži. Jasno je, zdravniki rešujejo tam življenja, vendar si ne predstavljam, da bi se tvojemu otroku v šoli kaj zgodilo, učiteljice pa ne bi bilo zraven. Poklic učiteljice je drugačen, je pa vseeno odgovoren in spoštovanja vreden. S tem odnosom, ki si ga pokazala, upam, da nimaš (še) otrok, dokler ne boš dozorela in malo bolj zrelo gledala na druge. Namreč, tak odnos, kot ga ima starš do šole in učiteljev, se prenese na otroke. Potem se čudite, da je stanje v šolah kakršno je. Grozijo učenci, grozijo starši in tako dalje.
In nisem učiteljica, sem samo povprečna ženska, mati, ki bo zdaj všolala enega otroka in spoštujem ljudi v vseh poklicih, brez preseravanja kdo je bolj in kdo je manj odgovoren.

Pohvale urgenci, sicer sem iz drugega konca Slovenije, pa sem v teh letih, odkar imam otroke, kar nekajkrat potrebovala pomoč na urgenci in vedno do zdaj je bil odnos korekten, delo hitro, osebje prijazno, kljub gneči pacientov, poznim uram in drugim neugodnim razmeram.[/quote]

Dejstva ostajajo ista: ko na urgenci čakamo na vrsto, zdravniki obravnavajo druge ponesrečence, nekoga oživljajo ali nekomu naravnavajo kost.
Ko pred vrati učilnice čakamo na začetek govorilnih ur, učiteljica dela – kaj?Prihaja v šolo?

In moj prispevek se je navezoval samo in zgolj na to. Na dejansko TISTI ČAS, KO ČAKAMO. Razumeš?

Sicer je bila tema odprta z dobrim namenom, pa ne morem, da ne bi napisala komentar pod tole. Učiteljica je res nekoliko pikro napisala glede čakanja, vendar si ti vehementno in brez razmišljat odpisala nekaj, kar ne drži. Jasno je, zdravniki rešujejo tam življenja, vendar si ne predstavljam, da bi se tvojemu otroku v šoli kaj zgodilo, učiteljice pa ne bi bilo zraven. Poklic učiteljice je drugačen, je pa vseeno odgovoren in spoštovanja vreden. S tem odnosom, ki si ga pokazala, upam, da nimaš (še) otrok, dokler ne boš dozorela in malo bolj zrelo gledala na druge. Namreč, tak odnos, kot ga ima starš do šole in učiteljev, se prenese na otroke. Potem se čudite, da je stanje v šolah kakršno je. Grozijo učenci, grozijo starši in tako dalje.
In nisem učiteljica, sem samo povprečna ženska, mati, ki bo zdaj všolala enega otroka in spoštujem ljudi v vseh poklicih, brez preseravanja kdo je bolj in kdo je manj odgovoren.

Pohvale urgenci, sicer sem iz drugega konca Slovenije, pa sem v teh letih, odkar imam otroke, kar nekajkrat potrebovala pomoč na urgenci in vedno do zdaj je bil odnos korekten, delo hitro, osebje prijazno, kljub gneči pacientov, poznim uram in drugim neugodnim razmeram.[/quote]

Dejstva ostajajo ista: ko na urgenci čakamo na vrsto, zdravniki obravnavajo druge ponesrečence, nekoga oživljajo ali nekomu naravnavajo kost.
Ko pred vrati učilnice čakamo na začetek govorilnih ur, učiteljica dela – kaj?Prihaja v šolo?

In moj prispevek se je navezoval samo in zgolj na to. Na dejansko TISTI ČAS, KO ČAKAMO. Razumeš?[/quote]

ampak daj razumi, da bi morali zdravniki vsak dan delati tako kot danes, pa ne bi bilo toliko čakanja in čakalnih vrst, nihče jim nič noče.

In se ti zdi, da so čakalne vrste odvisne od zdravnikov?
Nihče nikomur nič noče, samo za božjo voljo ne primerjajte tega kaj delajo zdravnik, učiteljica, šofer ali recimo referentka medtem, ki čakamo.

