Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se naučiti hoditi v petah za maturantski ples?

kako se naučiti hoditi v petah za maturantski ples?

Živjo 🙂

Kot že naslov pove, sem obupana 18-letnica, ki do malo nazaj ni imela nobenih skrbi glede visokih pet. Ker pa grem letos v 4-letnik tudi mene čaka maturantski ples.

Visoka sem samo 160 cm kar je kar malo smešno in najraje tega sploh ne bi omenila, a je to ključnega pomena zakaj me tako skrbi in si za maturantski ples resnično želim plesati v visokih petah.

Kot pa sem že prej omenila pa nimam nobenih izkušenj z njimi, na valeti smo se s sošolkami dogovorile da smo imele vse obute balerinke, tako so me visoke pete srečale šele zdaj. Ker pa ne bi rada zadni teden iskala pet in se učila hoje v njih, naj omenim tudi to da že v navadnih supergah hodim grozno grdo, čeprav se trudim hoditi čim lepše, sem se odločila da si jih nabavim že kar zdaj ko imam še pol leta časa in premislim če sploh grem na maturantski ples.

Verjetno pa ne rabim omeniti da se komaj obujem v visoke pete ko naredim par korakov, pri čemer izgledam kot povešen konj, pa se skoraj zvrnem zraven, čeprav je peta visoka samo še ne celih 4 cm in ima debelo peto. Za piko na i pa imam še fanta ki je visok 189 cm.

Kako naj potem ne bom totalno obupana?

No, mi smo zdaj dali valeto čez, pa smo imele tudi vse punce pete – pa brez skrbi, da je bilo meni s 176cm višine težje hoditi v 7cm pete, kot pa ostalim pod 165cm višine 🙂 Kako se navadiš? Pa ja no, jaz sem 2 meseca prej skoooooos hodila okrog v petah – trgovine, po stanovanju sploh, na obiske, v kino … sicer so me ponekod čudno gledali, ampak na valeti sem pa razturala 😛 … brez skrbi, vsaj doma vadi. Sej 4 cm pa res ni nič :’D

Zdaj si jih kupi in vsak dan malo vadi hojo. Mogoče je na yutubu kakšen tak catwalk runaway film, pa trenuraj. Pri nakupu glej, da bo kopito po tvoji meri in čevelj usnjen. Obvezno z najlonkami vadi, da jih ne boš raztegnila.

Nič narobe ne bo, če boš imela lepe balerinke.

nova
Uredništvo priporoča

…predstavljaj si, da imaš zvita oba gležnja, obuj čevlje in hodi:)

No, ne pretiravat, vse punce na valeti niso v petkah, vsaj na sinovi ljubljanski šoli jih je bila polovica v balerinkah ali sandalih brez petk. Za maturo je razmerje drugačno, vendar velja: nosi in obuj tisto, v čemer se dobro počutiš in kar odraža tvoj stil. Na silo se tlačit v pete res nima smisla; tudi če nimaš 175 cm.

Do maturantskega sem tudi sama poznala samo raven podplat. In sem proti koncu šolskega leta ubodla ene s petko in najprej malo trenirala doma. Pa sem mislila, da bo dovolj in sem šla z njimi na plesne vaje, ki so bile za maturanta. Sem mislila, da mi bodo odpadle noge od bolečin. Potem sem to bolj redno izvajala, tudi na plesnih in je potem šlo.

Kot prvo ko bos kupovala petke, probaj ogromno parov. Niso vse petke enake, in ni v vseh ista hoja. Probaj, se sprehodi po trgovini, in ko bos nasla take v katerih se bos zdela sama sebi dovolj stabilna jih kupi. Potem pa samo vaja. Nase babice so ucili s knjigo na glavi 🙂

Sama sem bila antipetarka… Potem pa sem nekoc probala ene skornje z 7 cm peto, tako iz fore. Pa se je izkazalo da so zakon, ze v trgovini. Res da so bile drage kot zafran, probala sem jih se nekaj z nizjo peto, ampak ni bilo to to… No kasneje ko sem bila v njih ze ulafana sem si lahko kupila druge pete… Ampak vem pri meni je bilo za zacetek kljucnega pomena ravno to, da sem se takoj v njih pocutila grozno.

Ko hodis pa se ne glej dol, in cim manj razmisljaj. Da imas pete pa bo slo. Do maturanca imas se cas da se naucis.

