Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Teženje in sekiranje zaradi malenkosti kot so pravopisne napake je bolano

Teženje in sekiranje zaradi malenkosti kot so pravopisne napake je bolano

Kako lahko nekomu dvigne pritisk napačna besedica ali naglas ali vejica? Tak človek bi moral poiskati strokovno pomoč, ker to ni zdravo dojemanje življenja.

se strinjam. js mislm,da je bistvo tega kar napišeše,da folk razume kaj smo hotl s tem povedat. pike pa vejce pa to,pač niso obvezne.razen v uradnih stvareh,kle na MONu se piše svašta,pa ni point v znakcih in pravopisu. mnogi k pišemo pogovorno se lahko bolj sprostimo….

Yonix

V naslovu te teme manjkata dve vejici.

Lahko bi se zamislila nad svojim znanjem slovničnih pravil.

Lektorice so pa itak najbolj zatežene ženske, ki non stop iščejo samo napake, pa ne le v pravopisu, ampak tudi sicer.

Če bi bilo to res, potem bi bil ta forum preplavljen z lektoricami. I don’t think so.

A je gf napisan z malo inicialka imena in priimka?

Imaš prav. Samo reče se bolno, ne bolano.

Saj ni rekla, ampak napisala.

Večina ljudi reče bolano. Naj se pravopis prilagodi ljudem, ne obratno.

Sicer pa zakaj je moški lahko bolan, ženska pa ne sme bit bolana in one ne sme bit bolano? Kje je tukaj logika? Naj bo potem tudi moški boln.

sjemaš prov,tuleje ful enih z ateženihljjudi, k samtežijostoslovnico. kaj bita je zikbre z vez en.gdodons š ekak šnoknjigopreberepismo.patoda je to kukr znak neke izobrazbe no. pa tele da moraš imet rad svoj jezik pa da tistkrdaš od sebekaže tudto kakospoštuješsebe in domovino.no, morbidno.

Ok, dej ne it v skrajnosti, ker nisi duhovita. Ne govorim o takem kretenskem zapisu, ampak o normalnih postih, kjer se ena zateženka vtakne v eno besedico. To je bolano.

Ok, dej ne it v skrajnosti, ker nisi duhovita. Ne govorim o takem kretenskem zapisu, ampak o normalnih postih, kjer se ena zateženka vtakne v eno besedico. To je bolano.[/quote]

BOLNO, ljubica, BOLNO!

Ok, dej ne it v skrajnosti, ker nisi duhovita. Ne govorim o takem kretenskem zapisu, ampak o normalnih postih, kjer se ena zateženka vtakne v eno besedico. To je bolano.[/quote]

BOLNO, ljubica, BOLNO![/quote]

Pa ta pokroviteljska ljubica tudi spada v isto kategorijo – bolano.

No, no, nesramnost in zmerjanje sta tudi del teženja. Sploh pa ni treba posploševati; že večkrat sem opozorila, da je spotikanje ob napake in “napake” nesmisel, ker je značilnost foruma pogovor, torej zapisani pogovor. In kot sem pisala ravno nedavno tega: najprej se mora folk skulirat in se začeti obnašat malo bolj vljudno, potem bo pa marsikaj sprejemljivo. Tako pa je ta forum postal center blatenja, nesramnosti, pljuvanja vsepovprek itd. in itd.

Nataša Purkat, moderatorka foruma Al' prav se piše Lektor'ca | www.lektorica.si | [email protected] Prosim, uporabljajte iskalnik!

BOLNO, ljubica, BOLNO![/quote]

Pa ta pokroviteljska ljubica tudi spada v isto kategorijo – bolano.[/quote]
Zagotovo to pisanje pove veliko tako o tebi kot o meni.

No, no, nesramnost in zmerjanje sta tudi del teženja. Sploh pa ni treba posploševati; že večkrat sem opozorila, da je spotikanje ob napake in “napake” nesmisel, ker je značilnost foruma pogovor, torej zapisani pogovor. In kot sem pisala ravno nedavno tega: najprej se mora folk skulirat in se začeti obnašat malo bolj vljudno, potem bo pa marsikaj sprejemljivo. Tako pa je ta forum postal center blatenja, nesramnosti, pljuvanja vsepovprek itd. in itd.[/quote]

Ok, se opravičujem, imaš prav.

jah, tudi jaz imam rada lepo, pravilno, slovensko besedo, v veselje mi je poslušat par radijskih voditeljev, ki zelo lepo govorijo slovensko, vendar me pravopisne napake na Monu ne motijo.

Ker je Mon namenjen sproščenemu komuniciranju vseh vrst uporabnikov.
Me pa zelo moti, če osebe, ki nastopajo v javnosti ali npr. že zdravniki na sosednjih forumih ne obvladajo slovničnih pravil … Vendar to se pripeti zelo redko. Večinoma opažam, da zdravniki uporabljajo lep jezik in so natančni tudi pri slovnici.