Sicer je bila tema odprta z dobrim namenom, pa ne morem, da ne bi napisala komentar pod tole. Učiteljica je res nekoliko pikro napisala glede čakanja, vendar si ti vehementno in brez razmišljat odpisala nekaj, kar ne drži. Jasno je, zdravniki rešujejo tam življenja, vendar si ne predstavljam, da bi se tvojemu otroku v šoli kaj zgodilo, učiteljice pa ne bi bilo zraven. Poklic učiteljice je drugačen, je pa vseeno odgovoren in spoštovanja vreden. S tem odnosom, ki si ga pokazala, upam, da nimaš (še) otrok, dokler ne boš dozorela in malo bolj zrelo gledala na druge. Namreč, tak odnos, kot ga ima starš do šole in učiteljev, se prenese na otroke. Potem se čudite, da je stanje v šolah kakršno je. Grozijo učenci, grozijo starši in tako dalje.
In nisem učiteljica, sem samo povprečna ženska, mati, ki bo zdaj všolala enega otroka in spoštujem ljudi v vseh poklicih, brez preseravanja kdo je bolj in kdo je manj odgovoren.

Pohvale urgenci, sicer sem iz drugega konca Slovenije, pa sem v teh letih, odkar imam otroke, kar nekajkrat potrebovala pomoč na urgenci in vedno do zdaj je bil odnos korekten, delo hitro, osebje prijazno, kljub gneči pacientov, poznim uram in drugim neugodnim razmeram.[/quote]

Dejstva ostajajo ista: ko na urgenci čakamo na vrsto, zdravniki obravnavajo druge ponesrečence, nekoga oživljajo ali nekomu naravnavajo kost.
Ko pred vrati učilnice čakamo na začetek govorilnih ur, učiteljica dela – kaj?Prihaja v šolo?

In moj prispevek se je navezoval samo in zgolj na to. Na dejansko TISTI ČAS, KO ČAKAMO. Razumeš?[/quote]

Ko pred vrati učilnice čakaš, se morda učiteljica pogovarja s staršem, katerega otrok ima več učnih ali kakršnihkoli težav kot tvoj otrok. Če bi imeli več posluha za reševanje težav pred usodnimi posledicami, morda tudi zdravniki ne bi imeli toliko dela.
Da pa je malomarnost nemolakrat vzrok hujših ,tudi doživljenskih posledic tako na fizičnem, psihičnem kot učnem področju, pa verjetno obe DOBRO VEVA. L.p.

samo toliko v vednost….nimate pojma o organizaciji….nekje se je moralo danes čakati da je tole požiralo a ne?? al mislite da je toliko zdr. delavcev bilo danes brez dela, da so lahko na urgenco prišli….ustavili so vse operativne programe -torej so ti ljudje morali čakati na operacije..,,,zdravniki v bližini so prišli od doma….itd…itd….

Ah, kje pa! Vsak dan je toliko zdravnikov na urgenci, samo sedijo v skritih kotičkih in pijejo kavo – ljudje morajo pa čakati.
Sarkazem off

Ampak večina ljudi tule, predvsem pa yohnnyboy to res verjame…

In zakaj bi te morala?
Mislim, da imajo zdravniki v tistih urah, ko čakamo na urgenci, precej bolj pomembno delo kot ti.[/quote]

A res? Da recimo pri ponesrečencu spregledate izpahnjeno ključno kost, ki mu do konca življenja štrli u luft?[/quote]

in kaj ti delaš zdajle na forumu, če te lahko vprašam?? me zanima koliko zdravstvenih delavcev je zdajle tukaj gor med službenim časom, učitelji imate pa še vedno očitno čas to počet, čeprav bi se naj zdaj že “intenzivano pripravljalo na pouk”. torej spizdi iz foruma, pa bodi vesela da imaš službo parazit en!!!

zakaj pa na polikliniki naročajo na par minut, pol je pa gužva do desetih zvečer, da se v tistih hodnikih dihat ne da, ma dajte se no zdravniki malo v red spravit, še vas je preveč za to kar delate.

Točno tako. Dežurni zdravniki in ostalo osebje so podaljšali oz. se je klicalo domov razpoložljiv kader.

v tem letnem času pa je tudi na urgenci LJ manj dela, ker jih je večina na dopustu na obali.

