Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zaposlene v druzbi deos d.d ne 4 ure ne placajo mi vec malice

zaposlene v druzbi deos d.d ne 4 ure ne placajo mi vec malice

od meseca julija mi ne placujejo regresa za malico ker sem zaposlena na 4 ure zaradi starsevstva.pravijo da mi zaradi novega zakona o javni upravi ne pripada vec.meni se zdi da pa mi le pripada kolikor smo se pozanimale,vendar nas hocejo z takimi nizkimi udarci spravit delat nazaj na polni delovni cas.kaj se lahko sploh storim

Naj ti pokažejo člen, kjer to piše.Ni res, malica ti pripada! Ampak mislim da samo 15 min, ker delaš polovični del. čas.

ZUJF res predpisuje, da povračilo prehrane pripada le tistim, ki delajo več kot 4 ure.
Vendar je v dogovoru zapisano tudi, katere so izjeme, kjer povračilo pripada pri najmanj polovičnem delovnem času.

166. člen http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201240&stevilka=1700

(regres za prehrano)

(1) Regres za prehrano je povračilo stroškov prehrane med delom.
(2) Višina regresa za prehrano med delom znaša 3,52 eurov.
(3) Izplačilo regresa iz prejšnjega odstavka pripada zaposlenemu za dan prisotnosti na delu, pri čemer se kot dan prisotnosti šteje osem ur.
(4) Ne glede na prejšnji odstavek je do regresa upravičen tudi zaposleni, ki dela več kot štiri in manj kot osem ur dnevno oziroma dela krajši delovni čas na podlagi zakona.
(5) Če je delovni čas razporejen neenakomerno, se število regresov za prehrano določi tako, da se število ur mesečne delovne obveznosti deli z osem.
(6) Če zaposleni v določenem mesecu dela preko polnega delovnega časa, mu za vsakih izpolnjenih osem ur dela preko polnega delovnega časa pripada znesek iz drugega odstavka tega člena.
(7) Zaposleni ni upravičen do regresa za prehrano v skladu s tem členom, če mu delodajalec zagotovi brezplačno prehrano med delom. Če je cena zagotovljene prehrane nižja od zneska regresa za prehrano, je zaposleni upravičen do plačila razlike do višine zneska iz drugega odstavka tega člena.
(8) Ne glede na prejšnji odstavek je zaposleni upravičen do zneska iz drugega odstavka tega člena, če za zaposlenega zagotovljena prehrana iz zdravstvenih, dietnih, verskih ali drugih razlogov ni ustrezna. Zaposleni je o tem dolžan predložiti ustrezna dokazila.
(9) Če je zaposleni na službenem potovanju in ni upravičen do dnevnice v skladu s tem zakonom, mu pripada še en znesek regresa za prehrano v primeru, da službeno potovanje traja več kot osem ur.

Natančneje je to zapisano v Dogovoru o ukrepih na področju plač, povračil in drugih prejemkov v javnem sektorju za uravnoteženje javnih financ za obdobje od 1. junija 2012 do 1. januarja 2014 http://www.uradni-list.si/_pdf/2012/Ur/u2012038.pdf, stran 4098
in sicer piše
4. Regres za prehrano
– višina regresa znaša 3,52 €;
– do povračila so upravičeni zaposleni, ki delajo več kor 4 ure dnevno, razen če zaposleni dela krajši delovni čas (najmanj polovični delovni čas) na podlagi zakona (npr. ZPIZ, ZZZ, krajši delovni čas zaradi starševstva);
– glede števila prejetih regresov se javnim uslužbencem, ki naloge opravljajo v neenakomerno razporejenem delovnem času, zagotovi enak položaj kot javnim uslužbencem, ki delajo v običajnem delovnem času;
– v primeru zagotovljene brezplačne prehrane ima zaposleni možnost izbire med izplačilom regresa za prehrano ali koriščenja brezplačne prehrane (koriščenje brezplačne prehrane in izplačilo regresa za prehrano se izključujeta).

Deos ne krši pravil. Tole je nov zakon:


4. Višina regresa za prehrano med delom znaša 3.52 €. Regres za prehrano pripada javnemu uslužbencu, ki delo opravlja več kot 4 ure dnevno.”

To sem našla na spletni strani SVIZA (http://www.sviz.si/novice/634/0/Vladni-predlog-var{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Devalnih-ukrepov)

Če imaš skrajšani delovni čas zaradi otroka, ti predlagam, da si urediš skrašani delovni čas tako da boš delala 4 dni v tednu in vsak dan po 5 ur, tako boš en dan lahko doma, za 4 dni pa dobiš plačano malico. 😉

Obstaja še Dogovor o ukrepih na področju plač, povračil in drugih prejemkov v javnem sektorju za uravnoteženje javnih financ za obdobje od 1. junija 2012 do 1. januarja 2014 http://www.uradni-list.si/_pdf/2012/Ur/u2012038.pdf, stran 4098 in tam pojasnjuje izjeme, ki jim povračilo pripada že pri polovičnem delovnem času.

Če dela 4 ure zaradi starševstva, ji malica pripada.

Link, ki si ga pripela, je Predlog varčevalnih ukrepov iz marca, ne pa sprejet zakon…

Ja in? A ne zmores brez hrane 4 ure ali kaj?? Ce je odgovor ne in si ne kupujes malico pa itak nimas zakaj dobivat nadomestilo. Ce je odgovor ja, je pa zadnji cas da zacnes manj zret.

Ona sprašuje, kaj ji pripada, tebe nič ne briga, kaj zmore in kaj ne, zato ti ni treba smetit z neumestnimi pripombami.

Ne vem, kaj pravijo zakoni, pri nas mlade mamice po novem delajo 4,5 ure da dobijo dodatke povrnjene. Pri nas namreč v fin. službi razlagajo, da ti za 4 ure ne pripada niti malica niti prevoz. In to velja tudi za zaposlene 8 ur, ki npr. koristijo nadure – če si prisoten 4 ure ali manj ni dodatkov.


Barca je objavila zakon, kjer jasno piše, da če delaš po 4 ure zaradi starševstva t malica pripada. Eni spet kršijo zakon. Barabe pohlepne.

Za JS glede prevoza NI sprememb, ki bi bile vezane na čas zaposlitve, spremenila se je le minimalna oddaljenost iz 1 km na 2 km.
Za prehrano pa sem zgoraj že tudi napisala (in priložila linke na zakonodajo, objavljeno v Uradnem listu), da pri 4-urnem delavniku zaradi starševstva prehrana pripada.

Ste sicer zadovoljni z delom v DEOS d.d.?

A SI MAL BOLNA ALI IMAS KAJ V GLAVI????”

New Report

Close