Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenija po kakovosti morja 18. na svetu, Hrvaška šele na 64. mestu

Slovenija po kakovosti morja 18. na svetu, Hrvaška šele na 64. mestu

Raziskavo je izvedla ameriška neprofitna organizacija Conservation International, v njej pa je bilo vključenih 171 različnih držav oziroma teritorijev. Na prvem mestu se nahaja nenaseljeni otok Jarvis, ki je prejel 86 točk od možnih 100. Na drugem mestu je mogoče najti nenaseljene ameriške teritorije v Tihem oceanu, na tretjem mestu pa prav tako nenaseljeni otok Clipperton. Nemčija in Sejšeli si delita četrto mesto z 73 točkami, kar pomeni, da sta najvišje uvrščeni naseljeni državi.

Slovenija je na lestvici zasedla visoko 18. mesto, kakovost morja naše države pa je bila ocenjena z 66 točkami. Glede na raziskavo smo se najbolje odrezali na področju zagotavljanja kakovosti naravnih morskih proizvodov, priložnosti za obrtniško ribarjenje ter vzdrževanju kakovosti obmorskega gospodarstva in prebivanja, najslabše pa na področju trajnostne dobave morske hrane in privlačnosti področja za turizem in rekreacijo. Slovenija se je med vsemi državami ob Jadranskem morju uvrstila na najvišje mesto. Sosedi Italija in Hrvaška sta zasedli 51. in 64. mesto, še nižje pa sta se znašli Albanija (87. mesto) in Črna Gora (129. mesto).

http://www.siol.net/novice/znanost_in_okolje/2012/08/kakovost__morja.aspx

Če bi ti le enkrat videl mojo plažo in moje biserno morje na Hrvaškem, ne bi pisal teh bedarij tukaj!!

Kakšne kozlarije. Naj tako ocenijo obmorsko ponudba ali karkoli, ne pa kakovost morja. Naj pridejo sem in povohajo naše morje, pa bo vse jasno.

To so super raziskave. Naslednje leto grem na morje v Nemčijo ali Sešele, obe si delita 4. mesto. Kr neki.

Raziskavo je izvedla ameriška neprofitna organizacija Conservation International, v njej pa je bilo vključenih 171 različnih držav oziroma teritorijev. Na prvem mestu se nahaja nenaseljeni otok Jarvis, ki je prejel 86 točk od možnih 100. Na drugem mestu je mogoče najti nenaseljene ameriške teritorije v Tihem oceanu, na tretjem mestu pa prav tako nenaseljeni otok Clipperton. Nemčija in Sejšeli si delita četrto mesto z 73 točkami, kar pomeni, da sta najvišje uvrščeni naseljeni državi.

Slovenija je na lestvici zasedla visoko 18. mesto, kakovost morja naše države pa je bila ocenjena z 66 točkami. Glede na raziskavo smo se najbolje odrezali na področju zagotavljanja kakovosti naravnih morskih proizvodov, priložnosti za obrtniško ribarjenje ter vzdrževanju kakovosti obmorskega gospodarstva in prebivanja, najslabše pa na področju trajnostne dobave morske hrane in privlačnosti področja za turizem in rekreacijo. Slovenija se je med vsemi državami ob Jadranskem morju uvrstila na najvišje mesto. Sosedi Italija in Hrvaška sta zasedli 51. in 64. mesto, še nižje pa sta se znašli Albanija (87. mesto) in Črna Gora (129. mesto).

http://www.siol.net/novice/znanost_in_okolje/2012/08/kakovost__morja.aspx%5B/quote%5D

Ti pa še nisi obiskal Kornatov.

Slovenceljni se že razburjajo 🙂 Ja, res je. Hrvaške plaže in morje so nula napram slovenskim.


Imaš prav. sploh tista, s prelepim razgledom na luko Koper.

Raziskavo je izvedla ameriška neprofitna organizacija Conservation International, v njej pa je bilo vključenih 171 različnih držav oziroma teritorijev. Na prvem mestu se nahaja nenaseljeni otok Jarvis, ki je prejel 86 točk od možnih 100. Na drugem mestu je mogoče najti nenaseljene ameriške teritorije v Tihem oceanu, na tretjem mestu pa prav tako nenaseljeni otok Clipperton. Nemčija in Sejšeli si delita četrto mesto z 73 točkami, kar pomeni, da sta najvišje uvrščeni naseljeni državi.