To je tudi sicer zelo zanimiv pojav. Vsako poletje je manj bolnikov, ki “čudežno” potrebujejo NUJNO pomoč 1. septembra. Tako da se letošnjega že sedaj bojim.

Ah, kje pa! Vsak dan je toliko zdravnikov na urgenci, samo sedijo v skritih kotičkih in pijejo kavo – ljudje morajo pa čakati.
Sarkazem off

Ampak večina ljudi tule, predvsem pa yohnnyboy to res verjame…[/quote]

ne jaz govorim iz lastnih izkušenj, na urgenci je bil sin na operacijski mizi, ko si je zdravnik po telefonu naročil pizzo, počakal, da so mu jo prinesli, jo pojedel in po tem pričel z delom in ko je pričel z delom me je vprašal zakaj švicam, naj bo srečen, da ga nisem kresnil po gobcu, da bi odletel do pizzerije.

Točno tako. Dežurni zdravniki in ostalo osebje so podaljšali oz. se je klicalo domov razpoložljiv kader.

v tem letnem času pa je tudi na urgenci LJ manj dela, ker jih je večina na dopustu na obali.

To je tudi sicer zelo zanimiv pojav. Vsako poletje je manj bolnikov, ki “čudežno” potrebujejo NUJNO pomoč 1. septembra. Tako da se letošnjega že sedaj bojim.[/quote]

In poleg vsega vsaj 1/4 čakajočih ne sodi na urgenco ampak k svojemu osebnemu zdravniku.

Točno tako. Dežurni zdravniki in ostalo osebje so podaljšali oz. se je klicalo domov razpoložljiv kader.

v tem letnem času pa je tudi na urgenci LJ manj dela, ker jih je večina na dopustu na obali.

To je tudi sicer zelo zanimiv pojav. Vsako poletje je manj bolnikov, ki “čudežno” potrebujejo NUJNO pomoč 1. septembra. Tako da se letošnjega že sedaj bojim.[/quote]

In poleg vsega vsaj 1/4 čakajočih ne sodi na urgenco ampak k svojemu osebnemu zdravniku.[/quote]

e tu ti dam pa čisto prav, samo to bi morali pa tudi urediti, tudi zaradi tega so dolge čakalne vrste pol se pa narod buni, če si za k svojemu zdravniku pojdi tja, če rineš pa na urgenco in ugotovijo, da je neupravičeno bi bilo treba takemu zaračuntat in konec.

Tist morales je pa že težk s tisto svojo pestjo pa božanjem. Drgač pa ja, pohvala zdravstvenim delavcem, tisti ki pa menijo drugače, pa naj se nekam zaletijo

Ah, kje pa! Vsak dan je toliko zdravnikov na urgenci, samo sedijo v skritih kotičkih in pijejo kavo – ljudje morajo pa čakati.
Sarkazem off

Ampak večina ljudi tule, predvsem pa yohnnyboy to res verjame…[/quote]

ne jaz govorim iz lastnih izkušenj, na urgenci je bil sin na operacijski mizi, ko si je zdravnik po telefonu naročil pizzo, počakal, da so mu jo prinesli, jo pojedel in po tem pričel z delom in ko je pričel z delom me je vprašal zakaj švicam, naj bo srečen, da ga nisem kresnil po gobcu, da bi odletel do pizzerije.[/quote]

Jaz pa rajši počakam tisti čas da zdravnik poje pico, kot pa da mi zaradi lakote omedli med operacijo ali zaradi nezbranosti naredi kakšno napako. Verjamem, da si tega ne bi privoščil, če bi bil tvoj sin v smrtni nevarnosti. Pogosto pozabljamo, da so tudi zdravniki samo ljudje.

Ti bi raje, da bi delal lačen in komaj čakal, kdaj bo prišel do tiste svoje pizze?

Vse službe so se ob današnji nesreči odlično izkazale, zato pohvala tudi z moje strani. Prav neverjetno, da v tej državi kaj funkcionira.

Na urgenci je marsikdo, ki tja ne sodi. Kakšnega upokojenca oziroma še večkrat upokojenko uščipne v kosteh in leti na urgenco, da se kaj dogaja. Ker jo je osebni zdravnik že sit in ji v čakalnici pokaže vrata.

New Report

Close