Kako si pa prišla skozi čez valeto? Moja hčerka je imela za valeto 4cm pete, drugače ima vedno raven podplat. Tudi ona je malo vadila. Verjetno ste imeli plesne vaje in so ti tam pokazali, kako se pravilno hodi. Hodiš v ravni liniji, eno nogo čimbolj pred drugo, ne na široko. Ko stopiš naprej in imaš težo na zadnji nogi, se najprej dotakneš tal s sprednjo peto, potem pa preneseš težo na cel podplat in stopiš z zadnjo nogo naprej, spet najprej s peto. Ko boš takole vadila v 4cm petah (to niso visoke pete), ti kmalu ne bo več problem tudi v še višjih. Mislim, da je pri tebi bolj problem pravilna hoja in ravnotežje, kot pa cm petke.

Predvsem vadi ravnotežje in nauči se hoditi po prstih. Ko plešeš v visokih petah, naj bi plesala po prstih, teža naj ne bi bila nikoli na petah. Če boš sposobna delati vse po prstih, se v petah nikoli ne boš počutila negotovo, ker v kritičnih trenutkih se boš zanašala na prste in ti bo peta bolj za okras.

Poglej Princeskin dnevik danes na TV – del, kjer se Amelia uči, kako se obnaša princesa :))))

Ko si kupuješ čevlje s peto, pazi na kakovost – to je ključnega pomena, če si ne želiš zviti gležnja (poškodba, ki se le rekdokdaj pozdravi tako, da je kot prej, in se zelo rada ponavlja v nedogled). Kako ugotoviš, ali je čevelj kakovosten? iz višine 10-15 cm ga vrži na tla in poglej, ali se obdrđi v stoječem položaju. Isto naredi tudi takrat, ko je na tleh – malce ga pozibaj levo desno in preveri, ali ostane v stoječem položaju ali pa “pade”.

Za vadbo tudi izberi čevelj, ki je bolj masiven – v smislu, da imaš nogo dobro fiksirano v njem, tako da si težje zviješ gleženj.

Ko boš imela otroka- punčko, se spomni, da je prav za take stvari smiselno, da se par let udeležuje baleta ali ritmične gimnastike. Pa ne bo imela problema niti s 15 cm petkami. Pa tudi ji ne bo nobene razlike, ali bo to tanka peta ali pa hlod.

Pozdravljena 🙂

Glede višine – sem še manjša kot ti, maturanski pa je za mano.
Kar se tiče pet in maturantskega, imele smo jih vse, a le za uradni del, nato se je večino deklet preobulo v balerinke, ker niso zdržale. Največji napor s petami pa je bilo tak stanje pri miru, ko so govorili in govorili (uvodni del, ravnatelj,…) – parim je med stanjem postalo celo slabo.

Če imaš maturanskega v zimskih mesecih, ti priporočam, da si za svoj par pet pogledaš že magari sedaj. Sama sem imela zelo velike probleme zaradi časa iskanja, številke so bile spojemane, ponudba mizarna, robo so dobili komaj marca – predvsem svetujem, če te malo skrbi tudi cenovno.
Priporočam ti da si nabaviš dokaj zaprte – npr. salonarje. Ali pa nekakšne takšne, da imajo zgoraj pašček, da noga ostane stabilna. Čevlje s par trakci lahko nosijo le bolj izkušene.

Do tedaj pa ti priporočam, da si nabaviš katere pete za ven in probaš zdržati celo noč/večer. Ko pa pridejo hladnejši mesci pa kar korajžno po gležnarje ali škornje s polno peto – najdejo se zelo lepi – in nato jih pridno ponosi (šola/opravki), pridobila boš nekaj vaje.

Živjo. tudi jaz imam eno vprašanje. namreč… ta teden, 25.ga 2013 v soboto imamo maturantski ples in jaz sem si pri mesečni štipendiji (ki je bila ta mesec) kupila visoke čevlje s peto. peta je 6cm velika. vem, da je že znano da moraš dati nogo pred nogo, noge moraš imeti zelo skupaj in moraš imeti pravilno držo…. pa tudi knjigo na glavi za ravnotežje. vendar sedaj ne vem kaj je prav.. eni so mi rekli, da moram hoditi tako, da dam prsti-peta in tako naprej. drugi pa, da je pravilna hoja peta-prsti. Kaj je zdaj prav??
Prosim za odgovor. hvalaa
aja, naj še dodam, da prej nisem še nikoli v življenju nosila niti majhnih petk niti visokih.

New Report

Close