Slovenija je na lestvici zasedla visoko 18. mesto, kakovost morja naše države pa je bila ocenjena z 66 točkami. Glede na raziskavo smo se najbolje odrezali na področju zagotavljanja kakovosti naravnih morskih proizvodov, priložnosti za obrtniško ribarjenje ter vzdrževanju kakovosti obmorskega gospodarstva in prebivanja, najslabše pa na področju trajnostne dobave morske hrane in privlačnosti področja za turizem in rekreacijo. Slovenija se je med vsemi državami ob Jadranskem morju uvrstila na najvišje mesto. Sosedi Italija in Hrvaška sta zasedli 51. in 64. mesto, še nižje pa sta se znašli Albanija (87. mesto) in Črna Gora (129. mesto).

http://www.siol.net/novice/znanost_in_okolje/2012/08/kakovost__morja.aspx%5B/quote%5D

Krelo, daj odpri okno pa ven poglej. Tudi Hitler je še pol ure pred samomorom v bunkerju rjul da prihaja odrešitev. Dragi moj, reala reala je dejstvo, statistika je pa kurba, pa malo manj snifaj, sej vem da je fajn sam internet potem izključi!

Simonov zaliv – prišla, videla, bruhala. Folk se pa namaka v tej gnojnici. No, tudi marsikatera hrvaška mestna plaža ni bistveno boljša.

Ja, en dokaz več kako se lahko s statistiko prikaže vse kar hočeš in kakor hočeš videt.

Hm. Tule pa nekaj drugega piše: http://www.rtvslo.si/tureavanture/novice/kakovost-voda-v-eu-ju-se-izboljsuje-v-sloveniji-pa-slabsa/288916

si napisala naslov, ker to, kar je bilo zajeto v raziskavo, s kvaliteto (čistostjo) morja, naravnimi lepotami okolja ter bogastvu rastlinstva in živalstva, nima nobene povezave….lahk pišete kar hočte, take turkizne barve morja kot je na Hrvaškem, v Sloveniji pač ni nikjer možno videt….

Svašta res pišete!

Saj ne morem verjeti kako so nekateri že zeloooo ljubosumni na našo lepo deželico Slovenijo. Vsi kateri ste proti našemu morju ste z Hrvaškega konca in vas je to prizadelo. Sram vas naj bo. Kaj pa našemu morju manjka??????? Popolnoma nič, rajši bi se kopala v gnojnici kot na Hrvaškem…. Tudi v Španiji je zelooo lepo morje, da se lahko Hrvaška samo skrije hahaha:)))

Naj vas peče in grize, ker ste se uvrstili na zelo visoki lestvici.
BRAVO SLOVENIJA:))))))))


In kaj je tam zanimivega ???? vsako leto grem preko Kornatov nižje na jug, ni mi jasno kaj je tako lepega na Kornatih, skalnati otoki in otočki, vidiš enega in videl si vse, razlikujejo se po velikosti in to je vse , o ponudbi gostiln ali kmečkega turizma na otokih pa …… groza, ni čudno, da tudi jahtaši pripeljejo vso hrano s seboj , porcija bele ribe je dražja kot 10kg iste sredi Ljubljane !

Paččččč, tebe pa verjetno nekaj drugega daje in ne čistost morja?


Imaš prav. sploh tista, s prelepim razgledom na luko Koper.[/quote]

Ja, ta je the best! Tud komplet italijanska obala s Sicilijo in Sardinijo vred se lahko skrije :))

S hrvaško obalo ni nič drugega narobe kot to, da se resnično držijo slogana iz ene od reklamnih akcij: Mediteran, kot je nekoč bil – res je vse tako kot pred 50 leti, razen tam, kjer so prišli tujci, recimo Avstrijci in s tujim kapitalom uredili del obale in hotele. Morje je sicer lepo, če ti je všeč kamnita in skalnata obala, senca pod borovci je zakon – to je pa tudi vse, kar nudijo. Že pred nekaj leti sem mislila, da bodo hrvaški hoteli in apartmaji primorani ponuditi nekaj več, sicer ne bo k njim več turistov, ampak sem se motila. Pozabila sem upoštevat, da 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev še vedno z veseljem plača recimo 60€ za apartma brez klime (ne se hecat z mikrovalovko ali pomivalnim strojem) in s pohištvom, ki je lastnikom odslužilo v stanovanjih, kjer živijo. Ne razumem sicer, ampak, hej – njihova stvar 🙂

Nič ne rečem, lepo je vsake toliko skočiti na hrvaško obalo, ampak da bi pa vsako leto hodila tja – ne, hvala. V bistvu sta meni osebno hrvaška Dalmacija in otoki (Istra mi ni všeč) in slovenska obala čisto enako pri srcu 🙂

Jaz ne hodim na počitnice ne na slovensko ne na hrvaško obalo. Hrvaške mi je dovolj še iz jugoslovanskih časov izpred 30 in več let, ko sem tja hodila s starši. Pa poleg plaže in morja pa tu in tam kakšne ribe kaj dosti ne nudijo. Slovenska obala je pa bolj uboga, še tisto, kar je, je natrpano, al pa svinjska voda z razgledom na luko… pa tud par prav neprijaznih izkušenj s turističnimi delavci sem doživela. In tud nimaš kaj dosti tle za počet razen plaže. Evo, zato ne slovensko ne hrvaško morje.
Aja, pa tud slučajno nisem s hrvaškega konca, mimogrede.