Se strinjam, da je nekaj narobe, če se človek zživcira že samo zaradi napačno postavljene vejice na tem forumu.

Kdo pa pravi, da se živcira? Opozoriti na napako te ima pa vso pravico.

Kaj zdaj? A zdravniki ne obvladajo slovničnih pravil ali uporabljajo lep jezik, kot opažaš? Malo si v nasprotju sama s seboj.

In glej, avtorica. Zgoraj je ena tema o odvajanju otroka od plenice. Ženska stalno piše kahljica. Oprosti, ampak to je žalitev za jezik. Žalostno, da opravimo osnovno šolo, verjetno tudi srednjo šolo in napišemo kahljica, ki ni tipkarska napaka, ker se ponavlja. Žalostno.

Se strinjam. Ne gre za zajebavanje zaradi ene vejice, ampak ljudje zares napišejo npr.”vspon”,ker so prepričani,da je tako prav.
Osebno sem vesela vsake opombe in je ne jemljem kot teženje ali sekiranje.
P.S. Škoda, da ni v “Zaščita proti e-slami”namesto matematičnih vprašanj… slovnična :)))

U glavnem tuki na monu ne boste nobenega slovnično izobrazili. Ker če ga niso v šoli, mu tudi zajebavanje in popravljanje tuki ne bo koristilo.
Očitno je tudi, da ne berejo časopisov, kaj šele knjig. So polpismeni in tut oni morjo žvet!
Znajo pa kej drucga delat, kar ve slovenistke, lektorce ne znate oz. nimate pojma.

Člouk tuki napiše svoje težave, vprašanje, odgovor in mu je zadnja briga, kako je napiso! Važn da se razumemo. Je pa tko – na forumih se ne pričakuje ena knjižna slovenščina! In jo nihče ne zahteva! Niti pričakuje!

Ker je prav ljubko brat v narečju ali z napakami napisano sporočilo. Jaz, glede na napisano, takoj ocenim, kdo je na drugi strani. Ena revica, zajebant, dr. znanosti, ostarela profesorica, kuharca, čistilka, vzgojiteljica, prodajalka…..
Vsaj v večini se ne zafrkavajo in ne morejo skrit svojega statusa, pa če se še tako lepe delajo…in potem na razumljivem nivoju odgovarjaš, oporekaš.. spraševalcu.

Ste pa vsi ljubki in zanimivi, dobrodošli …hehehe!

Se strinjam. Ne gre za zajebavanje zaradi ene vejice, ampak ljudje zares napišejo npr.”vspon”,ker so prepričani,da je tako prav.
Osebno sem vesela vsake opombe in je ne jemljem kot teženje ali sekiranje.
P.S. Škoda, da ni v “Zaščita proti e-slami”namesto matematičnih vprašanj… slovnična :)))[/quote]

točno to. pogovorne zadeve in lapsusi tudi mene ne motijo. vejice, velike začetnice, bla namesto bila ipd. to je vse okej. takšne zadeve nikogar ne motijo.

vendar pa če ti nekdo napiše v dveh stavkih trikrat jogij, to pa ni več slučajno. in razni vsponi, povdarjeno, inekcije, inžinirji… to je pa resnično žalostno, žaljivo, zaskrbljujpče in pod nivojem.

Se strinjam. Ne gre za zajebavanje zaradi ene vejice, ampak ljudje zares napišejo npr.”vspon”,ker so prepričani,da je tako prav.
Osebno sem vesela vsake opombe in je ne jemljem kot teženje ali sekiranje.
P.S. Škoda, da ni v “Zaščita proti e-slami”namesto matematičnih vprašanj… slovnična :)))[/quote]

točno to. pogovorne zadeve in lapsusi tudi mene ne motijo. vejice, velike začetnice, bla namesto bila ipd. to je vse okej. takšne zadeve nikogar ne motijo.

vendar pa če ti nekdo napiše v dveh stavkih trikrat jogij, to pa ni več slučajno. in razni vsponi, povdarjeno, inekcije, inžinirji… to je pa resnično žalostno, žaljivo, zaskrbljujpče in pod nivojem.[/quote]

Skratka, če človek ve, kako je prav, pa kljub temu piše narobe, npr. “bla” in druge pogovorne zadeve in lapsusi, potem je vse ok ali pa celo zabavno; če pa človek ne ve, kako je prav, in piše vsponi in kahljice, potem pa je to žaljivo? Če torej namenoma (pogovorne zadeve) ali zaradi šlamparije (lapsusi) piše narobe, je to v redu ali celo pohvale vredno; če pa nevede in nenamenoma piše narobe, pa je to žaljivo in pod nivojem? Bog se vas usmili, snobovske nepravične moralizatorke!

New Report

Close