Jaz ne hodim na počitnice ne na slovensko ne na hrvaško obalo. Hrvaške mi je dovolj še iz jugoslovanskih časov izpred 30 in več let, ko sem tja hodila s starši. Pa poleg plaže in morja pa tu in tam kakšne ribe kaj dosti ne nudijo. Slovenska obala je pa bolj uboga, še tisto, kar je, je natrpano, al pa svinjska voda z razgledom na luko… pa tud par prav neprijaznih izkušenj s turističnimi delavci sem doživela. In tud nimaš kaj dosti tle za počet razen plaže. Evo, zato ne slovensko ne hrvaško morje.
Aja, pa tud slučajno nisem s hrvaškega konca, mimogrede.[/quote]

ja daj povej kam pol hodiš na morje?

Slovenija ima 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsega jadranskega morja,Hrvaška ima vse ostalo!!

Pa pejte v Srbijo!!

Tam imajo odprto morje!!

Jaz ne hodim na počitnice ne na slovensko ne na hrvaško obalo. Hrvaške mi je dovolj še iz jugoslovanskih časov izpred 30 in več let, ko sem tja hodila s starši. Pa poleg plaže in morja pa tu in tam kakšne ribe kaj dosti ne nudijo. Slovenska obala je pa bolj uboga, še tisto, kar je, je natrpano, al pa svinjska voda z razgledom na luko… pa tud par prav neprijaznih izkušenj s turističnimi delavci sem doživela. In tud nimaš kaj dosti tle za počet razen plaže. Evo, zato ne slovensko ne hrvaško morje.
Aja, pa tud slučajno nisem s hrvaškega konca, mimogrede.[/quote]

ja daj povej kam pol hodiš na morje?[/quote]

Italija, Francija, Španija, Grčija. Če že ravno grem na morje. Ampak morje vsekakor ni glavni in edini cilj mojih dopustov.

osebno na morje ne hodim…ne pri nas ne na Hrvasko. Ampak da je toliko butcev pa tudi ne morem verjet.
hrvasko morje je res lepse barve, da pa to nic ne pove o kvaliteti vode ve tudi moj predsolski otrok.
v sloveniji je na dnu mulj zato voda res izgleda motna kar pa ne pomeni, da je umazana.
Dovolj je pomisliti koliko cistilnih naprav imajo na otokih in ti je hitro jasna kvaliteta-cistost vode.
Ampak lepo zgleda kar je za butastega slovenca dovolj.

Še vedno niste dojel za kakšno oceno gre, vsi govorite samo o morju, pejte si še enkrat prebrat kaj se je sploh ocenjevalo predno pametujete. Ocenjevalo se je vse od a do ž.

Imamo že 25 let apartma na sredini jadrana, kupljen še v Jugoslaviji in se ne premaknem nikamor drugam ker tako super vode ni nikjer v sloveniji.

Da smo si na jasnem, tok teče ob hrvaški strani gor mimo Slovenije in nato ob italjanski nazaj, tako da v slovenijo priplava vse kar je bilo spuščeno v morje na hrvaškem in če pride svinsko hrvaško morje v slovenijo jest mislim, da ga naši niso sposobni tako hitro očistit. Ampak morje ni svinsko.

Hrvatje mi pa grejo ornk na jetra toda imajo aduta, kristralno čisto morje i skalo, to je pa vse kar imajo. In se strinjam z oceno, da so v ostali ponudbi totalen poden. Ljudje so nacionalisti in si na polno pluvajo v skledo, nesramni, sarkastični in leni ko fuksi. Ko imaš apartma se jim lahko popolnoma izogneš. Je pa res, da se najdejo tudi dobri primerki, ki imajo poslovno žilico in spoštovanje do gostov.

Itak je pa tja do Reke z Istro vred bilo vse Slovensko. Tko k je zdej ena pomembna hrvatica prbila da je KRANJSKA KLOBASA NJIHOVA ŠE IZ AVSTROOGRSKE, SEJ JE TUDI OZEMLJE IZ AVSTROOGRSKE IN JE POL NAŠE, PRAVZAPRAV ŠE OD PREJ JE BILA PA CELA HRVAŠKA SLOVENSKA.

Tako da Slovenci vejli kopate se lahko komot tja do Zadra ker je itak blo naše, za vse ostale storitve pa pejte raj v Slovenijo.

New Report

Close